نظرسنجی: به نظر شما کدام شهردار خدمات بیشتری به شهر ارائه کرده؟
این نظرسنجی بسته شده است.
محمدسعید دستپاک
23.53%
4 23.53%
مهندس حاتمی
76.47%
13 76.47%
مجموع 17 رای 100%
* چنانچه به گزینه‌ای رای داده اید، با علامت ستاره مشخص گردیده است. [نمایش نتایج]

رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
آقای حاتمی یا آقای دستپاک
#1
مردم جناح همواره از داشتن عناوینی مثل بخش یا شهر لذت میبرند،البته این ارزوی مردم هرجای دیگه ای هم هست ولی من میخوام از شما بپرسم آیا این کافی بود؟
از همون ابتدایی که ما شهرشدیم فردی به نام اقای حاتمی به عنوان شهردار جناح معرفی شد البته من خوب در جریان نیستم که ایشون رو شورا انتخاب کرده یاخیر.
ولی هرطوری که بود ما صاحب شهرداری شدیم واقای حاتمی که میگفتن اون زمان منسب خوبی در شهرداری یزد داشتن واصالتا هم یزدی هستن شدن شهردارجناح.
شهردار شدن اقای حاتمی همان وشروع جنگ درجناح نیزهمان...
اقای حاتمی از همون ابتدا شروع به آسفالت کردن تعداد زیادی از کوچه ها وخیابان های شهر کردن که این مسئله به خاطر استفاده نکردن ایشون از امکانات خود شهر(شرکت جناح دشت بندر)واوردن ماشین آلات اسفالت از سایر استان ها شد موضوع شروع جنگ قومی.حزب آقای رضایی باشهردار اون زمان شدیدا مخالف بودن ویه جورایی هم میشه گفت طبیعی بود.
اقای حاتمی پارک محله ای انصاری رو هم که مدت ها همین جوری مونده بود رونق دادن وبا صرف هزینه ای قابل توجه اونو احیا کردن وهمچنین سطل های آشغال فلزی قدیمی رو جمع آوری کردن وبه جای اونا سطل های نارنجی رنگ در کنار خیابان ها وسطل های بزرگ که مخصوص طرح مکانیزه ی جمع آوری زباله های شهری بود در کناره منازل قرار دادن(اون زمان این سطل ها فقط در استان اصفهان وتهران مورد استفاده قرار میگرفت)،ایشون همچنین تمامی حاشیه خیابان های اصلی شهر رو نیز درختکاری کردن و... اما سرانجام بر حسب اتفاقاتی که افتاد ایشون شهرمارو ترک کردن که هنوز من نفهمیدم اخراج شدن یا استعفا کردن وهم اکنون نیز در پست معاونت آب وفاضلاب استان یزد مشغول کار هستن.
پس از رفتن ایشون ما مدت ها شهردار نداشتیم وهمه مونده بودن که چه کسی شهردار آینده جناح خواهد شد وبا وجود اینکه شورای ما نصف به نصف یا شاید کمی این طرف اون طرف از دو جبهه مخالف بودن یه جورایی مهال بود یه جناحی به عنوان شهردار انتخاب بشه چون همه ی جناحی ها دارای جبهه گیری هستن.سرانجام کسی که شاید هیچ کس دقیقا نمیدونست ایشون کدوم طرفی هستن یا حتی جبهه خاصی دارن شدن شهردار جناح،ایشون کسی نبود جز آقای دستپاک که اون زمان دبیر اموزش وپرورش ،صاحب یه کارگاه ساخت بلوک وهمچنین مسئول سیمان سهمیه بودن.
هیچ کس اون زمان به شهردار شدن آقای دستپاک اعتراضی نکرد چون ایشون روی خط ایستاده بودن ونه این وری بودن نه اونوری وبرای مردم شهرما متاسفانه فقط همین مهم بود وبس.
از جمله کارهایی که آقای دستپاک انجام دادن ومن به ذهنم میرسه میشه گفت خراب کردن یه خانه که در مسیر جاده پلی بود بعد از یک سال واسفالت این خیابان،تخریب میدانی که جلو بانک صادرات قرارداشت وتبدیل کردن اون به یه آب انبار ویه پارکینگ برای بخشداری وبانک در کنارش(گفته میشه برای این طرح هزینه گزافی پرداخت شده)،خراب کردن پل اتخان که مارو به فرامرزان متصل میکنه وشروع ساخت دوباره و طرح عریض کردن اون بعد از مدت ها،زیبا سازی فلکه جلو پاسگاه که هیچ وقت هم فعال نیست،بوستان شهرجناح که یه چند وقتیه داره توش یه کارهای انجام میشه،واجرای طرح نوروزی ایشون ورنگ کردن بلوار به صورت یک در میان ونیمه کاره رها کردن اون ومن دیگه چیزی به ذهنم نمیرسه.
از صحبت های من ونوشتم لطفا هیچ برداشتی نکنید وخودتون قضاوت کنید،من طرفدار هیچ گروه یا فرد خاصی نیستم اما اعتقاد دارم آقای دستپاک برای شهرما هیچ کاری نکرده وماداریم پس رفت میکنیم که پیشرفت نمیکنیم،ماروزگاری با شهرستان بستک رقابت میکردیم ولی حالا چی؟بریدویه نگاهی به ساخت وساز های درون شهری اون ها بندازید،درسته بودجه ما واونها متفاوته اما آیا تااین اندازه؟ماالان داریم خودمون رو با کوهیج وکوخرد مقایسه میکنیم.

نطر شماچیه؟
 سپاس شده توسط محمدرضا ، سیاستمدار ، کدخدا ، mohammad_p
#2
نقل قول:هیچ کس اون زمان به شهردار شدن آقای دستپاک اعتراضی نکرد چون ایشون روی خط ایستاده بودن ونه این وری بودن نه اونوری وبرای مردم شهرما متاسفانه فقط همین مهم بود وبس.

کسی که در اون زمان دلایلی به جز این داشت که شهردار از کدام باند و گروه است و در آخر هم به انتخاب آقای دستپاک رای نداد, آقای مدنی بود. شما به متن مصاحبه در لینک: مصاحبه با عقیل مدنی . بنظر بنده ما به این نوع فکر و نگرش نیاز داریم تا بتوانیم در مسائل شهری به منافع جناح بیندیشیم و نه منافع گروههایی خاص.

بهتره مصاحبه آقای مدنی رو خوب مطالعه کنیم.

نقل قول:اقای حاتمی از همون ابتدا شروع به آسفالت کردن تعداد زیادی از کوچه ها وخیابان های شهر کردن که این مسئله به خاطر استفاده نکردن ایشون از امکانات خود شهر(شرکت جناح دشت بندر)واوردن ماشین آلات اسفالت از سایر استان ها شد موضوع شروع جنگ قومی.حزب آقای رضایی باشهردار اون زمان شدیدا مخالف بودن ویه جورایی هم میشه گفت طبیعی بود.

متاسفانه این بحث استفاده از ماشین آلات غیر جناحی ها, بیشتر یک نوع جنگ روانی بر ضد آقای حاتمی بود. کارهای آقای حاتمی را میشود با انگشتهای یک دست شمرد و تک به تک دست گذاشت که در کدام از ماشین آلات غیر جناحی ها استفاده شده است.
فقط یک مورد در محل یکی از کوچه های نزدیک مسجد حضرت عایشه بود که بدلیل موجود نبودن این نوع وسیله در جناح, ان وسیله را با هزینه کل 12میلیون تومان (چه دستمزد و چه نقل و انتقال) از یزد به جناح آوردند. در بقیه موارد اسفالت کوچه ها که شهرداری خود مجری اجرای طرح بود.
اینطور که من شنیدم واقعا هم این وسیله در جناح موجود نبود.
 سپاس شده توسط مرد دانا ، سیاستمدار ، کدخدا ، mohammad_p
#3
متاسفانه مخالفت آقای مدنی تاثیری نداشت و اقای دستپاک به عنوان شهردار انتخاب شدن.
شما چرا فقط این وسط چسپیدین به اقای مدنی پس بقیه اعضای شورا این وسط چیکاره هستن،اقایان منصور عباسی ودکتر درخشنده که رای به انتخاب ایشون دادن الان کجان؟
در خیرخواهی و محترم بودن این آقایون شکی نیست اما اونا نماینده ما بودن ،یه نفر رو به عنوان شهردار انتخاب کردن و تمام خداحافظ.
آقایان شورای اسلامی جناح نکنه شما تو شهر دیگه ای زندگی میکنید و خبر ندارید،شهرداری ما خوابیده وهیچ هیچ هیچ کار مثبتی انجام نمیده،این بودجه شهرداری کجا میره؟
یکی اینجا به من بگه آیا ما باید باانتخاب شدن آقای دستپاک به عنوان شهردار نمونه خوشحال بشیم و هورا بکشیم؟اصلا ایشون رو چه حسابی به عنوان شهردار نمونه انتخاب شد؟ چه کار شاقی انجام دادن؟
 سپاس شده توسط سیاستمدار ، کدخدا
#4
مرد دانا درست میگه اخه این چه وضعیه.محمدسعید هیچ کاری نمیکنه.به وضع اسفالت و جاده ها نگاه کنین به وضع بلوار نگاه کنید این هم شد شهرداری من که کم کم اعصابم داره خورد میشه دیگه طاقت ندارم.
این شورا داره چیکار میکنه
 سپاس شده توسط مرد دانا ، کدخدا
#5
مگه شهردار قبلی چش بود بیرونش کردن اخه؟
نگاه کنین مهندس ناظر شهرداری روزی ده بار عوض میشه معلوم نیست اینا دارن چیکار میکنن.
من روفتم کوخرد باور کن شرمنده شدم اینقدر بناهای جالب و زیبا درستکردن که نگو حالا ما چی یه برکه که سقفم نداره یه لوله از توش در اومده و هیچوقت هم روشن نیست Confusedmiley_confused1: Confusedmiley_confused1: Confusedmiley_confused1: Confusedmiley_confused1: Confusedmiley_confused1: Confusedmiley_confused1: Confusedmiley_confused1: Confusedmiley_confused1:
 سپاس شده توسط مرد دانا ، کدخدا
#6
نقل قول:حالا ما چی یه برکه که سقفم نداره یه لوله از توش در اومده و هیچوقت هم روشن نیست
البته بهتر که روشن نیست، چون مثل لوله ای که ترکیده آب بیرون میده و کلا مناسبتی ندیدم که اون فواره بین اون چهار طاق باشه.

برا مزاح بود، امیدوارم بحث رو منحرف نکرده باشم.
 سپاس شده توسط مرد دانا ، کدخدا
#7
یادمه چند روز پیش آب این لوله رو باز کرده بودن اب باهمچین فشاری کجکی به سمت خیابون سرازیر میشد که کسی از ترس خیس شدن از اون جاها رد نمیشد.
من شنیدم اقای دستپاک 15میلیون تومن به یه گروه داده تا بررسی کنن نماد شهر جناح چیه اونا هم گفتن اب انبار.رو این حساب هم اونجا اب انبار زدن
البته فقط در حد شنیدنه
 سپاس شده توسط کدخدا ، سیاستمدار
#8
آقاد دکتر درخشنده هم مخالف بودن و یکی از دلایل استعفایشان شهردار جناح بود.
 سپاس شده توسط کدخدا ، مرد دانا ، سیاستمدار
#9
خوب بنده هم با شما موافقم جناب مرد دانا آقای دست پاک دلش میخواد ازش طرفداری کنیم و اونو بالا ببریم ولی طرفدار جمع کردن قیمت داره که هنوز ایشون قیمتش رو نمی دونن مردم چرا طرفدار استقلال و پرسپولیس هستن چون اونا ارزشش رو دارن در ایران تیم های بهتری هم داریم ولی استقلال و پرسپولیس واقعا لیاقت طرفداری را دارند به نسبت طرفداران دیگر . آقای دست پاک الان وارد سال پنجم مدیریت شهریشون شدن و با حمایت اکثریت شورا همچنان پابرجا هستند و همانطور که شیخ عقیل گفتند عدم قاطعیت در ایشان باعث ضعف ایشان گردیده است . البته بی توجهی اعضای شورا به خصوص آقایان احمدی و مربوطی و شجاعی البته با نهایت احترام? به این مساله ( آقای رحیمی که به قول خودشان هم دیر آمده و هم نشسته فقط امضا می کند را مجزا می کنیم ) وااقعا بی توجهی به حرف مردم است شهرداری که نتواند حتی سنگ جدولی که دیگه تو تمام شهرهای جهان به جای رنگ آمیزی از نوع رنگی آنها استفاده می کنند را رنگ آمیزی کرده و شهری با این قدمت فرهنگی را حداقل برای نوروز آماده نماید دیگر به درد شهردار شدن هم نمی خورد . از دیگر نقاطی که آقای دست پاک به آن توجه نداشته خواسته مردم و خواسته شدن توسط مردم و شهروندان است . ایشان همین که بالادستیها را راضی نگه دارند براشون کافیه و دیگه اصلا به روحیات مردم توجه ندارند . مثلا یکی از قسمت هایی که بودجه شهرداری باید به آن اختصاص یابد افزایش روحیه شهروندان از طریق برگزاری مراسمات شاد می باشد که شاید ما سالی چند ین بار باید ببینیم ولی فقط یکی دوبار آن هم توسط بعضی ارگانهای دیگر برگزار شد فقط با همکاری شهرداری و امسال شهرداری جناح می توانست با همکاری ارگانهای مختلف حداقل جشنی برای بیش از 100 قبولی موسسات عالی برگزار نماید ولی دریغا که هیچ . همه ی مشکلات را نمی توان از زبان یکگ نفر شنید ولی شهرداری می تواند مشاوره بگیرد و به آنها بپردازد چون اگر کسی غیر از شهرداری به آنها بپردازد هر چند حرکتی خودجوش است ولی دیگر شهرداری پس برای چه باید باشد ؟
دوما دلیل برای عدم ادامه مدیریت آقای دستپاک این است که تا وقتی شهردار جناح در خود جناح زندگی کرده باشد نمی تواند بالادستیها و شهرهای بالا را ببیند و این خود باعث پس رفت می گردد مثلا مگر? نمی توان مشاور یکی از شهرداریهای بزرگ را به عنوان شهردار آورد و حقوقش را تامین کرد ایران پر است از اینگونه افراد فقط کافی است مقداری دیدها بازتر شود .
 سپاس شده توسط مرد دانا
#10
من هم با قسمت اخر حرف هاتون موافقم،در شهر ما شاید افراد خوبی برای این سمت وجود داشته باشند ولی شرایط برای کار در این سمت وسمت هایی از این دست مثل شورا در شهر ما خیلی سخته وفشار شدیدی روی این پست ها هست ومیشه گفت بهتره یک نفر که از اهالی این شهر نیست این سمت رو به عهده بگیر که شاید تخصصش کم تر باشه ولی مردم راحت تر قبولش میکنن.
نکته ای که خیلی مهمه اگه یه نفر از بیرون بیاد و شهردار بشه در صورت عدم صلاحیت وکارایی سریع میشه عوضش کرد ولی الان که شهردار یکی از اهالی شهره واکثرنمایندگان ما در شورا هم با ایشون رابطه نزدیکی دارن فکر میکنم این آقایون? یه جورایی تو رو دربایستی و شرمندگی گیر کردن وگرنه وایسادن پشت کسی با این عملکرد معقولانه نیست.
 سپاس شده توسط mohammad_p ، mohammad ، سیاستمدار


پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان