رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ایران در انتهای لیست!
#1
ایران در انتهای لیست!? :'(


تنها در سه كشور جهان سرعت متوسط اينترنت كمتر از 100 كيلوبيت در ثانيه است كه ايران نيز يكي از اين كشورهاست.

بيشترين سرعت دسترسي به اينترنت مربوط به دانشگاه هاي بركلي، استنفورد و Chapel Hill در نيويورك است، اما از نظر دسترسي عمومي به خدمات اينترنت كشور ژاپن در صدر تمامي كشورهاي جهان قرار دارد.

[عکس: internet-speed-test-thumb.png]

جديدترين آمار شركت Akamai نشان مي دهد از ميان 100 شهر برتر جهان در زمينه سرعت دسترسي به اينترنت 48 شهر در كشور ژاپن قرار دارند كه اين رقم در ميان تمامي كشورهاي جهان بي نظير است. اگر چه كشوري مانند كره جنوبي پرسرعت ترين سرويس هاي اينترنتي را ارائه مي دهد، اما تعداد شهرهايي كه با چنين سرعتي خدمات اينترنتي ارائه مي دهند در كره جنوبي محدود به چند شهر خاص است.
بر اساس بررسي Akamai از ميان 100 شهر برتر جهان در زمينه ارائه خدمات پرسرعت اينترنتي 62 شهر نيز در آسيا واقع هستند و همين امر نشان مي دهند كه اين قاره در زمينه ارائه خدمات اينترنت پرسرعت تا چه ميزان متحول شده است.
هم اكنون متوسط سرعت اينترنت در كشوري مانند آمريكا به زحمت به 4.5 مگابيت در ثانيه مي رسد كه اين رقم دركشورهايي مانند ژاپن و كره جنوبي در مواردي تا 20 برابر بيشتر است.
در بخش ديگري از اين گزارش تعداد آدرس هاي IP در كل جهان بررسي شده كه آمار موجود نشان مي دهد دو كشور چين و آمريكا در كنار هم نزديك به 40 درصد از آدرس هاي IP را به خود اختصاص داده اند. علت اين امر آن است كه چين و سپس آمريكا داراي بيشترين تعداد كاربر اينترنت در جهان هستند.
از نظر سرعت ارائه اينترنت سه كشور كره جنوبي، هنگ كنگ و ژاپن رتبه هاي اول تا سوم جهان را در اختيار دارند. اين سه كشور تنها كشورهايي در جهان هستند كه ميانگين سرعت خدمات اينترنت در آنها به 7.5 مگابيت در ثانيه مي رسد.
بر طبق گزارش Akamai سرعت متوسط اينترنت در 96 كشور جهان هم اكنون كمتر از يك مگابيت در ثانيه است. اين رقم در سال گذشته ميلادي به 103 كشور مي رسيد. تنها در سه كشور جهان سرعت متوسط اينترنت كمتر از 100 كيلوبيت در ثانيه است كه ايران نيز يكي از اين كشورهاست.
استفاده از تلفن همراه براي دسترسي به اينترنت نيز در بسياري از كشورهاي جهان رشد چشمگيري يافته است و البته سرعت ارائه خدمات اينترنت همراه از كمتر از 20 كيلوبيت در ثانيه در كشورهايي مانند ايران تا 106 كيلو بيت در ثانيه در اسلواكي و 3.2 مگابيت در آمريكا در نوسان است.
پاسخ
#2
باز هم از اخر اول :34:
پاسخ
#3
اين چيزيه كه در ايران عمدا از آخر اوليم . اين نيست كه نشه سرعت رو بالا برد . حتما ميشود ولي دلايلي داره كه خيلي از همه جهات به ما ضرر ميرساند در هر زمينه ايي و آن چيست ؟سياست
پاسخ
#4
ولایت فقیه :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:
پاسخ


پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان