رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
وبسایت جنوب ایران: نشانه های پر امید در اتفاق اخیر پارسیان(گاوبندی)
#1
ممانعت از همراهی مسئولین لامردی با رئیس ایمیدرو در سفر به پارسیان (گاوبندی) با هوشیاری مردم و اقدام فوری نمایندگان ملت و مسئولین استان در حالی رخ داد که این انسجام عمومی نوید بخش توفیقات بزرگی برای صیانت از منافع مردم هرمزگان است.

به گزارش خبرنگار جنوب ایران، چند روز قبل شاهد اقدام جالب توجه و مسئولانه ای از سوی نمایندگان هرمزگان در مجلس شورای اسلامی و مسئولین استان در ممانعت از یک اقدام غیر اصولی در چنگ اندازی به منافع مردم هرمزگان بودیم که سرآغاز دور تازه ای از فعالیت ها برای احقاق حقوق مردم را در شهرستان های مختلف استان نوید می دهد.


چند روز قبل بنا بود که رئیس سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) و مسئولین شهرستان لامرد در استان فارس برای بازدید از شهرستان پارسیان و منطقه ویژه انرژی بر آن وارد این شهرستان شده و ضمن بازدید از این منطقه، تصمیماتی را اتخاذ کنند.

با کسب اطلاع مردم و نمایندگان مردم بخصوص احمد جباری نماینده مردم غرب هرمزگان در مجلس و منصور آرامی عضو کمیسیون عمران و محمد آشوری عضو هیات رئیسه مجلس از این مسئله، بلافاصله موضوع در قالب اعتراضیه ای به مسئولین وزارت صنعت، معدن و تجارت و معاونت پارلمانی آن منتقل و معاونت برنامه ریزی استانداری هرمزگان و مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان نیز با انتقال نگرانی مردم از این اقدامات به معاونت های مختلف وزارتخانه مذکور، مانع از تحقق اهداف خاص این سفر شدند و از همراهی مسئولان استان فارس با این مدیر ممانعت کرده و در عین حال اقدام جالب توجهی را نیز در صیانت از منافع مردم هرمزگان مورد پیگیری قرار دادند.

نمایندگان با طرح درخواست مردم استان، خواستار جداشدن مدیریت صنایع انرژی بر و نفتی پارسیان (گاوبندی) و لامرد از یکدیگر و تفکیک حوزه های تحت مسئولیت هر بخش شدند تا آن بخش از عوایدی که از استان هرمزگان بدست می آید به طور مستقیم به خود استان اختصاص یابد و با لحاظ شدن این منطقه به عنوان بخشی از شهرستان پارسیان، امکان اشتغال جوانان هرمزگانی در پروژه های توسعه ای آن که قرار است در سالهای پیش رو انجام شود، در قالب نیروهای بومی، فراهم آید.

حاصل این حرکت تامین منافع ملی و ایجاد انسجام حداکثری در میان مردم و دلگرمی به تصمیمات دلسوزان کشور است.

ضمن تقدیر از این اقدام سنجیده که با همراهی مردم نیز توام بوده، انتظار می رود که این همراهی دولت و مجلس در صیانت از منافع استان و پیگیری برای حل مشکلات مردم تداوم یابد.


پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان