رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
مطلب جديد جناح 83 >> سالي يكبار در مسجد صلاح الدين
#1
اکنون که این شبهای رمضان گذشت دیگر شب های بعد ، صفای آن شب ها را ندارد. ماه های بعد نه از روزه و خواب روزانه خبریست و نه از بیداری و شب زنده داری شبها. دیگر بازار گرم خرید و فروش آش و حلیم و لباس و ... رو به سردی می گراید.

مساجد هم رونق شبهای رمضان را ندارند. چون نه از نماز تراویح خبریست و نه از قیام و قرائت قرآن.

در این بین اگر شبی ، گذرتان به شهرک مروارید افتاده بود اگر تجربه حضور در این مسجد را داشتید اید و اگر برای یک بار همه که شده نماز تراویح را در این مکان خوانده اید حتما متوجه حضور گسترده نمازگذاران در این مسجد دور افتاده از شهر شده اید.

مسجدی کوچک با انبوه نمازگذارانی که اکثر قریب بالاتفاقشان از راهی دور این مسجد را برای تراویح انتخاب کرده اند. هر شبی که به شب های رمضان افزوده می شود نه تنها از حضور آنان کاسته نمی شد بلکه نیمه صفی نیز بدان افزوده می گشت.

نماز تراویح را در هشت رکعت می خواندند ، بعد از شنیدن تفسیر قرآن و حدیث ، سفره ی مشارکت می گسترانند و شبی در میان هم مسابقاتی همراه با هدایا و جایزه. همه ی اینها دست به دست هم داده است که مسجد صلاح الدین ایوبی گوی سبقت را از دیگر مساجد برباید.و اما گویا باید رمضان باشد و در این مسجد نماز خواند..

اگر خوانندگان این وبلاگ بیاد داشته باشند ، در همان روز اول تاسیس این مسجد ، نوشتیم که هزینه سرسام آور ساخت یک مسجد در مکانی دورافتاده چه تاثیری می تواند داشته باشد. در آن زمان خیلی ها از ما دلگیر شدند و برخی هم از ما ایراد گرفتند و کسانی هم از همشهریانمان در خارج از کشور ما را از دایره اسلام خارج نمودند. اما اکنون نیز بعد از چند سال بر همان حرف اول مان هستیم.

ای کاش جماعت پر شور و فعال این مسجد در 11 ماه باقی مانده سال نیز همچون یک ماه رمضان تنور مسجد را گرم نگه می داشتند.

رمضان که تمام شود دیگر خبری از صف های بهم فشرده این شبها نیست. جماعت هر وعده از 70-80 نفر این ماه به 5-6 نفر کاهش پیدا می کند.

حیف نیست سرمایه چند صد میلیونی را بعد از چند ماه گرد و خاک خوردن و صرف هزینه های بی خود سالی یک ماه استفاده شود.

با اینکه این مسجد از امام کوشا و فعالی برخوردار است که از علم و شیوایی سخن نیز بهره مند است و یکی از عوامل موثر جذب نمازگذارن به این مسجد نیز فعالیت های ایشان است ، شایسته تر آن بود که این سرمایه ارزشمند را در یکی از مساجد در مرکز شهر بگمارند تا از فعالیت های ایشان بهره بیشتری کسب شود. و جالب است که در اکثر مساجدی که در مرکز شهر و از جماعت ثابت بالایی بر خوردارند ، امامانی بر آن گماشته شده اند که از پاسخ گویی به ساده ترین سوالات دینی عاجز و ناتوانند چون که از کمترین سواد دینی بی بهره هستند.

همانگونه که برخی از همشهریان دین دار ما هر چند سال یک بار مسجدی را می کوبند و ساختمان دیگری علم می کنند خوب و شایسته است اگر علاوه بر ظاهر آن توجهی هر چند اندک به نحوه انتخاب امامان مساجد داشتند تا به هر حال از سهم بیشتری از اجر الهی برخوردار می گشتند.

پاسخ
#2
من به شخصه كاملا با اين مطلب جناح 83 موافقم . اين روند از هميشه مورد انتقاد ما بوده و الان هم است .

كافيه به مسجد شيخ يا مسجد جعفر ابن ابيطالب در كنار بلوار سري بندازيم .


امامت محترم جمعه شهر جناح در اين باره بايد تدبير بيشتري بكار ببرند .
پاسخ
#3
دیروز توسط خود شما هم این پیشنهادات در تاپیک http://www.janahonline.com/index.php?topic=1385.0 ارائه شده. گفتم لینکش رو بذارم ، بد نیست.
پاسخ


پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان