رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
5عكس >> روي صحنه و پشت صحنه . مولانا عبدالحميد در مسجد جامع مكي زاهدان
#1
مسجد جامع مكي زاهدان بزرگترين مسجد جامع اهل سنت ايران و محل ايراد خطابه هاي حضرت مولانا عبدالحميد است .

اين مسجد با هزينه خيرين بلوچ و اهل سنت ايران و همچنين مردم زاهدان در حال بازسازي است كه پس از پايان كار اين مسجد مجهزترين و بزرگترين مسجد جامع اهل سنت ايران خواهد بود[عکس: 1%2847%29.jpg]

[عکس: 2%2829%29.jpg]

[عکس: 3%2824%29.jpg]

[عکس: 4%2815%29.jpg]

[عکس: 5%2814%29.jpg]
پاسخ
#2
مسجد مكي زاهدان توسط? مولانا عبدالعزيز رحمه‌الله” پايه‌ريزي و بنيان گذاري و با تلاشها و دعاهاي مولانا عبدالحميد حفظه‌الله به رشد و ترقي رسيد.

پس از اينكه مولانا عبدالعزيز رحمه‌الله وارد زاهدان شدند و در مسجد جامع عزيزي مشغول به خدمت دين گشتند، جهت تعمير و توسعه مسجد عزيزي نماز جمعه را موقتاً به محل كنوني مسجد مكي منتقل كردند كه بنا بر تقدير الهي، اين نقل و انتقال موقتي، دائمي گشت. و مردم هم به علت وسعت مسجد و خيابانهاي اطراف در برابر خواسته و تقدير خداوند سر تسليم خم كرده و حاضر به بازگشت نماز جمعه به مسجد عزيزي نشدند.
مساحت آن زمان مسجد مكي نسبت به وسعت امروزي آن بسيار اندك و كم بود. رفته رفته و به مرور زمان با خريد خانه‌ها و منازل اطراف، مسجد را توسعه دادند كه مساحت كنوني آن در حدود چهل و پنج هزار در سه طبقه زير زميني، همكف و طبقه اول مي‌باشد.
[عکس: 02.jpg]
طرح و نقشه جديد مسجد مكي تقريباً مدت 15? سال است كه كارش آغاز شده و تاكنون صدها ميليون تومان هزينه در برداشته است ولي متأسفانه مدتي است كه به علت كمبود بودجه اين طرح متوقف شده و يكي از بزرگترين مساجد كشور است، مسجدي كه به‌ عنوان مسجد مركزي اهل‌سنت ايران شناخته مي‌شود و سالانه پذيراي ميهمانان زيادي از نقاط مختلف ايران اسلامي و ميهمانان زيادي از بلاد و سرزمينهاي مختلف اسلامي اعم از علماء، رجال سياسي و غيره مي‌باشد، طرح جديد مسجد مكي داراي يك گنبد بزرگ در وسط و چهار عدد مناره در دست ساخت است كه انشاء‌الله در صورت تكميل شدن نماي زيبا و قابل توجهي به مسجد خواهد بخشيد.
پاسخ


پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان