کد خبر : 170
تاریخ انتشار : جمعه 15 خرداد 1388 - 17:00

بانك سپه به زودی در جناح افتتاح می شود

بانك سپه به زودی در جناح افتتاح می شود

بانك سپه ، بعد از بانك های ملی،‌ صادرات، ملت، كشاورزی و تجارت ، ششمين بانك خواهد بود. اين بانك در نزديكی دو بانك تجارت و صادرات واقع در ميدان بخشداری ايجاد می شود. اما هدف از اين مطلب تنها اطلاع رسانی نبوده و هدف بيان چند مسئله درباره اين موضوع است. اولين چيزی كه

بانك سپه ، بعد از بانك های ملی،‌ صادرات، ملت، كشاورزی و تجارت ، ششمين بانك خواهد بود. اين بانك در نزديكی دو بانك تجارت و صادرات واقع در ميدان بخشداری ايجاد می شود.
اما هدف از اين مطلب تنها اطلاع رسانی نبوده و هدف بيان چند مسئله درباره اين موضوع است.
اولين چيزی كه در جناح احساس می شود كمبود عابر بانك است. اكثر كسانی را كه می بينيم ، انواع حساب های ملت را باز كرده اند و از كارت های اين بانك استفاده می كنند در صورتی كه خود بانك ملت در جناح عابر بانك ( ATM ) ندارد و نياز آن را احساس می كنيم. چرا كه برای استفاده از عابر بانك های ملی و صادرات با كارت های ملت، چند ماه و شايد يكسالی است كه با كارمزد در انتقال وجه و اعلام مانده حساب اين نياز را افزايش داده است. از سوی ديگر خرابی های مكرر عابر بانك ها نيز امریست كه اكثر مردم از نفر قبلی كه از عابر بانك استفاده می كند می پرسد كه آيا سالم است يا خير. پس با ايجاد عابر بانك ملت اين مشكلات تا حدودی كاهش می يابد.
اين اولين موضوعی است كه قبل از احداث بانك جديد اگر بر طرف می شد به نفع مردم خواهد بود. البته هر بانكی جداگانه برای خود كار می كند و شايد اين را به خود مربوط نداند. اما اميدواريم مسئولين به اين امر توجه كنند.
و مسئله دوم اين است كه امروزه بانك ها بسيار مشابه اند و اين بانك و آن بانك با هم تفاوت چندانی ندارند. تنها تفاوتی كه ميان بانك ها می توان قابل توجه دانست، خدمات متنوع و كيفيت آن و همچنين گستردگی آن در سطح كشور می باشد.
به طور مثال خدمات الكترونيكی بانك ملت از ساير بانك ها بيشتر و آسان تر است و از اين رو مشتريان خاص خود را داراست. همچنين بانك سامان كه نه تنها در جناح بلكه در بستك نيز موجود نيست، خدمات بيشتری در زمينه تجارت الكترونيك دارد كه اين بانك می توانست خدمتی بيشتر از ديگر بانك ها برای مردم داشته باشد.
و نكته بعد گستردگی بانك است. دو بانك ملی و صادرات از گستردگی خوبی برخوردارند و بانك های ملت و تجارت و كشاورزی از گستردگی مناسب اما كافی برخوردار نيستند.
اما در اين ميان بانك سپه چندان جايگاه مناسبی ندارد.
به نظر من با اينكه تفاوت هایی خيلی جزئی در بين بانك ها وجود دارد، اما شايد توجيه گر ايجاد بانك باشد ولی بايد ابتدا به دنبال تفاوت های اساسی بود.
و در آخر مطمئنا يكی از مزيت های اين بانك حداقل برای مردم، اشتغال زایی برای جوانان باشد كه به خاطر اين امر ، تشكر می كنيم.
منتظر نظرات شما نيز هستيم.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
نظرات بسته شده است.