رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
وضعیت معلمی در جناح
#1
تا سالهای اخیر که معلم های مجربی در سطح دبیرستان وجود نداشتند و البته نتیجه اش هم دیدن که دانش آموزهای زیادی برای رشته ی ریاضی ثبت نام نمی کردند مثلا دو سال قبل? کلاس ریاضی تشکیل شد ولی برای ادامه تحصیل بسیاری از اونا به فنی و حرفه ای بستک رفتند :o? و بقیه ای اونا رفتند بستک که به نظر من کار دروستی کردند با این وضعیت معلمی در جناح،سال بعد از اون هم فقط 3 نفر برای ریاضی ثبت نام کردند :o که اونا هم برای? سال دوم رفتند بستک که باز هم من میگم کار خوبی کردند اگر چه با سه نفر امکان نداشت کلاس ریاضی تشکیل بشه،اما برای سال بعد خبرهای خوشحال کننده ای شنیدیم که کلاس ریاضی در جناح تشکیل میشه و اما از همه مهمتر می خوان معلم ریاضی و فیزیک را از بستک بیارن (به ترتیب :آقای قائد وآقای شریفیان) که باعث خوشحالیه امید وارم بقیه معلمها خوب باشند .
#2
(۴ام تير ۱۳۸۷، ۰:۲۷)d.beckham link نوشته: تا سالهای اخیر که معلم های مجربی در سطح دبیرستان وجود نداشتند و البته نتیجه اش هم دیدن که دانش آموزهای زیادی برای رشته ی ریاضی ثبت نام نمی کردند مثلا دو سال قبل? کلاس ریاضی تشکیل شد ولی برای ادامه تحصیل بسیاری از اونا به فنی و حرفه ای بستک رفتند :o? و بقیه ای اونا رفتند بستک که به نظر من کار درستی کردند با این وضعیت معلمی در جناح،سال بعد از اون هم فقط 3 نفر برای ریاضی ثبت نام کردند :o که اونا هم برای? ?سال دوم رفتند بستک که باز هم من میگم کار خوبی کردند اگر چه با سه نفر امکان نداشت کلاس ریاضی تشکیل بشه،اما برای سال بعد خبرهای خوشحال کننده ای شنیدیم که کلاس ریاضی در جناح تشکیل میشه و اما از همه مهمتر می خوان معلم ریاضی و فیزیک را از بستک بیارن (به ترتیب :آقای قائد وآقای شریفیان) که باعث خوشحالیه امید وارم بقیه معلمها خوب باشند .
#3
درسته.
گر چه معلمهای شهر جناح هم خیلی خوب هستند ، اما ما به معلم های با تجربه نیاز داریم. الان هم مشکل تو قسمت فیزیک و ریاضی هستش ، که معلم ها جدید هستند و سال اول تدریسشون هستش. برای همین . نه هیچ چیز دیگه ای. و ما قصدمون اینکه به گفته ای ریسک نکنیم و کسب تجربه رو باید بگذاریم برای کلاس هایی که حساسیت کمتری در تدریس نیازمنده.
البته شاید آقای احمدی هم نیاز به استراحت داشته باشند. همه ی ما می دونیم که آقای احمدی نه 30 سال ، بلکه 36 سال? ??? برای این دانش آموزان زحمت کشیده اند و شاید درخواست بازنشستگی کنند.
در این صورت در درس شیمی هم مشکل به وجود می آید. همچنین باید از آقای مربوطی خیلی متشکر باشیم که واقعا زحمت کشیدند.
اگر هم آقایانی که d.beckham نام بردند ، نتوانند ساعتی برای این کلاس ( دوم ریاضی - فیزیک ) تخصیص دهند ، باید راه قبلی ها را در پیش بگیریم ( رفتن به بستک ). البته با وجود معلم باز هم مشکلات وجود دارند.
دو مشکل :
1- تعداد نفرات دانش آموزانی که برای کلاس دوم ریاضی آمادگی دارند بسیار کم بوده و حدود 7 نفر می باشد. و اگر از شبانه روزی سه نفر به این کلاس اضافه کنیم ، ده نفر خواهیم شد و کلاس باز می شود. ( گر چه قانونی 15 نفر برای تشکیل کلاس نیاز می باشد، ولی با 10 نفر هم راضی هستند ). اما شاید از طرف مدیر یا مسئولین شبانه روزی کارشکنی شود، و اجازه رفت و برگشت بین خوابگاه دبیرستان شبانه روزی و دبیرستان شرفایی داده نشود ( شاید هم قانون اینگونه باشد ). خلاصه مشکلات فراوان است.

2- کسانی که سال دوم هستند و می خواهند به سال سوم بروند ، تعداد بسیار کمی دارند و کلاس باز نمی شود. پیش دانشگاهی هم به همین صورت.

همچنین یک انتقاد نیز به نمایندگی آموزش و پرورش شهر جناح وارد است که همکاری به هیچ وجه با این مدرسه در این زمینه ندارند و اگر هم داشته باشند ( که بعید است ) ، از دید ما که پیگیر این موضوع هستیم دور است. Sad
#4
اره باید از آقای احمدی تقدیر کنند Big Grin حالا برای سال بعد معلم ریاضی و فیزیک اوردن اگه آقای احمدی اعلام بازنشستگی کنه ??? ???? :-[
#5
حقیقت همینه که می گید.
شاید آقای ملا برای معلمی شیمی بیاد . باز ایشون هم بی تجربه هستند. اصلا ما موندیم تو درس های تخصصی .
شاید ایشون بتونن معلم خوبی باشند ، ولی ما نمی تونیم ریسک کنیم . همیشه پیشگیری بهتر از درمان است.
دلیلش رو هم می دونید که از سال دیگه ، یعنی 1387 - 88 امتحان های دوم و سوم دبیرستان و پیش دانشگاهی برای ورودی های دوم دبیرستان کشوری می باشد. و احتمال حذف کنکور و اگر حذف نگردد ، از درصد تاثیر بالایی برخوردار خواهد بود.
اما آقای احمدی با امتحان هایی که واقعا می شه گفت یه خورده مشکله ، و این موضوع رو من جز حسن چیز دیگه ای رو در بر نداره؛ بی شک.
خوب حالا می مونه که برای معلم شیمی چه تصمیم گیری شود . فعلا روی شیمی بحث نمی کنیم و می ذاریم برای وقت خودش.
حالا در مورد ریاضی و فیزیک .
آقای قائد همونطور که از دوستان شنیده ایم ، چنان سرشان شلوغ است ، که حتی بعد از ظهر نیز به تدریس می پردازد. واقعا که اگر بخواهند کمی سردی نشان دهند ، من از جانب خودم حق را به ایشان می دهم.
در مورد آقای شریفیان چندان اطلاعی ندارم ، ولی تعریف تدریس ایشان رو شنیدم.
همچنین موضوع بنزین و کارت سوخت یکی دیگر از مشکلات می باشد. چون حتی نمی توانند یک روز رو کامل به این مدرسه اختصاص بدهند. در نتیجه در روز رفت و آمد در ساعت کاری خود حتما دارد. همچنین کلاس ها به احتمال زیاد 4 ساعت یک سره در یک درس یا درس هندسه (1) و ریاضیات (2) خواهند بود. در نتیجه حداقل به دو روز مجزا برای هر درس نیاز داریم.
در نتیجه زمان بسیار کم می باشد.
با این وجود کاملا دانش آموزان راهی به کلاس دوم ریاضی در صورت تشکیل راضی خواهند بود. با این وجود آقای مربوطی همچنان پیگیری خود را در این زمینه ادامه می دهد.
#6
آقای مربوطی که خودش تنهایی نمیتونه کاری بکنه اینها همه نتیجه ی کم کاری آموزش و پرورش جناح است
#7
به نظر من آقاى احمدى به دليل تجربه زياد نبايد بازنشسته بشه . ولى معلماى جديدى كه آوردن تجربه زيادى در درس دادن ندارن و به اين دليل بود كه سال تحصيلى 87-86 افتضاح بود مثل اينكه دانش آموزا موش آزمايشكاهى بودن و معلما دكتر
#8
[glow=red,2,300][move]اره خوب گفتی? ? اره خوب گفتی? ? ? ? ? ? ? اره خوب گفتی? ? ? ? ? ? ? ? ? اره خوب گفتی? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? اره خوب گفتی? ? ? ? ? اره خوب گفتی [/move] [/glow]?
#9
بله با شما موافقم.
آقای مربوطی واقعا خوب کاری کرده.
چون درس های ریاضی و فیزیک برای ما حساس هستند ، نمی شه بگفته شما موش آزمایشگاهی بشیم تا طی سال ها آزمایش و شکست ، بلاخره با تجربه بشن.
به همین خاطر آقای مربوطی این معلم های تازه یعنی به گفته ای کم تجربه رو می خواد بزاره برای کلاس های اول تا اونجا تجربه کنن.
همچنین یه کار بسیار خوبی که آقای مربوطی انجام داده بود ، برای کلاس های تقویتی ، از جیب خودشون پول دادن و آقای شریف زاده که فوق لیسانس ریاضی رو برای تقویت ریاضی اورده بود . خوب کاش کسانی بودن که قدر چنین زحمت هایی رو بدونن و بخوان کمک کنن.

و این رو هم بگم که ما دوست نداریم آینده ای که امروزه مهمترین قسمت آن به تحصیل بستگی دارد ، را با موش های آزمایشگاهی بودن برای معلم های جدید خراب کنیم.

فکر موش های دیگه ای باشین لطفا . ما که نیستیم و به زور هم نمی شیم.? ;D
#10
یعنی وضعیت معلمی این همه در جناح خرابه ؟!!


پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان