رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
رشد پنج درصدی قبولی دانش آموزان هرمزگانی در دانشگاه های دولتی
#1
سیریک - خبرگزاری مهر: مدیرکل آموزش و پرورش هرمزگان گفت: تحول در آموزش عالی و رشد پنج درصدی قبولی امسال دانش آموزان هرمزگانی در دانشگاه های دولتی، محصول برنامه های راهبردی آموزش و پرورش است.

به گزارش خبرنگار مهر، احمد آخوندی صبح دوشنبه در جشن تجلیل از ستارگان کنکور91 شهرستان سیریک افزود: آموزش و پرورش هرمزگان در سالهای اخیر با تمرکز بر روش های نوین و بهره گیری همه جانبه از همه ظرفیت ها و امکانات در بخش آزمون های سراسری، تحول چشمگیری را در افزایش میزان قبولی ها وکسب رتبه های سه رقمی، دو رقمی وهمچنین تک رقمی رقم زده است.

وی ادامه داد: برگزاری آزمون های آمادگی کنکور، کلاسهای مشاوره با حضور اساتید مجرب، توسعه پایگاه های انتخاب رشته، خرید کتب و سی دی های کمک آموزشی و همچنین ارائه بسته های تشویقی از جمله برنامه های اداره کل آموزش و پرروش در این راستا بوده است.

وی در ادامه با اشاره به جزییات موفقیت دانش آموزان هرمزگانی درآزمون های سراسری، بیان داشت: امسال در مجموع از بین 21 هزار و 954 نفر 10 هزار و 504 نفر دانش آموزهرمزگانی در آزمون سراسری دانشگاه های دولتی پذیرفته شدند که در مقایسه با سال گذشته پنج درصد رشد را نشان می دهد.

آخوندی یادآورشد: موفقیت دانش آموزان هرمزگانی در حالی بدست آمد که درهمه گروههای پنج گانه ؛ریاضی، تجربی، انسانی،زبانهای خارجی و هنر در مقایسه با سال گذشته رشد قبولی داشته ایم که? این مهم حاصل توجه جدی به امر آموزش عالی در استان هرمزگان است.

وی خاطرنشان کرد: موفقیت های دانش آموزان در این عرصه مهم منحصر به مرکز استان نیست و امروزه شاهد درخشش دانش آموزان مناطق محروم و کمتر توسعه یافته استان در زمینه راهیابی به مراکز آموزش عالی خصوصا دانشگاه های مهم و معتبر کشور هستیم.

مدیرکل آموزش و پرورش ضمن تاکید بر دستاوردهای پیشرفت تحصیلی در شهرستان سیریک، ابراز امیدواری کرد:در سایه تحولات مبنایی خصوصا اجرایی شدن سند تحول بنیادین، شاهد پویایی بیشتر نظام تعلیم وتربیت در جای جای استان باشیم.

رئیس آموزش و پرورش سیریک نیز در این آیین گفت: در مجموع? از کل دانش آموزان واجد شرایط شهرستان سیریک 367نفر(5/37) موفق به راهیابی مراکز آموزش عالی شده اند که از این تعداد 53 نفر درمرکز آموزش عالی دولتی پذیرفته شده اند.
پاسخ
 سپاس شده توسط yousef_sh ، ekhlas ، ترنم ، armena


پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان