رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
واكنش شديد الازهروعلماجهان به قرآن سوزي : «انا نحن نزلنا الذكر و انا له لحافظون»
#1
جناح آنلاين : به گزارش خبرگزاري فرانسه، «احمد الطيب» شيخ الازهر مصر اقدام گروه مسيحي كوچك و افراطي مبني بر آتش زدن قرآن و پاره كردن صفحاتي از آن را به شدت محكوم كرد و آن را عملي زننده دانست.


شيخ الازهر در اين باره گفت: گروهي كوچك و منحرف كه رفتارشان بر روي تعصب و عقايد افراطي شكل گرفته، قرآن را در برابر كاخ سفيد به پاره كرده و به آتش كشيدند، اما بايد بدانند كه اينگونه اعمال زننده و كوچك هيچ چيزي از بزرگي و كرامت كتاب الله مجيد كم نمي‌كند.


وي افزود: اين كتاب، كتابي است كه خداوند بر حفاظت از آن تاكيد كرده و فرموده است«إنا نحن نزلنا الذكر وانا له لحافظون».


احمد الطيب تاكيد كرد: مسلمانان همچنان به همه اديان احترام مي‌گذارند و روابط آنها با ملت‌ها با وجود اختلاف اديان بر پايه دوستي و برادري است اما آنها هرگز توهين به مقدساتشان و حمله به كشورهايشان ساكت نخواهند نشست.


همچنين در روزهاي اخير علما و مراجع ديني اهل تشيع و شخصيت هاي سياسي و مذهبي جهان اسلام اين اعمال را بشدت محكوم كرده اند .

اسماعيل هنيه نخست وزير مردمي فلسطين در واكنشي شنيدني گفت : پاسخ ما به اين اقليت هتاك . وجود 40 هزار حافظ قرآن كريم تنها در غزه تحت محاصره است .


آمريكا شنبه گذشته شاهد مراسمي در سالروز حملات يازده سپتامبر براي گرامي‌داشت ياد قربانيان اين حادثه بود و با وجود اينكه كشيش افراطي آمريكايي برنامه مراسم «قرآن‌سوزي» را لغو كرد، دست‌كم در سه مكان مختلف در سطح آمريكا قرآن، كتاب مقدس مسلمانان مورد اهانت قرار گرفت.
در يكي از اين موارد عده‌اي در مقابل كاخ سفيد با پاره كردن صفحاتي از قرآن كريم آن را به آتش كشيدند.
پاسخ


پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان