رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
دعوت يك كشيش براي آتش زدن قرآن / موضع گيري جامعه الازهر و مراجع اهل تشيع
#1
جناح آنلاين : بعضي كشيشان مسيحي ايالت كاليفرنياي آمريكا از نهاد هاي تندرو اين كشور دعوت كرده اند براي يادبود كشته شدگان حادثه تروريستي 11 سپتامبر . مراسمي در صحن يكي از كليساهاي اين ايالت براي آتش زدن قرآن برپا كنند .


اين اقدام از سوي نهاد اجتماعي كبوتران صلح راه اندازي شده است . اين اعمال در حالي صورت ميگيرد كه باراك اوباما از ابتداي كار خود بر تعامل و گفتگو با مسلمانان تاكيد كرده است .


پس از اين خبر جامعه الازهر مصر مهمترين نهاد ديني اهل سنت جهان در پيامي شديداللحن دست اندركاران اين اقدامامت را از انجام آن بر حذر داشت .

امروز نيز آيت الله مكارم شيرازي از علما اهل تشيع اين اقدامات را مايه نفرت بيشتر مسلمانان از غرب دانست .

در متن خبر مربوط به واكنش آيت الله مكارم كه در فارس منتشر شده . آمده است :

اين مرجع تقليد در بخش ديگري از سخنان خود با اشاره به دعوت يكي از كشيشان مسيحي براي آتش‌زدن قرآن در روز 11 سپتامبر توسط جامعه مسيحيان بيان داشت: علماي تشيع و همچنين الازهر مصر اين موضوع را محكوم كردند و اين افراد بدانند اين كارها مايه نفرت بيشتر مسلمانان از آنها مي‌شود.


وي خاطرنشان كرد: ما براي هم‌زيستي با مذاهب ديگر غير از فرقه ضاله كه به نوعي تشكيلاتي جاسوسي است، مشكلي نداريم.

آيت‌الله مكارم شيرازي افزود: اگر يك گروه مانند القاعده جنايتي مي‌كند به قرآن و مسلمانان و كتاب آنها ارتباطي ندارد.
وي گفت: قرآن براي بخش زيادي از مردم جهان است و اگر اين كار صورت بگيرد اكثر مردم دنيا با اين افراد دشمن مي‌شوند و نفرت عمومي مردم نسبت به آنها افزايش مي‌يابد.
پاسخ
#2
اللهم دمرالیهود و القسیس الغاصبین
پاسخ
#3
يوناتن بت كليا نماينده آشوريان و كلدانيان در مجلس شوراي اسلامي در آخرين نطق ميان دستور امروز يكشنبه در صحن علني مجلس شوراي اسلامي اظهار داشت: اخيرا كشيش آمريكايي دعوت گستاخانه‌اي براي آتش زدن قرآن در سالروز 11 سپتامبر انجام داده است.

وي افزود: عصر جاهليت و كتاب سوزان قرن‌ها پيش پايان گرفته است و اكنون بشر در قرن 21 به فتح آسمان‌ها مي‌انديشيد و در انديشه تبادل فرهنگ‌ها است.

يوناتن بت كليا ادامه داد: كتاب سوزان به دوراني تعلق دارد كه جاهليت و بربريت بي داد مي‌‌كرد، پيش از عصر روشنايي و دگرگوني كه مغولان و تيموريان به باور غلط خود گمان مي‌كردند با به آتش كشاندن جلوه‌هاي فرهنگ به جا مانده از دوران بيداري انديشه، بشر را نابود مي‌كنند كه بيداري بشر خط بطلاني بر اين انديشيه كشيد.

نماينده مجلس ابراز داشت: اكنون با تاسفي درد انگيز مي‌شنويم كه فردي در كسوت روحانيت قصد آن كرده تا در حادثه‌اي تاسف بار به باور خود كتاب سوزان راه بيندازد و بي هراس از خشم خداوند و پشت كرده به باورهاي مسيح و مسيحيت فرا خواني كرده است كه در سالگرد 11 سپتامبر و نابودي برج‌هاي دوقلو كه به گمان او خواست اسلام و مسلمانان بوده است قرآن كتاب آسماني مسلمانان كه مورد حرمت تمامي اديان توحيدي است را به آتش بكشانند، او نمي‌داند كه در همان كتاب آسماني 11 بار نام مسيح، 34 بار نام حضرت مريم، 23 بار نام حضرت عيسي، 3 بار نامه روح الله، 5 بار نام نصاري آمده است.

وي افزود: آن كشيش نمي‌داند كه با سوزاندن كتاب مقدس مسلمانان در حقيقت نام مسيحيت را هم به آتش مي‌كشاند، وي و همه مسيحيان آمريكا بدانند كه در قرآن به صراحت از مسيحيان دعوت كرده تا با هم در يك كلام واحد كه آن خدا پرستي است با هم باشيم.

يوناتن بت كليا اظهار داشت: مسيحيان و مسلمانان كه قرآن‌ها در ايران و ديگران نقاط جهان در نهايت مسالمت زيست كرده‌اند براي مردي كه در قرن انفجار اطلاعات آگاه به برخي مسائل نيست متاسفند.

وي افزود: اين كشيش بايد بداند كه من آشوري و مسيحي به عنوان نماينده مسيحيان ايران براي حفظ حقوق مسيحيان ايران مي‌كوشم و نظام جمهوري اسلامي هم براي حفاظت از كليسا‌هاي ايران كه قدمت‌ برخي از آنها به قرن يكم ميلادي مي‌رسد بودجه‌هاي كلاني را صرف و هزينه نموده است.

اين نماينده مجلس خاطرنشان كرد: اين كشيش نمي‌داند كه در جماعت 70 ميليوني مسلمانان چند صد هزار مسيحي، كليمي، زردتشتي به عنوان اقليت ديني نمايندگاني در پارلماني اسلامي دارند، آيا ميليون ها مسلمان در آمريكا و كانادا و اروپا از چنين حقي برخوردار هستند.

وي بيان داشت: اين حركت ناجوانمردانه به راستي اقدامي قبيح عليه ميليون‌ها تن از دين باوران و خدا پرستان است كه محكوم به فنا مي‌باشد.
يوناتن بت كليا با بيان اينكه نابودي برج‌هاي دوقلو حركتي مشكوك بود اظهار داشت: كدامين سند گوياي اين است كه تخريب برج‌هاي دوقلو توسط مسلمانان انجام گرفته است بر اين اساس عاجزانه از تمامي جوامع بيدار بشري مي‌خواهم تا اين برگشت به عصر جاهليت و بربريت را محكوم كنند و اجازه ندهند كه اين حركت در دنيا زنده شود، چرا كه اين اقدام مي‌تواند خشم ميليون‌ها دين باور و خدا پرست را به همراه داشته باشد و به همين دليل اين حركت بايد در نطفه خفه شود.
پاسخ
#4
نقل قول:اللهم دمرالیهود و القسیس الغاصبین
عزیز چرا یهودیا رو لعنت میدی؟
کار جالبی نیست که بخوان قرآن رو آتیش بزنن :a102:
ولی شما که میگی ((دمر الیهود)) همین کامپیوتری که شما دارید استفاده میکنید و خیلی اختراعات دیگه تو دنیا و پیشرفت هایی که علم کرده همین کار مسیحی و یحودی و آمریکا و کشور های اروپایی دیگه کردن!
حالا شما بیا لعنتشون کن Confusedignspamani:
پاسخ
#5
نقل قول:ولی شما که میگی ((دمر الیهود)) همین کامپیوتری که شما دارید استفاده میکنید و خیلی اختراعات دیگه تو دنیا و پیشرفت هایی که علم کرده همین کار مسیحی و یحودی و آمریکا و کشور های اروپایی دیگه کردن!
درسته. هم اونا از علم مسلمونا ( منظورم دوران گذشتست ) استفاده کردن و هم ما از علمشون استفاده می کنیم. و همونطور که می گی نباید لعن و نفرین کنیم.
البته در مورد اون چیزایی که گفتی، منتی رو سرمون نیست. چون پولشون رو هم گرفتن. البته خب تو هر قومی و ملتی هم آدم خوب هست و هم بد. مطمئنا اینایی که اباعبدالله گفتن، اون مخترع ها نیستن? Smile
بلاخره در هر صورت نباید نفرین بکنیم، با اینکه همین کشورها اومدن و خیلی از ذخایر و منابع کشور های دیگه رو غارت کردن، ولی اینا همش زیر سر سیاستمدارانه.
پاسخ
#6
نقل قول:عزیز چرا یهودیا رو لعنت میدی؟
کار جالبی نیست که بخوان قرآن رو آتیش بزنن
ولی شما که میگی ((دمر الیهود)) همین کامپیوتری که شما دارید استفاده میکنید و خیلی اختراعات دیگه تو دنیا و پیشرفت هایی که علم کرده همین کار مسیحی و یحودی و آمریکا و کشور های اروپایی دیگه کردن!
حالا شما بیا لعنتشون کن?

چرا فقط علم رو در نظر گرفتی پس این همه ظلمی که به مردم مسلمان و غیر مسلمان روا داشته میشه مگه نمیبینی روزانه چند نفر رو تو فلسطین و جاهای دیگه میکشن زخمی می کنن و . . . . همه این چیزا هیچ اونوقت به علمشون چسبیدی مگه اینو نشنیدی میگن اگه ادیسون برق رو اختراع نمیکرد چی میشد هیچی یکی دیگه اختراع میکرد.
اگه به خاطر خیانت حکام کنونی مسلمانان نبود تاکنون جوانان مسلمان و غیور دمار از روزگار این نابکارهای یهودی در میاوردن چرا خطیب جمعه هر هفته تو دعا این جمله را تکرار میکنه تا کسانی مثل شما بیاد داشته باشن چگونه دارن یهود یها به همه ظلم میکنه تازه اگر به جمله من دقت کرده باشی نوشتم دمر الیهود الغاصبین یعنی اونایی که دارن عصی می کنند نه همه ی یهودیا امیدوارم عقیده شما نسبت به یهودیا برگرده دوست عزیز تازه باید اون کشیش مسیحی هم نابود بشه چون قدرت دستشونه نباید هرغلطی خواستند بکنند مگر وقتی مسلمانان اندلس مرکز مسیحیت را فتح کردند کلیساها را خراب کردند نه بلکه وقتی مردم اونجا مسلمان شدند خودشان کلیساها را به مسجد تبدیل کردند یه خورده تفکر بد نیست
پاسخ
#7
تو ایران خودمون و به دست مسلمانای خودمون هم کم جنایت نمیشه !!! طرفداری نمیگنم ولی گفته شد که تو هر قومی هم آدم خوب هست هم آدم بد !

و البته کارشون 100 درصد اشتباست و به گفته یکی از دوستان اسرائیل ارزش اینکه با هم بحث کنیم نداره? ;D
پاسخ
#8
همين ديروز يه خاخام كه سرشناسترين تو سرزمينهاي اشغالي هست گفته كه : انشاالله خدا ريشه شيطاني ها (فلسطيني ها) را از روي زمين به وسيله طاعون نابود كند . محمود عباس از روي زمين محو شود

منظورمه كه اينها اگر ظلم ميكنند روحيه نژاد پرستي در اونها خيلي قوي هست . اينها رو در بين ظالم هاي خودمون خيلي كمتر داريم
پاسخ


پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان