جناح آنلاین
لباسی که رویای داوینچی را به واقعیت تبدیل می کند - نسخه قابل چاپ

+- جناح آنلاین (http://janahonline.ir/old)
+-- انجمن: عمومی (http://janahonline.ir/old/forumdisplay.php?fid=9)
+--- انجمن: گفتگو آزاد (http://janahonline.ir/old/forumdisplay.php?fid=36)
+--- موضوع: لباسی که رویای داوینچی را به واقعیت تبدیل می کند (/showthread.php?tid=334)لباسی که رویای داوینچی را به واقعیت تبدیل می کند - vahid - ۱۹ام آبان ۱۳۸۸

بیش از 500 سال پس از خلق اولین طرح لئوناردو داوینچی از رویای پرواز، گروهی از مهندسان در دانشگاه علوم و فناوری نروژ رویاهای خود را به پرواز درآورده و لباسی مجهز به بالهای آیرودینامیک طراحی کرده اند.

این لباس برای افرادی طراحی شده است که در رشته ورزشی پرش مهارت دارند، ورزشی که افراد با کمک چترهای نجات از کوه ها و یا دیگر ارتفاعات به پایین می پرند. این لباس بال دار به آنها این امکان را خواهد داد تا برای مدتی قبل از باز کردن چتر نجات خود در لا به لای صخره ها پرواز کنند.

این لباس امکان دستیابی سریع به "سرعت حد" را برای فرد به وجود آورده و در عین حال از قابلیت مانوردهی بالایی برخوردار است و به همین دلیل فرد می تواند با کمک آن نسبت به دیگر لباسهای پرواز برای مدت طولانی تری در ارتفاع باقی مانده و به پرواز ادامه دهد.
[عکس: 485826_orig.jpg]
بر اساس گزارش سایت دانشگاه نروژ، این کشور به دلیل داشتن ارتفاعات زیادی از قبیل دیوارهای کوهستانی Troll برای افرادی که به ورزش پرش علاقمندند آرمانشهری کوچک به شمار می رود.

منبع » خبرگزاری مهر