رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
مدیرکل راه و شهرسازی هرمزگان و هیات همراه از راه خور جناح بازدید کردند+عکس
#1
به گزارش جناح آنلاین ، چهارشنبه 7 مهر 95 مهندس شیری مدیرکل راه و شهرسازی هرمزگان و جمعی از معاونین اداره کل از پروژه احداث جاده خور جناح-مراغ بازدید نمودند.

 
در این برنامه که در راستای بازدید از محورهای مواصلاتی مهم شهرستان بستک صورت پذیرفت عبدالله پرتابیان فرماندار بستک،صلاح الدین رفیعی زاد بخشدار جناح،دکتر درخشنده و مهندس رضایی اعضای شورای شهرجناح و جمعی از اعضای هیات امنای راه خور و معتدمدین شهرستان ، مسئولین اداره کل را همراهی می کردند.
 
مسئولین شهرستان بستک و اعضای هیات امنای راه خور جناح در صحبت های جداگانه ای ضمن برشمردن محاسن تکمیل احداث جاده خور جناح به اقدامات و حجم کار انجام شده در بیش از دو دهه عملیات اجرایی این راه مهم حدفاصل جناح تا مراغ اشاره نموده و با تاکید بر آماده بودن بسترسازی حدود دوسوم مسیر ، تسریع در آغاز عملیات آسفالت کیلومترهای زیرسازی شده راه را از مدیرکل محترم خواستار شدند.
 
صلاح الدین رفیعی زاد بخشدار جناح با ارائه گزارشی از عملیات اجرایی راه خور و در بیان اهمیت تکمیل این پروژه نیمه تمام و دریامحور اظهار داشت:
"یکی از اولویت های دولت تدبیر و امید توجه به مناطق کمتر توسعه یافته و تاکید بر طرح های دریامحورمی باشد و بدین منظور استاندار محترم هرمزگان استفاده از ظرفیت های دریا و سواحل را از اولویتهای اصلی استان هرمزگان در برنامه ششم توسعه عنوان نموده اند.

در این راستا رونق بنادر و جزایر خلیج فارس و شهرهای پس کرانه ای، نیازمند ایجاد راههای مواصلاتی مناسب هستند که عملیات اجرایی جاده جناح-مراغ معروف به جاده خور با سابقه تاریخی و پس از چندین مرحله بازگشایی و بعد از گذشت حدود ده سال از تعطیلی این پروژه ، با تشکیل هیات امنایی متشکل از معتمدین و بزرگان منطقه طی انعقاد تفاهم نامه ای با اداره کل راه و شهرسازی در ابتدای سال ۹۴ مجددا شروع به فعالیت نمود."

وی اضافه کرد: "تا کنون استاندار محترم هرمزگان بر حمایت از احداث این جاده ، پیگیریها و تاکیدات مکرر و مستمری داشته اند و بازدید و حضور معاون راه روستایی وزارت راه و شهرسازی و معاونین و مشاورین استاندار و فرماندار محترم شهرستان بستک در این راستا صورت پذیرفته است.
مطمئنا تکمیل این جاده که متصل کننده شهرستان بستک و جنوب شرق فارس به سواحل و جزایر خلیج فارس در کمترین زمان ممکن است می تواند بستری برای توسعه بیش از پیش مناطق بندرلنگه،شیبکوه بستک،جناح و... باشد."
 
مهندس شیری مدیرکل راه و شهرسازی هرمزگان نیز پس از استماع نظرات حضار، ضمن بازدید میدانی از عملیات راهسازی و درحال انجام راه خور و همچنین بررسی تفاهم نامه هیات امنا با اداره راه ، با تحسین اقدامات بزرگ انجام شده برای ساخت این جاده و تقدیر از خیرین راهساز عنوان کرد:
"در مورد نحوه تکمیل این جاده بررسی های لازم در جلسات اداره راه صورت خواهد پذیرفت و تصمیمات لازم اتخاذ خواهد شد"
 
لازم به ذکر است در حاشیه این بازدید ، ساخت مشارکتی بلوار ورودی جناح از سمت بستک(حدفاصل بوستان تا نیروی انتظامی) و توزیع زمین جوانان از سوی فرماندار بستک و رییس شورای شهر جناح طرح درخواست شد.
 
گفتنیست علاوه بر راه خور جناح بازدید از پروژه های جاده لاورمیستان و چاه سرمه نیز از برنامه های این سفر کاری مدیرکل راه و شهرسازی و هیات همراه بود.

1.
   

2.
   

3.
   

4.
   
 سپاس شده توسط vahid ، farshid.ahmadi ، mohammad_p


پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان