رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
بانصب تجهیزات جدید/تعداد کانال های فرستنده دیجیتال جناح افزایش می یابد
#1
به گزارش جناح آنلاین ، دستگاههای گیرنده دیجیتال در جناح که تاکنون تا ده کانال قابلیت دریافت و پخش شبکه های صداوسیما را داشته اند به زودی با نصب تجهیزات جدید قابلیت پخش بیست کانال خواهد داشت.

پیرو پیگیری های صورت گرفته توسط صلاح رفیع زاد بخشدار جناح و جلسه ای که اخیرا در محل بخشداری با حضور آقای نوروزی مدیر فرستنده های صداوسیمای مرکز خلیج فارس و مهندسین صداسیما برگزار شده است مقرر شد پس از نصب تاسیسات و ایستگاه جدید ، اهالی جناح از بیست کانال تلویزیونی دیجیتال بهرمند گردند.

گفته می شود دستگاه جدید تا 30 شبکه ملی و بین المللی سیمای جمهوری اسلامی ایران قابلیت پخش دارد و برای اجرای آن بالغ بر هفتصد میلیون تومان هزینه خواهد شد.

لازم به ذکر است احداث ابنیه مورد نیاز به پیمانکار واگذار شده است و مقرر شده است پخش شبکه های جدید ماه آینده آغاز گردد.

همچنین شبکه ورزش که مورد درخواست بسیاری از همشهریان می باشد نیز ظرف ده روز آینده ازطریق دستگاه های گیرنده دیجیتال جناح قابل دریافت خواهد بود.
 سپاس شده توسط vahid ، d.beckham ، mohammad_p ، ekhlas ، armena ، hajar
#2
کار خوبی انجام میدن...ولی تا بشقاب و قابلمه هست به اینا نیازی نیست....
 سپاس شده توسط vahid ، ekhlas ، hajar
#3
نقل قول:کار خوبی انجام میدن...ولی تا بشقاب و قابلمه هست به اینا نیازی نیست....
راست میگی هزینه اضافه ست. مخصوصا که گیرنده های دیجیتال هم خودش هزینه های نسبتا مشابه ای رو برای مردم داره.
تجهیزات و نگه داری فرستنده ها هم هزینه زیادی برای دولت داره.

ولی در کل اقدام مثبتیه، حداقل کسانی که گیرنده دیجیتال دارند میتونن از کانال های بیشتر و با کیفیت بیشتری استفاده کنند.
 سپاس شده توسط ekhlas ، armena
#4
برای افرادی که میخوان از فضای سالم رسانه استفاده کنن عالیه و اصلا هزینه اضافه نیست.
همین دردسترس بودن رسانه های فاسد به قول شما بشقاب و قابلمه ممکنه نوجوانا و جوانا رو به انحراف بکشونه
#5
نقل قول:همین دردسترس بودن رسانه های فاسد به قول شما بشقاب و قابلمه ممکنه نوجوانا و جوانا رو به انحراف بکشونه
دوست عزیز کانال های مفیدی هم هستند که بستر قدیمی ( فرستنده های زمینی ) نمیتونن جوابگو باشند.
بخشی از بحث شاید بر سر کیفیت شبکه های داخلی باشه، ولی بخشی هم تکنولوژی مورد استفاده است. از نظر تکنولوژی، فرستنده های زمینی که قدیمی هستند چنین امکانی رو نمیدن یا هزینه ها بسیار گزاف میشه.

هر کشور که نمیتونه تمامی نیازهای رسانه ای جامعه رو به تنهایی بر طرف کنه. از کانال های علمی بگیر تا ورزشی و...
اما برای اینکه بدونید که این تکنولوژی قدیمی و پر هزینه تا چه اندازه توانسته جوابگو باشد به این لینک مراجعه کنید : وزیر ارشاد : ضریب استفاده از ماهواره 71 درصد از مردم تهران را شامل می شود
آمارهای نسبتا مشابه ای هم در کل کشور وجود دارد.
همانطور که وزیر ارشاد در لینک بالا گفته به زودی شبکه های تلویزیونی جهانی بر روی تلفن همراه در دسترس خواهد بود. و ممنوعیت ماهواره برای مردم پنج سال بعد ( و حتی الان ) خنده دار است.
پس استفاده از تکنولوژی قدیمی ممکن است گاهی فقط هزینه باشد. باید راههای دیگری پیدا کرد. مثلا آموزش خانواده ها که سن مشخصی برای کانال های مشخصی از تلویزیون در نظر بگیرند.
این لینک رو هم ببینید : نمی‌گوییم ماهواره آزاد شود اما ...
موفق باشید
#6
نقل قول:برای افرادی که میخوان از فضای سالم رسانه استفاده کنن عالیه و اصلا هزینه اضافه نیست.
همین دردسترس بودن رسانه های فاسد به قول شما بشقاب و قابلمه ممکنه نوجوانا و جوانا رو به انحراف بکشونه
ضمن اینکه این اقدام مثبتیه خیلی حرف نادرستیه ک بگیم نباید ماهواره باشه یا نباید اینترنت باشه ک عامل انحرافن !! حالا مثلا با یه اقداماتی ماهواره ممنوع شد. اینترنت رو ک نمیشه ممنوع کرد،(نیاز زندگیه)کانال ها هم ک با اینترنت در دسترسن( حالا ب هر روشی)
ممنوع کردنشون هم ک خیلی هم کار زشتیه،ب ی نحوی دارن بهت توهین میکنن ک دارن برات تصمیم میگیرن حالا مثلا طرف 40 سالشه? :-X اونم از این تصمیما !
در صورتی ماهواره می تونه نباشه ک نیاز مردم با رسانه داخلی رفع بشه ک نمیشه.حداقل الان نمیشه
و اینکه نمیشه یه ابزاری رو از جوون و نوجوون گرفت، یکی میگیری ده تا جایگزین داره و اصولا "اجبار کردن" جواب نمیده.
آره ممکنه ماهواره (و اینترنت) باعث انحراف بشن (برا افرادی) ولی موضوع اصلی اینه ک فرهنگ درست استفاده کردنشو نداریم. اول باید فرهنگ وارد شه بعد وسیله نه اینکه وسیله بیاد همه گیر هم بشه بعد بگیم اینکارو بکنیم اونکارو بکنیم دیگه کار از کار گذشته، یه مدتی باید بگذره تا خوب شه.
یه کم نظرم کلی بود و در جواب کاربر خاصی نبود : ) نقل قول هم برا اینکه نظرم با یه بخشی از نقل قول ب هم ربط داشتن ... : )
#7
حرفمو نگرفتید یا من بدرسوندم
خانواده هایی هستن که دوست ندارن همون برنامه های سالم از ماهواره که چندهزار شبکه جورواجور و خیلیهاشون انحراف آفرین داره خودشون و اعضای خانوادشون نگاه کنن.یعنی اون شبکه ها براشون کافیه و نیازی به ریسک کردن اوردن ماهواره به خونه نیس.بعضا والدین ماهواره رو واسه مقاصد خوب میارن توخونه غافل از اینکه ممکنه برفرزندانشون به طرق مختلف تاثیر منفی بذاره
من فکرمیکنم شبکه های ایران نیاز خانواده ها رو میتونن تامین کنن و غالبا رفتن به سمت شبکه های ماهواره بهانه ای بیش نیست و متاسفانه همینها هم باعث شده خیلی از موضوعاتی که تا چندسال قبل واسه مردم تابو بود الان بشه عادی.حالا شما بگو فرهنگشو نداریم.خب میدونین فرهنگ ایجاد کردن در این موارد چقدر سخته و خیلی وقتا به قیمت کنار اومدن با بعضی از ناهنجاریای فرهنگی تموم میشه!
 سپاس شده توسط vahid
#8
نقل قول:حرفمو نگرفتید یا من بدرسوندم
من با حرف شما موافق بودم ک گفتین ممکنه باعث انجراف شن و میتونه تاثیر منفی داشته باشه ولی دیگه اینا بستگی ب این داره ک چجوری استفاده بشه ازشون و گفتم ک این اقدام نصب تجهیزاتی ک صورت گرفته خوبه? :-)
نظرم کلی بود و همش در مورد پست یا نظر شما نبود. و ب اعتقاد من نمیشه به اجبار ماهواره رو از خونه ها جمع کرد چون فایده ای نداره و جواب نمیده این کار.
تاثیر منفی داشتن و دارن . خانواده ها باید بیشتر مراقب باشن : )? خود ماهواره بد نیست ،اینکه چجور استفاده بشه مهمه.
#9
نقل قول:خانواده هایی هستن که دوست ندارن همون برنامه های سالم از ماهواره که چندهزار شبکه جورواجور و خیلیهاشون انحراف آفرین داره خودشون و اعضای خانوادشون نگاه کنن
خب چنین خانواده ای میتونه دیش و ریسیور نصب نکنه. قرار نیست حتما یک چیز ممنوع باشد تا از آن استفاده نکنیم.
یعنی اختیار برای انتخاب، یعنی بزرگتر خانواده تعیین کند که میخواهد استفاده کند یا خیر. برای خودش یا برای تمام اعضا. و هر قاعده دیگری که میخواهد قرار دهد.

نقل قول:خب میدونین فرهنگ ایجاد کردن در این موارد چقدر سخته و خیلی وقتا به قیمت کنار اومدن با بعضی از ناهنجاریای فرهنگی تموم میشه!
راه دیگری جز فرهنگ سازی نیست.
شما میگید سخته، خب ما هم نمیگیم آسونه . ولی تنها راه چاره است. چون تکنولوژی خود به خود وارد زندگی می شود، و ماهواره نشد، اینترنت، بلاخره فضاهای جدید وجود دارند.
تنها راه فرهنگ سازی است اگر هم به گفته شما برایمان هزینه اجتماعی دارد، باید آن را کاهش دهیم. ولی نمیتوانیم صورت مسئله رو پاک کنیم.
مسئولین سیاستگذار هم به این نتیجه رسیده اند که تاکنون صورت مسئله را پاک کرده اند و همش دنبال انکار و ممنوعیت استفاده از کانال های ماهواره ای بودن، اما الان فهمیدن کاش از اول به دنبال فرهنگ سازی برای خانواده ها بودن که هر خانواده بسته به سن و سال افراد خانواده و خلقیات، قوانین خودش را داشته باشد. قانون کلی برای این مسائل راه حل نیست، فرهنگ سازی یعنی قدرت قانون گذاری ( تصمیم گیری ) رو در حد خانواده ها بیاریم و خانواده خود یک نهادی برای تصمیم گیری عاقلانه شود.
#10
نقل قول:برای افرادی که میخوان از فضای سالم رسانه استفاده کنن عالیه و اصلا هزینه اضافه نیست.
همین دردسترس بودن رسانه های فاسد به قول شما بشقاب و قابلمه ممکنه نوجوانا و جوانا رو به انحراف بکشونه
برنامه های سالم فضای رسانه ای ایران:? راز بقا? +? برنامه های پربار? [...]? +? صحبت [...]

......
داداش شما یا ندیدی!!!!یا همون اول کانال بدش رو دیدی!!!این قدر کانال مفید و تخصصی در ضمینه های مختلف داره که هر چی بگم تموم نمیشه!!!! :oldman:
شما نمیخوای چیزای بدشو ببینی قبلا شیطان بزرگ و بقیه یارانش راهشو پیدا کردن!!!قفل کردن کانال و حذف کانال و .....
صلوات عنایت فرمایید لازمه خدایی


-------------
کنترل سایت : بخشی هایی از متن ویرایش شد.


پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان