رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
تعرض فاجعه آمیز به محوطه باستانی تنب کوشک و برخی آثار تاریخی در جناح + تصاویر
#1
به گزارش جناح آنلاین محوطه باستانی تمب کوشک در جنوب غربی شهر جناح مورد تعرض وسیع سودجویان قرارگرفته است.



بنابر گزارش ها تنها مدت کوتاهی پس از برخورد نیروی انتظامی شهرستان بندرلنگه با سودجویان در روستای رستمی، محوطه باستانی تنب کوشک در جناح و همچنین برخی محوطه ها و مکان های تاریخی در این شهر مورد تهاجم افراد سودجو قرارگرفته است.


این تعرض بنحوی است که پس از حفر یک چاه سه تا چهارمتری در وسط تپه کوشک، یک تونل با ارتفاع یک متر و طول نامشخص نیز در پایین این چاه به سمت غرب حفاری شده است. همچنین خاک حاصل از این حفاری ها در اطراف محل وجود ندارد و احتمالا توسط سودجویان به محل دیگری منتقل شده است.


افراد سودجو درحالی به آسانی از مدتی قبل مشغول انجام اعمال خلاف قانون خود هستند که نگرانی مردم از این وضعیت بنحو فزاینده ایی بوجود آمده است و اسامی برخی از سودجویان نیز در میان این نگرانی ها در شبکه های اجتماعی مطرح شده است.



باتوجه به وجود برخی از آثار کم یاب و کم نظیر تاریخی در اقصی نقاط شهرستان بستک، اگر با سرعت و قاطعیت ویژه با این سواستفاده گران برخورد نشود بیم آن می رود برخی آثار ملی و کم نظیر فرهنگی و تاریخی شهرستان از تجاوز آنان مصون نماند.


انتظار می رود مسئولین فرهنگی، امنیتی و انتظامی شهرستان و بخش در اسرع وقت ضمن رصد دقیق این نگرانی ها، یکبار برای همیشه تکلیف این اقدامات خلاف قانون را مشخص نموده و گزارش آن را به اطلاع عموم برسانند.


تصاویر تعرض وسیع سودجویان به محوطه باستانی تنب کوشک جناح جهت اطلاع و پیگیری مردم، مسئولین شهر، بخش و شهرستان تقدیم میگردد؛

عکس اول:

[عکس: tonb-kooshk-janah%281%29-95-10.jpg]

عکس دوم:

[عکس: tonb-kooshk-janah%282%29-95-10.jpg]

عکس سوم:

[عکس: tonb-kooshk-janah%283%29-95-10.jpg]


عکس چهارم:

[عکس: tonb-kooshk-janah%284%29-95-10.jpg]
 سپاس شده توسط vahid


پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان