جناح آنلاین

نسخه‌ی کامل: کتاب زندگینامه ی استاد احمدمدان در جناح توزیع می شود + تصاویر کتاب
شما در حال مشاهده نسخه آرشیو هستید. برای مشاهده نسخه کامل کلیک کنید.
به گزارش جناح آنلاین همزمان با مراسم نکوداشت یک عمر خدمات اجتماعی و فرهنگی استاد احمد مدان (پذیرا) ، از کتاب زندگینامه ی این فرهیخته ی جناحی رونمایی شد.


[img width=300]http://janah384.persiangig.com/image/1393/shahrivar93/%5b%D8%AC%D9%84%D8%AF%20%DA%A9%D8%AA%D8%A7%D8%A8%20%D8%A7%D8%AD%D9%85%D8%AF%D9%85%D8%AF%D8%A7%D9%863%5d.jpg[/img]


کتاب زندگینامه ی استاد احمد پذیرا به کوشش نیک اندیش گرامی آقای حاج منصور عباسی? و با نام "احمد مدان گنج شایگان جناح" به مرحله انتشار رسیده است و متن دقیق و مفید آن حاصل ساعتها مصاحبه و هم صحبتی با استاد بوده است.این کتاب با تقسیم زندگی استاد پذیرا (مدان) به برهه های مختلف و متوالی، توانسته است آیینه ی روشنی از سیر تغییر و تحولات و مشغولیت ها و حالات و احوال زندگی استاد را به نمایش بگذارد.علاوه بر اینکه کتاب زندگینامه ی استاد احمد مدان می تواند نشانگر آداب و رسوم و تواریخ گذشته ی معاصر جناح باشد، گوشه هایی از پدیده های جامعه شناختی و شکل گیری جوامع جنوب کشور بالاخص جناح را در شکل و قالب کنونی آن ، به خوبی به نمایش گذاشته است . فرهنگ مذهبی و سنتی آمیخته با برخی گرایشات ملی و میهنی، وابستگی و تاثیر متقابل زیاد با فرهنگ حوزه جنوبی خلیج فارس بالاخص بحرین، از آن جمله اند.


حاج منصور عباسی نویسنده کتاب در پیشگفتار این کتاب می نویسد:
" معمولا در جامعه ما قدر و منزلت افراد در زمان حیاتشان کمتر شناخته می شود و چه بسا اصلا مردم در جریان زندگی روزمره متوجه حضور افراد موثر ، فرهنگ ساز و هنرمند در جامعه نگردند. استاد احمد مدان از سرمایه های جامعه جناح است که از بدو ورود خود به این شهر همواره دغدغه مردم را با خود داشته و دارد و این دغدغه را به کمک عکس، خط و تابلو به بهترین نحو بیان کرده است."


همچنین دکتر عبدالله لاوری نیاد ریاست دانشگاه آزاد اسلامی جناح در بخشی از مقدمه این کتاب در مورد خصائل اخلاقی استاد پذیرا نوشته است:"
آنچه نقش و جایگاه استاد احمد پذیرا یا به گفته همشهریان جناحی احمد مدان را برجسته می سازد تنها هنر وی نیست بلکه مرام و منش انسانی و مناعت طبعی است که استاد را از دیگران متمایز ساخته است . استاد در درجه اول شاگرد روزگار خویش است و شاگرد تجربه و تنور روزگار است که در او دمیده شده و از او استادی بی نظیر ساخته است. "جناح آنلاین تلاش خواهد کرد در درصورت امکان در زمینه این کتاب با نویسنده ی کتاب مصاحبه ای داشته باشد.


مخاطبان عزیز می توانند جهت تهیه کتاب به دانشگاه آزاد اسلامی جناح و یا دفتر حاج منصور عباسی مراجعه نمایند.[عکس: %5b%DA%A9%D8%AA%D8%A7%D8%A8%20%D8%A7%D8%...863%5d.jpg]

اقای محترم مطمینی این کتاب رو منصور نوشته؟؟؟عبدالله پسر محمد ابی هستی؟
(۲۹ام شهریور ۱۳۹۳، ۲۰:۴۸)بی خانمان link نوشته: [ -> ]اقای محترم مطمینی این کتاب رو منصور نوشته؟؟؟عبدالله پسر محمد ابی هستی؟
بله ایشون پسر آقای محمد آبی هستن و اگه دقیق به عکسای نوشته نگاه کنی میبینی که نوشته نویسنده منصور عباسی
ممنون a.j? جان ولی من شنیدم کتاب رو به نامش زدن
هر چیزی رو باور نکن عزیزم.گولت زدن.