رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
هرمزگان رتبه نخست مازاد درآمد در کشور را دارد/تدوين بودجه درآمد هزینه ای استان
#1
به گزارش روابط عمومي و امور بين الملل استانداري هرمزگان، دكتر جاسم جادری در سیزدهمین نشست شورای اداری استان هرمزگان با بيان اينكه می خواهیم همه مديران در حل مشکلات استان مشارکت کنند، عنوان كرد: از اين پس قرار شده در جلسه شوراي اداري طرح و برنامه ارائه شود تا در اين جلسه مشورت واقعی داشته باشیم و برای نتیجه گیری از این مجلس اداری بايد طرح و شیوه جدید اعمال کنیم و همه در حل مشکلات و موضوعات استان با هم همکاری و بتوانیم راهکار پیدا کنیم.

[عکس: 1424349528.JPG]

وی در ادامه سخنان خود با بيان اينكه استان هرمزگان از بابت مازاد درآمد رتبه اول کشور را دارد، افزود: در سال 92 درآمد مصوب مالیات براي هرمزگان 690 میلیارد تومان و ما هزار میلیارد تومان درآمد کسب کردیم و امسال نيز تاكنون هزار و 600 میلیارد تومان درآمد از مالیات داشتيم در حالي كه درآمد مصوب ما هزار و 70 ميليارد تومان بوده است.

استاندار هرمزگان ادامه داد: طبق قانون مصوب باید 50 درصد از مازاد درآمد به استان بازگردد که سال گذشته تنها هشت درصد اين رقم به هرمزگان اختصاص یافت و پیگیری های زیادی برای اجرای اين قانون داشته ايم اما قانون مازاد درآمد هنوز به خوبي اجرایی نشده است.

جادري تصريح كرد: در زمينه عوارض ارزش افزوده نفت نيز استان هرمزگان تا پایان دی ماه سال جاري 900 میلیارد تومان و در زمينه عوارض گمرکی نيز تا پايان دي ماه دو هزار و 100 میلیارد تومان درآمد داشته اما کل اعتبارات تملک دارایی هرمزگان 235 میلیارد تومان بوده كه 70 درصد آن تخصيص يافته است.

وي با بيان اينكه اعتبارات تمام پروژه های سفر مقام معظم رهبری به هرمزگان به صورت کامل تخصیص یافته است، اظهار داشت: در بخش راه نزدیک به 500 میلیارد تومان در هرمزگان به پیمانکاران بدهی داریم و اگر این درآمدها و اعتبارات به استان اختصاص داده شود، مشکلی نخواهیم داشت.

نماينده عالي دولت در استان هرمزگان با اشاره به مطالبات شرکت هاي آب و فاضلاب و برق در هرمزگان، اضافه كرد: تنها شركت آلومینیوم هرمزگان 300 میلیارد تومان به شركت برق بدهكار است و اين در حالي است كه شرکت های آب و برق خودگردان هستند و اگر اين بدهي ها پرداخت شود می توان پروژه های زیادی انجام داد و مشكل بیش از 420 روستا در هرمزگان كه با تانکر آبرسانی می شود و به برخی روستاها هفته ای یک بار هم آب نمی رسد، حل خواهد شد.

جادري گفت: وضعیت درآمدی استان هرمزگان خوب است و اين استان می تواند از طریق درآمد هزینه حتي چندین استان مجاور خود را هم پوشش دهد و ما به عنوان اولین استان بودجه درآمد هزینه ای استان را طبق دستور وزیر کشور نوشته ایم و معتقدیم استان هایی که می توانند از طريق درآمدها خود را اداره کنند باید اين كار را انجام دهند تا باری از دوش دولت برداشته شود.

وي خاطرنشان كرد: دومين سفر استاني رئيس جمهور به هرمزگان بود و در اين مدت سفر معاون اول رئیس جمهور و سفر دكتر روحاني رئیس جمهوري به جاسک را داشته ايم و بنده نيز در نشست هيئت دولت حاضر شدم و گزارشي از وضعيت استان را ارائه دادم و در اين مدت به دنبال پيگيري حقوق و خواسته هاي مردم هرمزگان که در دروازه اقتصادی کشور فعال هستند، بوده ايم.

استاندار هرمزگان بيان داشت: با تدبیر مناسب همه اقوام و مذاهب در هرمزگان با يكديگر همراه و همدل در همه زمینه ها حضور پیدا کرده اند که نمونه آن راهپیمایی 22 بهمن بوده و وفاق و همدلی خوبی در استان هرمزگان ایجاد شده است.

اسلام و رهبری و وحدت عوامل موفقيت ملت ايران بوده است

شايان ذكر است؛ آیت الله غلامعلی نعیم آبادی نماينده ولي فقيه در استان هرمزگان نيز در اين نشست، عنوان کرد: مردم ما در زمان انقلاب بزرگترین قدرت منطقه را از این کشور با چشم گریان بیرون کردند و اولین امتیاز حرکت ما اسلامی بودن اين حرکت بود.

وي ادامه داد: عامل دیگر موفقيت مردم ايران رهبری اعلای فقهی، اسلامی و عقلانی حضرت امام راحل و پس از آن مقام معظم رهبری بود و به برکت رهبری و اطاعت مردم از رهبری حرکت رو به جلو داشتیم.

نماينده ولي فقيه در استان هرمزگان افزود: عامل دیگر موفقيت ما نيز وحدت و یکپارچگی مردم بوده و حملات استکبار بر علیه اسلام هدفمند است و اينكه هجمه های عجیبی به جایگاه ولایت فقیه عادل دارند نشان مي دهد كه می خواهند وحدت ما را از بین ببرند.

آیت الله نعیم آبادی بيان داشت: اگر اسلامیت خود را با محوریت ولايت فقیه حفظ کنیم هیچ کس هیچ غلطی نمی تواند در برابر ما کند.


پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان