رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
آيت الله مكارم خطاب به سعودي:ببينيد با سني ها درايران چه رفتاري داريم ياد بگيريد
#1
یک مرجع تقلید از برخوردهای اخیر عربستان و اعمال محدودیتهایشان برای شیعیان انتقاد کرد.

به گزارش خبرآنلاین، آیت‌الله مکارم شیرازی با انتقاد از بدرفتاری دولت عربستان با شیعیان این کشور بیان کرد: ما به دولت عربستان سعودی می‌گوییم که یاد بگیرید ما با سنی‌ها چه رفتاری داریم و شما با شیعیان چگونه رفتار می‌کنید.

این مرجع تقلید در جلسه‌ تفسیر خود در شبستان امام خمینی حرم حضرت معصومه (س) گفت: در شهر مدینه چون شیعیان اجازه‌ ساخت مسجد ندارند، مکانی دارند که به آن‌جا رفته و نماز می‌گذارند که متاسفانه اخیرا با دستور دولت عربستان به این مرکز حمله شده است و هنگامی که شیخ کاظم العمری اعتراض کرده، وی را دستگیر کرده‌اند. سنی‌ها در ایران مسجد دارند، مدرسه دارند و حتی در مجلس نیز نماینده دارند اما چرا عربستان با شیعیان این کشور بدرفتاری می‌کند؟

مکارم شیرازی ادامه داد: کنگره آمریکا هنگامی که فردی از یک فرقه‌ ظاله را دستگیر می‌کنیم فریادشان بلند می‌شود و می‌گویند چرا این کار را کرده‌اید؟ اما با این‌که عربستان با شیعیان این کشور این‌گونه بدرفتاری می‌کند هیچ‌گونه صدایی از این کشور که خود را مدافع حقوق بشر می‌داند شنیده نمی‌شود.
[عکس: image634093551204687500.jpg]
همه بدانند که شیعیان با یکدیگر پیوسته هستند و ایران نیز در مقابل آنها ایستادگی خواهد کرد.

وی با بیان این‌که گروهی از افراد وجود دارند که نه این‌قدر خوبند که به بهشت بروند و نه این‌قدر بد که جهنمی شوند و پیوسته در حال سرگردانی قرار دارند، گفت: اعراف اصحاب نجات‌بخشی هستند که این گروه سرگردان را شفاعت می‌کنند تا به بهشت رهسپار شوند. شفاعت شامل حال کسانی می‌شود که رابطه‌ی خود را با ائمه (ع) قطع نکرده باشند و حتی اگر لغزش، آلودگی یا گناهی هم مرتکب می‌شوند رابطه‌ خود را قطع نکرده و رو به توبه آورده و طلب بخشش می‌کنند.

آیت‌الله مکارم شیرازی این‌که ولایت ائمه (ع) سرچشمه‌ی بهشت است، گفت: نباید ولایت را تنها در الفاظ خلاصه کنیم بلکه باید آن را به شکل عملی پیاده کرده و جا پای امام علی (ع) و اولاد ایشان بگذاریم.
پاسخ
#2
امیدوارم تلافیش رو سر خودمون در نیارن :17:
پاسخ


پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان