کد خبر : 554
تاریخ انتشار : چهارشنبه 29 اردیبهشت 1389 - 19:59

وبلاگ نویسان جناح چه می گویند ؟؟

وبلاگ نویسان جناح چه می گویند ؟؟

امروزه پیشرفت فناوری ها منبع به دهکده جهانی شده فرایند انفجار اطلاعات و وجود رسانه های متعدد خبری افق درک اجتماعی ارتقا بخشیده و هر لحظه مطالبات جدیدی از سوی تشنگان علم و آگاهی مشاهده می شود . در این میان هیچ مسئولی نمی تواند با عملی غیر از شفاف سازی به این ضروری اجتماعی

امروزه پیشرفت فناوری ها منبع به دهکده جهانی شده فرایند انفجار اطلاعات و وجود رسانه های متعدد خبری افق درک اجتماعی ارتقا بخشیده و هر لحظه مطالبات جدیدی از سوی تشنگان علم و آگاهی مشاهده می شود .

در این میان هیچ مسئولی نمی تواند با عملی غیر از شفاف سازی به این ضروری اجتماعی یعنی پاسخگویی تن در دهد در جامعه ی تقریبا سنتی جناح متاسفانه هنوز همگان چه از مردم و چه از مسئولین دمکراسی را تمرین و تجربه نکرده و از توان تحمل غیرشنیدن برخوردار نیستند و با کوچکترین انتقاد ، عقده های فرد خورده و کینه های شتری شان به شکل قهر و سکوت در جلا و بدگویی در خفا سر باز می کند . یا اینکه از کوره در رفته عقده را می ترکانند و آن سکوت مرگبار را نیز بر می تابند .

این در حالی است که سابقه ی سواد آموزی رسمی و مدرسه کلاسیک در جناح به بیش از هفتاد سال می رسد و انتظار می رود با توجه به این پشتوانه فرهنگی مسئولین و مردم که زاییده ی این بافت اند با سعه ی صدر و خویشتن داری و درک بالاتری به بحث و تبادل نظر بپردازند .

تعدادی از مطالب ارائه شده در وبلاگ های جناح از سر تحقیق اصولی نبوده و بر پایه ی حدس و گمان و برداشتهای شخصی – یا نقل قولهای غیر موثق است . بدتر از همه آنکه غالبا بی نام و نشانند و شخص نمی تواند آنگونه که شایسته است از خود دفاع کنند .در مقابل در مقابل پاسخ مسئولین به آن مطالب هم مقداری شتابزده بوده و برای پرسشگران قانع کننده نیست . اینجاست که شفاف سازی و برگزاری جلسات متعدد رو در روی مردم و مسئولین شهر و شنیدن انتقادات و پیشنهادات و رفع شبهات می تواند حس بدبینی که در بین عده ای یا بسیاری وجود دارد برطرف نماید .این حق طبیعی مردم است و عدم برگزاری آن خلف وعده ی مسئولین .

با اندکی دور اندیشی و قضاوت منصفانه و نگریستن از بالا می توانیم این واقعیت غم انگیز را ببینیم که فرصت های طلایی بسیاری از دست می دهیم در این چند سال چند اداره جدید به ادرات ما اضافه شده است ؟ چه امتیازهای در خور توجهی کسب کرده ایم ؟ ما که پتانسیل های شهرستان شدن داریم چه قدمی در این راه برداشته ایم غیر از من باشم تو نباشی بین افراد مسئول !»

آن عده از جوانان که از سر دلسوزی دست دست به ایجاد وبلاگ زده را باید با نگاه مثبت ببینیم و از توان نکته نظرات و پیشنهادات در راه بهبود وضع جامعه استفاده کنیم . البته با احترام و مثبت اندیشی متقابل و جهت دهی صحیح .

در حالی که نه در شهرستان و نه در بخش هیچ نشریه ای وجود ندارد تا نمایانگر زبان و فکر و خواسته ی مردم باشد . این عده به گونه ای خودجوش دست به اطلاع رسانی زده اند که همان طور که ذکر شد باید این نوشته ها پخته تر و سنجیده تر نوشته شوند .

در ضمن اگر وبلاگ نویسان بتوانند نشریه ای مستقل راه اندازی نموده تا همه سایر اقشاری که به اینترنت دسترسی ندارند هم از آن استفاده نمایند مسلما خدمت فرهنگی ماندگارتری نیز به جامعه ارائه داده اند . چونکه از آن طریق مجال بیشتری وجود دارد تا یک جا همه ی منتقدین ، نویسندگان و شاعران و حتی مخالفین نظرات آنها به تبادل اندیشه و آراء خود بپردازند .

سخن آخر اینکه روزگار بی خبری که ابزار روشنگری موجود نبود گذشته . پیشترها شاید افرادی سودجو و خودمحور می توانستند به راحتی و به پشتگرمی مسئولین بالاتر شخصاً برای مردم تصمیم گرفته ، ولی نعمت مردم شدهو آنها را به حساب نیاورند و از فن مدریت خاص خود که « وعده بده و عمل نکن »» بود ، استفاده نموده و جناح را در جیب مبارک خالی نمایند .

اکنون زمان دیگریست مردم همه هوشیارند و راه روشنگری جامعه را نیز بیشتر و بهتر از پیش یاد گرفته اند . زیباتر و عاقلانه تر آنست که همه دست به دست هم دهیم با وفاق و همدلی شهر و کشور خود را آبادتر سازیم .

نگارنده : ناصر چمن پیرا – اردیبهشت ماه ۸۹

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 1 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۱
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
کدخدا سه شنبه , ۱۱ خرداد ۱۳۸۹ - ۱۹:۱۴

قابل توجه دوستانی که راجع به ایم مطلب پرسیده اند باید بگم این مطلب با اجازه مدیر وبلاگ آموزش و پرورش جناح برداشته شده و هیچ گونه اعتراضی مبنی بر بدون مجوز بودن مطلب نیست

نظرات بسته شده است.