رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
بازدید معاون وزیر راه و شهرسازی ازراه های روستایی جنوب فارس/احیاء راه تاریخی خنج
#1
معاون وزیر راه و شهرسازی کشور پس از جلسه با نماینده ی مردم در مجلس شورای اسلامی و مدیر کل راه و شهرسازی لارستان از جاده های روستایی حوزه ی استحفاظی اداره کل راه و شهرسازی لارستان بازدید کرد.

به گزارش پایگاه خبری- تحلیلی صحبت سید حسین میرشفیع معاون راه روستایی وزیر راه و شهرسازی ، نماینده ی مردم لارستان،خنج و گراش در مجلس شورای اسلامی، مدیر کل راه و شهرسازی لارستان، فرماندار خنج و و هیئت همراه از راه های روستایی لار، گراش ، اوز ، خنج ، لامرد ، جویم و بیرم بازدید کردند.

در این بازدید مشکلات راه های روستایی توسط معتمدین روستاها و بخش ها برای معاون روستایی وزیر راه و شهرسازی بازگو شد.? در پایان سید حسین میرشفیع معاونت وزارت راه و شهرسازی برای رفع مشکلات قول مساعدت داد و گفت: امیدواریم به کمک اداره کل راه و شهرسازی لارستان و معتمدین و خیرین منطقه بتوانیم این جاده ها را به مرحله ی بهره برداری برسانیم.
به گفته معاون وزیر راه و شهرسازی:با احیای یک جاده تاریخی/ خنج از بن بست خارج می شود

با بهره برداری از راه اصلی خنج - دیگ اشکان - جهرم علاوه بر این که فاصله 165 کیلومتری کنونی خنج به جهرم به نصف کاهش می یابد ، شهرستان خنج هم از بن بست کنونی خارج می شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی صحبت و به نقل از? ایرنا سید حسین میر شفیع ، پنجشنبه در حاشیه بازدید از راه های روستایی شهرستان های جنوبی استان فارس ، در گفت و گو با ایرنا بیان داشت:بسیاری از راه های روستایی جنوب این استان ، عمر مفید آنها سپری شده و نیازمند مرمت و اصلاح است.

وی افزود:همچنین راه های برخی از شهرستان های جنوبی استان فارس نیاز به توسعه و بهبود وضعیت دارد و برای انجام این مهم رایزنی های لازم صورت گرفته و اختیار کامل به مدیر کل راه و شهرسازی شهرستان لارستان تفویض شده است.

این مقام مسوول بیان کرد:این وزارتخانه تمهیدات مورد نیاز را برای پروژه های راه سازی تامین می کند اما بر این باوریم برای شتاب بخشیدن به اجرای پروژه ها ، مشارکت مردم بسیار ضروری است.

میرشفیع ادامه داد:هر جا که مشارکت مردم بیشتر باشد ، می توان ظرفیت های بیشتری را فعال کرد و در صورت تحقق این امر مرمت و بهبود راه های روستایی با شتاب بیشتری دنبال می شود.

معاون وزیر راه و شهرسازی به برخی از راه های روستایی استان فارس که در هفته دولت امسال (دوم تا هشتم شهریور) افتتاح خواهد شد اشاره کرد و گفت:در مناسبت یاد شده راه های روستایی زین الدین و زاد محمود در شهرستان لارستان و راه روستایی باغان به کوره و گزیوز در شهرستان خنج به بهره برداری می رسد.

میرشفیع بیان کرد:همچنین این وزارتحانه در صدد ایجاد احداث راه اصلی از خنج - دیگ اشکان - جهرم است و برای آغاز عملیات آن امسال از محل دو درصد درآمد نفت و گاز یک میلیارد و 500 میلیون ریال به این امر اختصاص داده شده است.

دیگ اشکان یکی از راه های تجاری در دوران اشکانیان در منطقه خنج بوده که جهرم را از طریق خنج به دریا وصل می کرد.

وی گفت: با مشارکت مالی مردم شهرستان خنج مقرر شده است در سال جاری عملیات ساخت راه خنج - دیگ اشکان - جهرم که از مطالبات اصلی مردم این شهرستان به شمار می آید ، آغاز شود.

معاون راه روستایی وزارت راه و شهرسازی اضافه کرد:روند تصویب راه اصلی زمان بر است و به طور معمول دو سال به طول می انجامد اما هم اکنون مطالعات لازم برای احداث این راه اصلی در حال انجام و پیشرفت های خوبی هم حاصل شده است.

میرشفیع افزود:با توجه به این که این پروژه از حمایت های خوب و مشارکت های مردمی برخوردار است امیدواریک که بتوانتم با مساعدت وزارت راه و شهرسازی ، استفاده از ظرفیت های استانی و اعتبارات اداره کل راه و ترابری لارستان ، عملیات احداث این راه اصلی را زودتر از موعد مقرر شروع کنیم و کار را با شتاب بیشتری به انجام رسانیم.

میر شفیع ادامه داد:با بهره برداری از راه اصلی خنج - دیگ اشکان - جهرم علاوه بر این که فاصله 165 کیلومتری کنونی خنج به جهرم به نصف کاهش می یابد ، شهرستان خنج هم از بن بست کنونی خارج می شود.

معاون راه روستایی وزارت راه و شهرسازی در بخش دیگری از مطالب خود گفت: با توجه به این که انجمن خیرین راه سازی در این وزارتخانه راه اندازی شده است امیدواریم با حمایت و پشتیبانی خیرین ، فعالیت های بیشتری در بخش توسعه راه ها به ویژه راه های روستایی صورت گیرد.

میرشفیع در سفر یک روزه خود به شهرستان های جنوبی استان فارس از شماری از راه های روستایی شهرستان های لارستان ، خنج و لامرد بازدید کرد.

شهرستان خنج در فاصله 265 کیلومتری جنوب شیراز واقع شده است.


پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان