رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
انصراف یا عدم انصراف از دریافت یارانه
#1
اطلاعیه مهم:
مدت زیادیست که بعضی از همشهریان جناحی ما در مورد دریافت پیامک هایی که مبنی بر انصراف از دریاف یارانه است صحبت میکنن،لازم دیدم اطلاعیه سازما هدفمندی یارانه ها رو در اینجا قرار بدم.
کسانی که پیامک درخواست انصراف از دریافت یارانه نقدی را دریافت کرده‌اند در صورتی که متقاضی دریافت یارانه هستند باید با ورود به سامانه اعلام حساب خانوار، عدم انصراف خود را اعلام کنند.
به گزارش? فارس، بنا بر اعلام سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها، سرپرستان خانوارهائی که پیامک درخواست انصراف برای آنان ارسال شده باید با مراجعه به سایت http://www.refahi.ir عدم انصراف یا انصراف خود را اعلام کنند.

با ورود به صفحه نخست این سایت، اخیرأ گزینه انصراف/عدم انصراف در کنار دو گزینه اعلام شماره حساب و اعلام اطلاعات یارانه پرداختی به چشم می‌خورد که باید کد ملی، سریال شناسنامه و کد امنیتی را وارد کرد.

با انتخاب گزینه انصراف/عدم انصراف و وارد کردن اطلاعات فوق، صفحه‌ای باز می‌‌شود که در آن آمده است: اینجانب........ انصراف خود را از دریافت "کل مبلغ یارانه" اعلام می‌نمایم. در قسمت پایین این نوشته نیز شماره یا شماره‌های تلفن همراه سرپرست خانوار دیده می‌شود که در صورت انتخاب هر کدام از آنها و زدن گزینه تایید یا عدم تایید مراحل دیگری برای انصراف یا عدم انصراف اعلام می‌شود.

در ادامه نوشته شده: جهت قطعی نمودن انصراف یکی از تلفن‌های همراه لیست زیر را انتخاب نمایید. کد انصراف قطعی شما ارسال می‌شود که با وارد نمودن آن در صفحه بعد انصراف شما قطعی می‌گردد.

در انتها دو گزینه تایید و عدم تایید درج شده است.

با انتخاب گزینه عدم تایید به صفحه‌ای منتقل می‌شوید که انصراف از "نیمی از یارانه‌ها" درج شده است که با انتخاب گزینه عدم تایید مجددا صفحه‌ای باز می‌شود که انصراف از مابه‌التفاوت یارانه مرحله اول و دوم پیشنهاد می‌شود.

در صورت انتخاب گزینه عدم تأیید در نهایت به صفحه‌ای منتقل می‌شوید که در آن آمده است: اینجانب.... مایل به انصراف از دریافت یارانه نیستم.

با تایید این موضوع وارد صفحه‌ای می‌شوید که در آن ذکر شده: ‌هم‌وطن گرامی کد عدم انصراف به تلفن همراه انتخاب شده شما ارسال گردید. لطفا پس از دریاف پیامک کد را در قسمت زیر وارد نموده و کلید تایید را فشار دهید.

پس از چند لحظه یک کد به شماره تلفن همراه اعلام شده از شماره ۹۸۳۰۰۰۲۵+ برای کاربر پیامک می‌شود که در پیامک مذکور کد عدم انصراف قید شده است. در ادامه کاربر باید این کد را در محل در نظر گرفته شده برای درج کد دریافتی در سایت وارد کند.

بنابراین گزارش با تایید کد این نوشته ظاهر می‌شود: آقای/ خانم .... عدم انصراف شما مورد بررسی قرار گرفته و نتیجه به اطلاع شما خواهد رسید.
با توجه به شرایط موجود این کار برای سرپرست خانوار لازمه ،چرا که در صورت عدم انجام این مراحل ممکنه از دریافت یارانه یا حداقل مابه التفاوت مرحله دوم محروم بشه.
 سپاس شده توسط سیاستمدار ، vahid ، yousef_sh ، mohammad_p ، yousof156 ، seyed_h
#2
برای ما یه هفته پیش یه اس ام اس اومد که از یارانه حدف شدین.ماهم هیچ کاری نکردیم.از هرکی پرسیدیم هم نفهمید.
الان جایی هست بریم برامون این کارو بکنن؟
 سپاس شده توسط مرد دانا ، yousof156
#3
همینطور که توی اطلاعیه هم بود شما باید به سایت سازمان هدفمندی یارانه ها به آدرسwww.refahi.ir مراجعه کنین و همین مراحلی رو که در اطلاعیه هست طی کنین تا از دریافت یارانه حذف نشین.
اگه برا شما پیامک اومده باید هرچه سریعتر این کارو انجام بدید وگرنه ممکنه از دریافت مابه التفاوت ویا کل یارانه محروم بشین.
اگه خودتون تواناییش رو ندارین میتونین به خدمات کامپیوتری ها مراجعه کنین حتما این کارو براتون انجام میدن،لازمه بگم شماره ملی وسریال شناسنامه هم برای ورود به قسمت ویرایش لازمه.
 سپاس شده توسط yousof156
#4
(۳۰ام فروردین ۱۳۹۱، ۱۴:۰۹)سیاستمدار link نوشته: برای ما یه هفته پیش یه اس ام اس اومد که از یارانه حدف شدین.ماهم هیچ کاری نکردیم.از هرکی پرسیدیم هم نفهمید.
الان جایی هست بریم برامون این کارو بکنن؟
البته در صورتی که از طریق سایت این کار انجام نشد میتونید از طریق فرمانداری هم اقدام کنید .


پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان