نظرسنجی: به نظر شما کدام شهردار خدمات بیشتری به شهر ارائه کرده؟
این نظرسنجی بسته شده است.
محمدسعید دستپاک
23.53%
4 23.53%
مهندس حاتمی
76.47%
13 76.47%
مجموع 17 رای 100%
* چنانچه به گزینه‌ای رای داده اید، با علامت ستاره مشخص گردیده است. [نمایش نتایج]

رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
آقای حاتمی یا آقای دستپاک
#41
آقای خورشیدی مساله کوچکی را مطرح نمودید بهتره ین ها هم اضافه کنیم :
نقل قول:معمولا بودجه ای که توسط شهرداری و شورا مصوب می شود به طور کامل محقق نمی شود و طبیعتا هم اینطوری است که اگر کامل به بودجه های دولتی تکیه بشود با تمام شدن بودجه دولتی کارها متوقف می شود ولی من به این اضافه می کنم که توقف کارها تماما به خاطر کمبود اعتبار نیست. یعنی خیلی وقت ها به دلیل عدم برنامه ریزی است. ما اگر مثلا بخواهیم خیابانی بسازیم از قبل باید به کل هزینه ای که آن طرح دارد پی ببریم وگرنه به بن بست می خوریم مثل اینکه شما کاری را شروع کنید و نفهمید نهایتا چه خواهد شد و نتیجه اینکه 50 درصد اعتبار مصرف شده و کارهم رها می شود. در کل شهرداری میتواند که کارها را ظرف سنوات مختلف فاز بندی بکند و به اتمام برساند.
مثلا یک موردی که در مورد شهرداری الان می شود مثال زد بحث تخریب خانه ها در خیابان پلی است. میپذیریم که کار سختیست و برای شهرداری معضلیست ولی قسمت وسطی خیابان (حد واسط بین خانه مرحوم پدرام تا روبروی خانه آقای خورشیدی) شما بروید آمار آن را بیرون بیاورید که چه سالی آسفالت شده، تاخیر این دیگر چرا این همه بوده است؟ آیا ضرورت داشت که این قسمت کوچک هم سه سال تاخیر داشته باشد؟ این قسمت که دیگر تخریب لازم نداشت، پس چرا تاخیر؟
شاید حافظه تاریخی مردم یاری نکند ولی برای این قسمت بروید از شهرداری اسنادش را پیدا کنید که پیمانکار چه سالی آسفالت کرده اسست؟ نه تخریبی لازم بوده و نه هیچی، پروژه مهمی هم نبوده است. تاخیر در این قسمت اصلا قابل پذیرش نیست. بعضی تاخیری ها قابل قبول نیست و بعضی تاخیرها هم منطقیست.


پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 2 مهمان