رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
مطلب جديد جناح 83 >>> حرفهاي بي عمل
#1
در عصر حاضر رسانه از مهمترین ابزار هجوم اطلاعاتی و به تعبیری وسیله ای است در جهت القاء فرهنگ و تمدن یک ملت به ملل دیگر.

این جمله از موضوعاتی بود که این هفته خطیب محترم جمعه به آن اشاره کردند.

جا دارد در این رابطه نکته ای خدمت خوانندگان عرض شود:

پشت سر هم قرار دادن کلمه ها کار ساده ایست.. کلمات را بچینیم و ماحصل آن جملات قشنگی را تحویل مخاطب قرار دهیم.... و ?اما آنچه از پس آمدنش سخت و دشوار است عملی کردن این حرف های جذاب و مخاطب پسنده.متاسفانه برخی از علمای دیندار ما نمونه ی بارزی از همین سخنگوهای بی عملند. چرا که قشنگ حرف می زنند ، سخنانشان دلنشین است و اتفاقا کلامشان مستدل و منطقی نیز است. و اما افسوس که ذره ای از تمام آنچه می گویند در عملشان دیده نمی شود.

گویا فراموش کردند که خود نیز جزئی از همین یک میلیارد و اندی مسلمانند ، با همان ضعف ها و کاستی ها.

اگر مسلمانان مشکل دارند دلیل اصلیش همین است که شماها و ما از پیشرفت عقب مانده ایم.

چه خوب بود علمای ما به این آیه از قرآن نیز توجه می کردند: "يَا أَيُّهَا الَذِينَ آمَنُوا لِمَ تَقُولُونَ مَا لا تَفْعَلُونَ * كَبُرَ مَقْتاً عِندَاللَّهِ أَن تَقُولُوا مَا لا تَفْعَلُونَ " ای کسانی که ایمان آورده اید چرا چیزهایی را به زبان می رانید که خود به آن عمل نمی کنید نزد خداوند گناه بزرگی است اگر بگویید و عمل نکنید.

جاداشت سخنرانان دینی قبل از اینکه نقاط ضعف و عوامل انحطاط جوامع اسلامی را تحلیل کنند نیم نگاهی به خود و افراد پیرامون خود داشته باشند و کاستی های خود را بر طرف نمایند.وقتی از عملکرد ضعیف دیگران در عرصه رسانه و تکنولوژی اطلاعات سخنی به میان می آوردیم که خود در این زمینه نقش گویا و موثری داشته باشدیم.

پر واضح است که اکثر قریب به اتفاق کسانی که دستی در تبلیغ علوم دینی دارند در زمینه تکنولوژی روز از قافله تمدن بسیار عقب مانده اند اینان با اینکه از راه اندازی یک وبسایت و یا وبلاگی کوچک عاجز و ناتوانند چطور می توانند در برابر هجوم سنگین رسانه های مدرنیته غیر دینی مقابله نمایند.

اگر قرار است دیگران را نصیحت کنیم شایسته تر آن است که ابتدا خود در این زمینه ها تقویت نماییم.حق با شماست امروزه دشمن وارد خانه ها و اتاق های خلوت ما شده و فرهنگ خود را به ما القا می نماید اما چرا ما نتوانیم وارد خانه هایشان شویم چرا ما نمی توانیم فرهنگ غنی خود را به دیگران انتقال دهیم.

عزیزان ضعف از ماست..

تا کنون در این عرصه چه کرده ایم بجز اشکال تراشی و چند سخنرانی آتشین.

به خود آییم و ابتدا از خود شروع کنیم...


انتشار اين مطلب الزاما نظرات وبسايت جناح آنلاين را منتشر نميكند
پاسخ
#2
بنظر من مدرسه علوم ديني بندرعباس كه بزرگترين مدرسه ديني شافعي مذهب ايران هست و اكثر علما ما از اونجا فارغ التحصيل اند و شيخ درزند هم از بزرگان آنجايند خيلي فعاليت تبليغاتي فرهنگي كمي دارند .كافيه كه با مدرسه مكي زاهدان مقايسه شان كنيم . مدرسه مكي زاهدان يك مجله مفيد و يك سايت اينترنتي مفيد دارند . ولي مدرسه بندرعباس هيچ .

جالبه كه خيلي ها كه اصلا شيخ عبدالوهاب ضيايي يا شيخ عبدالكريم محمدي را نديده اند با چهره مولانا عبدالحميد آشنا هستند .
پاسخ
#3
من خوشوقتم هر دونفرشون را از نزدیک ملاقات کردم ( از نقاط مثبت تحصیل در بندرعباس آشنایی بیشتر با علما است )
البته شیخ محمدی که هرنگ تشریف دارن ولی خداییش سایت زاهدان خیلی عالیه البته مدرسه دیننی بندرلنگه هم داره که پاسخ گویی به سوالات را هم داره
پاسخ


پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان