رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
استاندارتهران:درباره نمازعيداهل سنت تهران گزارش مغرضانه به مولوي عبدالحميد رسيده
#1
مرتضي تمدن استاندار تهران در گفت‌وگو با خبرنگار سياسي خبرگزاري فارس، در واكنش به ادعاهاي مولوي عبدالحميد در مورد نماز عيد فطر در زاهدان مبني بر ممانعت و جلوگيري از برگزاري مراسم جداگانه اهل سنت در استان تهران گفت: به نظر مي‌رسد گزارشي‌هايي كه به ايشان داده‌اند مغرضانه‌ و با اهداف خاص صورت گرفته است زيرا بر خلاف ادعاهاي مطرح شده حداقل در حدود 20 نقطه استان تهران مراسم نماز عيد سعيد فطر از سوي اهل سنت برگزار شده است.

استاندار تهران خطاب به مولوي عبد الحميد گفت: آيا برگزاري نماز عيد اهل تسنن در مناطقي در شهر تهران و شهرهاي قدس، ساوجبلاغ، شهرك دانش، پاكدشت و رباط كريم جزو مناطق استان تهران نمي‌باشد؟ از جناب مولوي عبدالحميد تعجب آور است كه به جاي دعوت به وحدت بر طبل تفرقه و اختلاف مي‌كوبند.

تمدن با تاكيد بر لزوم وحدت همه فرق اسلامي افزود: برادران و خواهران شيعه ايراني كه به مكه و مدينه مشرف مي‌شوند در نمازهاي اهل سنت شركت كرده و به آنها اقتدا مي‌كنند. چرا شما اين سنت حسنه و وحدت بخش را تبليغ نمي‌كنيد و چرا اصرار داريد اهل سنت نماز‌هاي خود را جداگانه برگزار كنند. مگر خدا، پيامبر و قرآن و قبله برادران اهل سنت و شيعه يكي نيست.

استاندار تهران با اشاره به انعكاس سخنان مولوي عبدالحميد در رسانه‌هاي بيگانه گفت: در شرايطي كه دشمنان مشترك ما به دنبال تفرقه افكني هستند چرا آقاي عبدالحميد به گونه‌اي صحبت مي‌كنند كه بي‌بي‌سي با ذوق‌زدگي آن را منتشر كرده و بزرگنمايي مي‌كند.

مرتضي تمدن با رد ادعاهاي مطرح شده مبني بر عدم همكاري مسئولين در برگزاري نماز عيد فطر اهل سنت گفت: مسئولان استانداري و فرمانداران حداكثر همكاري را در برگزاري نماز عيد فطر در نقاط مختلف استان داشته‌اند و ليست برگزاري نمازهاي اهل سنت در نقاط مختلف استان از جمله شهر تهران موجود است اما اگر منظور آقاي عبدالحميد چگونگي برگزاري مراسم اتباع خارجي است بايد به اين نكته توجه كنند كه اتباع خارجي در هر كشور تابع قوانين آن كشور هستند و در هيچ كجاي دنيا اجازه نمي‌دهند اتباع خارجي خارج از قوانين عمل كنند.

استاندار تهران افزود: جمهوري اسلامي ايران با حمايت از مردم فلسطين، افغانستان و همچنين كمك به مردم سيل زده پاكستان كه عموما از اهل سنت هستند برادري و وحدت خود را اثبات كرده است.
پاسخ


پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان