رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
حذف کنکور از قانون تا اجرا
#1
از سال 85 که قانون نحوه ساماندهی پذیرش دانشجو در دانشگاهها تحت عنوان قانون حذف کنکور در مجلس تصویب شد تاکنون اقدام جدی برای اجرای آن صورت نگرفته است از این رو مسئولان دولت و مجلس در سال گذشته تصمیم به تأخیر در اجرای قانون حذف کنکور گرفتند.

علیرغم تصویب قانون حذف کنکور سراسری در مجلس شورای اسلامی، وزارتخانه های علوم و آموزش و پرورش تا سال گذشته موفق به ایجاد هماهنگی در این راستا و اجرای مقدمات برای حذف کنکور نشدند و وزیر علوم در آبان ماه 88 پیشنهاد به تعویق افتادن سه ساله اجرای قانون حذف کنکور را ارائه داد و همچنین پیشنهاد داد کنکورهای فصلی در هر سال تا زمان اجرای کامل قنوان انجام گیرد.

برگزاری چند کنکور در سال منتفی شد

پیشنهاد کامران دانشجو وزیر علوم مبنی بر برگزاری چند کنکور در سال و یا برگزاری کنکورهای فصلی در همان زمان در کمیسیون آموزش مجلس مورد بررسی قرار گرفت و با رأی نمایندگان مجلس منتفی اعلام شد.

رد پیشنهاد وزیر علوم مبنی بر تأخیر سه ساله قانون حذف کنکور

با روی کار آمدن وزیر جدید آموزش و پرورش، همچنین پیشنهادات مطرح شده درباره به تعویق افتادن حذف کنکور، مشکلات و مسائلی که حذف کنکور با آن درگیر بود با حضور نمایندگان کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس و مسئولان وزارتخانه های علوم و آموزش و پرورش طی جلسه ای بررسی شد.

در این جلسه پیشنهاد وزیر علوم مبنی بر به تأخیر افتادن اجرای قانون حذف کنکور به مدت 3 سال رد شد و کمیسیون آموزش نیز اعلام کرد قانون حذف کنکور تنها با یک سال تأخیر در سال 91 اجرایی می شود.

حذف کنکور بین سالهای 91 تا 93

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی دراین باره در گفتگو با مهر زمان حذف کنکور را بین سال های 91 تا 93 عنوان کرد.

علی عباسپور تهرانی فرد با بیان اینکه پیشنهاد کمیسیون برای حذف کنکور سال 91 بود، تصریح کرد: امیدواریم بین سالهای 91 تا 93 آن سالی که می‌تواند بهترین نتیجه را با حذف کنکور داشته باشد، انتخاب شود.

آخرین اخبار از اجرای قانون حذف کنکور از زبان وزیر علوم

کامران دانشجو درباره آخرین اخبار از زمان اجرای قانون حذف کنکور گفت: با همکاری و هماهنگی های ایجاد شده از طریق وزارتخانه های علوم و آموزش و پرورش با کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در جلسات برگزار شده در کمیته 5 نفره به این نتیجه رسیدیم که حذف کنکور به تدریج عملی شود و تا پایان سال 91 این اقدام به طور کلی به انجام خواهد رسید.

منبع : گزينه دو


پیام‌های این موضوع
حذف کنکور از قانون تا اجرا - توسط ابا عبدالله - ۹ام فروردین ۱۳۸۹، ۲۲:۳۵

پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان