جناح آنلاین
پیش بینی وضع هوای روزهای آینده +نقشه - نسخه قابل چاپ

+- جناح آنلاین (http://janahonline.ir/old)
+-- انجمن: خبرها (http://janahonline.ir/old/forumdisplay.php?fid=4)
+--- انجمن: اخبار منطقه جناح و شهرستان بستک (http://janahonline.ir/old/forumdisplay.php?fid=13)
+--- موضوع: پیش بینی وضع هوای روزهای آینده +نقشه (/showthread.php?tid=2430)پیش بینی وضع هوای روزهای آینده +نقشه - yousef_sh - ۲ام آذر ۱۳۹۳

هواجناح: بررسی نقشه ها و اطلاعات هواشناسی حکایت از رخنه موجی نسبتا فعال به کشور? دارد که از سمت غرب و جنوب غرب بارندگی ها اغاز شده و تا اواسط هفته نیز بخش های وسیع تری از کشور را در بر خواهد گرفت.

با توجه به همراهی تراف کم فشار دریای سرخ با جریانات گرم و مملو از بخار آب جنوبی ، عمده بارش ها به صورت باران رخ خواهد داد و همچنین در برخی مناطق نیز بارش ها بسیار شدید پیش بینی می شود.

شدت بارش ها تا روز سه شنبه در برخی مناطق استان های آذربایجان های شرقی و غربی و اردبیل و گیلان و غرب مازندران و زنجان و کردستان و کرمانشاه و قزوین و البرز و ایلام و لرستان و خوزستان و چهارمحال و بختیاری و کهکیلویه و بویر احمد و فارس و بوشهر می تواند به حد آبگرفتگی معابر عمومی و سیلابی شدن مسیل ها و طغیانی شدن رودخانه ها منجر شود و همچنین در بلندی ها نیز بارش سنگین برف دور از ذهن نمی باشد.

همچنین در طول فعالیت سامانه مذکور در مناطق فوق نیز احتمال رخداد تند بادهای لحظه ای بویژه در استان های گرمسیر تر مانند بوشهر و خوزستان و فارس به سبب تشکیل ابرهای تندری و جوششی دور از انتظار نیست.

توصیه ای که به کشاورزان در خطه جنوب کشور(خصوصا جنوب غرب) می شود این است که هر چه سریع تر نسبت به کشت دیم اقدام نمایند .

در انتها برای استان هرمزگان پیش بینی میشود? که در روزهای آینده بارش هایی داشته باشیم که شدتش می تواند در ارتفاعات غربی و شمالی این استان واقع شود.

شایان به ذکر است که طی روزهای دوشنبه و سه شنبه بارش ها در برخی مناطق بوشهر و فارس می تواند بسیار شدید باشد که بستر را برای وقوع هرگونه حوادث غیر مترقبه ای می تواند اماده کند که هوشیاری و اگاهی ارگان ها و نهاد های مربوطه را در این دو استان می طلبد.

مجموع بارش ۱۰ روز اینده کشور براساس آخرین برون داد مدل با دقت بالای GFS :
[عکس: 7uipjus3543nkqc6a3.png]

با توضیات داده شده هوای غرب هرمزگان ازجمله منطقه جناح و شهرستان بستک ازنیمروز یکشنبه(2آذر93) به تدریج با افزایش ابر همراه خواهد بود و تا نیمروز چهارشنبه(5آذر93) احتمال وقوع بارندگی وجود خواهد داشت.

برای مشاهده جدیدترین آپدیت نقشه های هواشناسی می توانید به وب سایت هواجناح به نشانی www.havajanah.ir مراجعه نمایید.

تاریخ انتشار: 93/9/2