رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
هدف حادثه تروریستی ایجاد تفرقه بین مذاهب بود/شیعه وسنی در تشییع جنازه شهدا بودند
#1
نماینده زاهدان در مجلس شورای اسلامی خواستار شناسایی مسببان به شهادت رساندن هموطنانمان شد.
[عکس: T1M2177D82-foruzesh-zahedan%20(4).jpeg]
پیمان فروزش، نماینده زاهدان در گفت و گو با خبرنگار “کلمه” ضمن تسلیت به مردم ایران تاکید کرد:” باید طوری به دقت رفتار کنیم که دشمنان نتوانند از اختلافهای قومی سود برده و منطقه را ناامن کنند.”

وی گفت :” روزگذشته ، دشمنان نظام با همکاری دشمنان بزرگ آمریکا، انگلیس و اسرائیل دست به دست هم دادند وبا هدف ایجاد ناامنی در کشور برای تفرقه افکنی میان مذاهب و گروه های مختلف کشور دست به این عمل بی شرمانه زدند”.

وی با بیان اینکه اعمالی از این دست بدبینی مردم نسبت به حکومت را در پی دارد، افزود:” دشمنان تلاش دارند بین مردم و حکومت فاصله بیندازند به همین دلیل این بار هم شاهد یک حرکت تروریستی ناجوانمردانه بودیم که تعداد زیادی از مردم مظلوم و بی دفاع ما مجروح و به شهادت رسیدند.”.

فروزش تصریح کرد:” امروز تمام مردم شیعه و سنی منطقه در تشییع جنازه این شهیدان شرکت کرده و انزجار خود را از این گونه رفتارهای ابراز کردند”.

وی با بیان اینکه مسئولیت این انفجار را گروه جندالله به عهده گرفته است افزود: “متاسفانه باقی مانده گروهک حامی ریگی هنوز در منطقه وجود دارند? وباید به دقت رفتار و اعمال آنها را بررسی کنیم ، هدف اصلی آنها ایجاد اغتشاش و نا امنی در منطقه است.”.

نایب رئیس کمیسیون اقتصادی گفت : “ابعاد این حادثه را با تدبیر بررسی کنیم تا بتواینم علاوه بر اینکه با آنها برخورد می کنیم از ایجاد حوادث مشابه جلوگیری کنیم.” .

وی به مسولان متذکر شد:” مقامات اطلاعاتی و امنیتی کشور به شدت پیگیر باشند وهمانطور که سرکرده آنها را دستگیر کردند این افراد نیز دستگیر شده ونتیجه اعمال خود را ببینند.”

وی توجه به ابعاد مختلف این حادثه و انجام فعالیتهای فرهنگی ، اجتماعی ،توجه به قومیتها ، ایجاد اشتغال و … را از راهکارهای مقابله با این اعمال دانست. .

نماینده مردم زاهدان در پایان گفت :” باید نسبت به کشورهای همجوارمان هم تذکر بدهیم تا این این افراد را در کشورهای خود جای ندهند.”

خاطر نشان می شود: دو انفجار پنجشنبه شب مقابل مسجد جامع زاهدان روی داد که بر اثر آن شماری از هموطنانمان شهید و مجروح شدند.

انفجار اول در محل ورودی مسجد و انفجار دوم نیز هنگام خدمت رسانی بـه مجروحـان در خیابـان آزادی جنب مسجد جامع شهر زاهدان اتفاق افتاد. در این مسجد مراسم دعای کمیل به مناسبت میلاد امام حسین (ع) برپا بود.
پاسخ


پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان