رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
لاريجاني در چهلم نماينده فقيد در شهر لامرد : همه بايد به قانون پايبند باشيم
#1
به گزارش پايگاه اطلاع‌رساني خانه ملت، علي لاريجاني كه امروز دوشنبه در مراسم چهلمين روز درگذشت نماينده فقيد مردم لامرد و مهر در مجلس هشتم سخن مي‌گفت، در خصوص شخصيت مرحوم محمدعلي حياتي اظهار داشت: ما در سوگ مرد رزمنده‌اي اينجا جمع شده‌ايم كه دل در گرو اسلام و ميهن داشت و اين چهل روز انصافا بر ما خيلي سخت گذشت.
وي افزود: حياتي فرزند ولايت، خادم ملت و مرد عمل و انساني آرام بود كه با آراستگي امور خلق را پيگيري مي‌كرد؛ او نگراني از مشقاتي كه دشمنان اسلام بر اين ملت وارد مي‌كنند، نداشت؛ چرا كه به نيروي ايمان ملت باور داشت.
لاريجاني با تاكيد بر اينكه مطمئنا اين مرد رزمنده و سخت‌كوش با اولياي خود محشور خواهد شد و سختي براي ماست كه در اين دنيا هستيم و كاستي و كمبود چنين شخصيت‌هايي را مي‌بينيم، ادامه داد: شما مرد شريف و ارزنده‌اي را انتخاب و راهي خانه ملت كرديد و حضور جمع عظيمي از مردم لامرد و مهر در اين جمع نشان از آن دارد كه مرحوم حياتي با شما زندگي مي‌كرد؛ درد شما را مي‌دانست و براي اعتلاي اسلام و كشور تلاش مي‌كرد.
رئيس مجلس با بيان اينكه مرحوم حياتي يك آراستگي معنوي و آرامش روحي داشت، گفت: اين ويژگي اختصاص به كساني دارد كه با تمام هستي خود در راه اين انقلاب تلاش كردند و وقتي انسان گوهر هستي خود را ارزاني يك آرمان مي‌كند، آراستگي روحاني را پيدا مي كند.
لاريجاني با بيان اينكه مرحوم حياتي دغدغه مسائل كلان و منطقه را داشت، خاطر نشان كرد: اين ويژگي نشان‌دهنده آن است كه ايشان با كار خود زندگي مي‌كرد و با خستگي‌ناپذيري پيگير كار خلق بود و اين را براي خود ارزش مي‌دانست.
وي حياتي را فردي ولايتمدار معرفي كرد و با تاكيد بر اينكه آن مرحوم نسبت به خيلي از مسائل سياسي و فرهنگي كه در كشور به وجود مي‌آمد، بسيار حساس و نگران و عنصري مسئوليت‌پذير در نظام ولايي و سرباز واقعي رهبري بود، تصريح كرد: مردم عزيز لامرد و مهر فرد بسيار فرهيخته‌اي را انتخاب كرده بودند و قابل درك است كه امروز از دست‌دادن او براي‌شان و براي ما سخت باشد اما قافله‌اي است كه براي همه عالم وجود دارد و سنتي است كه ساري و جاري است.
لاريجاني تاكيد كرد: يكي از نگراني شما اين است كه نمايندگان خودتان را از دست داديد و نماينده‌اي را براي آينده در مجلس داشته باشيد. ما همه نمايندگان شما هستيم و به اين امر افتخار مي‌كنيم.
رئيس مجلس هشتم با بيان اينكه مجلس تكيه‌گاه مردم است و هر گونه خلل در مجلس باعث نگراني مردم مي‌شود، اظهار داشت: در قانون اساسي براي هيچ جايگاهي به اندازه مجلس شوراي اسلامي، اصل نداريم. از اصل 62 تا 99 كاملا اختصاص به قوه مقننه دارد به اضافه اين كه حداقل 15 اصل ديگر قانون اساسي به نحوي به قوه مقننه مربوط است.
لاريجاني افزود: در كشور ما قواي سه‌گانه وجود دارد كه همه محترم هستند از آن جهت كه سرپرستي همه قوا با ولي امر مسلمين حضرت آيت الله خامنه‌اي است و اين امر باعث عزت و شرف و سربلندي براي همه قواست.
وي با تاكيد بر اينكه هيچ جايگاه ديگر در قانون اساسي به اندازه قوه مقننه به اصول مختلف اعتنا نداشته است، اضافه كرد: مثلا بر اساس اصل 121 قوه مجريه تشكيل و رئيس جمهور انتخاب مي‌شود، اما بايد در پيشگاه نمايندگان مجلس سوگند بخورد كه قانون اساسي را پاسداري مي‌كند يا در اصل 131 عنوان شده كه اگر خداي نكرده رئيس جمهور نباشد، شورايي متشكل از روساي قواي مقننه و قضائيه و معاون رئيس‌ جمهور امور را به دست گيرند.
لاريجاني همچنين يادآور شد: راي اعتماد به وزرا مربوط به مجلس است؛ مصوبات هيات دولت به مجلس و رئيس مجلس داده شود؛ صلح دعاوي فقط از طريق مجلس انجام مي شود؛ نظارت بر صداوسيما توسط اعضايي از مجلس صورت مي‌گيرد و در شوراي بازنگري قانون اساسي و شوراي عالي امنيت ملي نمايندگاني از مجلس حضور دارند.
نماينده مردم قم در مجلس با بيان اينكه در قانون اساسي اين قدر توجه به مجلس و قوه مقننه شده است كه يك عنصر آن نظير مرحوم حياتي است كه شما براي تجليل از شخصيت او جمع شده‌ايد، خاطر نشان كرد: در اصول مختلف قانون اساسي تاكيد شده در سخت ترين شرايط مجلس بايد داير باشد و هيچ كس نمي‌تواند مجلس را منحل كند و اين قدرتي است كه قانون اساسي به قوه مقننه داده است.
لاريجاني افزود: حدود و ثغور امور اگر بخواهد تغيير كند، بايد به تاييد چهار پنجم نمايندگان مجلس برسد. اگر در شرايط ويژه و زمان جنگ نياز به حكومت نظامي بود اين كار فقط از طريق مجلس امكان پذير است.
وي در ادامه به اصل 84 قانون اساسي اشاره كرد و گفت: هر نماينده‌اي طبق اين اصل در برابر مردم مسئول است و حق دارد كه در مورد مسائل داخلي و خارجي اظهارنظر كند. اصل 86 هم مي‌گويد: نمايندگان وقتي در ايفاي وظايف نظر خودشان را بيان مي‌كنند هيچ كس حق ندارد نسبت به نظر آنها توقيف يا تعقيبي را انجام دهد.
لاريجاني اين اصول را حاكي از آن دانست كه ملت، مجلس را تكيه‌گاه خود قرار داده است تا كشور براساس قانون اداره شود.
رئيس مجلس گفت: مردم در اين چارچوب مجلس را ترسيم كرده‌اند و اين خواسته‌ها را از نمايندگان ملت دارند به همين علت اگر نماينده‌اي در پيگيري امور مردم نياز به استيضاح و سوال داشته باشد نبايد كسي دلخور شود زيرا جزو وظايف اوست.
وي افزود: اگر مسئولان اجرايي در بخشي از كار خود تعلل كنند نمايندگان موظفند اين مساله را پيگيري كنند و اگر تساهل كنند يعني از حقوق ملت گذشته‌اند و از قانون اساسي چنين برمي‌آيد كه يك مسئوليت بزرگ بر دوش تك تك نمايندگان است و ملت نمايندگان را تكيه‌گاه خود قرار داده‌اند تا از حقوق آنان دفاع كنند.
لاريجاني در ادامه به تاريخ گذشته ايران اشاره كرد و يادآور شد: رهبران جمهوري اسلامي قانون اساسي را تدوين كرده‌اند و به راي ملت گذاشته‌اند و اين كه امام راحل فرمودند مجلس در راس امور است، يعني اعتناي به مجلس اعتناي به راي ملت است.
وي تصريح كرد: اگر نيروهاي توانمند و ملي اسلامي و افرادي كه دل در گرو انقلاب و شهيدان داشته باشند در مجلس حضور داشته باشند ملت ديگر دغدغه‌اي نخواهد داشت زيرا اين افراد در مجلس هستند كه از حقوق آنان دفاع كنند.
لاريجاني با تاكيد بر اين كه كسي نبايد بگويد مجلس مطلق است زيرا مجلس يك ركن است تصريح كرد: آنچه يك حكومت نيك و درست را ترسيم مي‌كند اين است كه قواي مختلف با رهبري باشند و ذيل نظر رهبري حقوق مردم را پيگيري كنند. هيچ قوه‌اي نبايد نگاه تحقيرآميز به قوه ديگر داشته باشد زيرا اين قوا دستاورد انقلاب اسلامي هستند و انشاءالله جمهوري اسلامي هزارها سال پايدار مي ماند و اين قافله بايد به نحوي سامان يابد تا هر روز محكمتر از روز قبل باشد.
وي با اشاره به حركت‌هاي كينه ورزانه دشمن بعد از پيروزي انقلاب اسلامي اظهار داشت: شما ملاحظه كرديد كه بعد از بيانيه تهران چه رفتار نسنجيده و نامعقولي از خود نشان دادند. آن پيش‌بيني كه رهبر فرزانه انقلاب در سخنراني مشهدخود كرده بودند كاملا درست بود ممكن است الفاظ متفاوتي به كار برده باشند اما كينه ورزي‌شان كاملا از الفاظ آنها ديده مي‌شود.
رئيس مجلس شوراي اسلامي گفت: ملت بايد هوشيار باشند اگر ما امروز از قوه مقننه نمايندگان و قانون دفاع مي كنيم به اين خاطر است كه در مقابل استعمار خارجي و ديكتاتوري مدرن بين المللي كه آمريكايي‌ها بدنبال تحقق آن در دنيا هستند راهي به جز اين نداريم كه براساس قانون و شريعت به اراده ملي كشور استحكام ببخشيم.
لاريجاني خاطر نشان كرد: بر همين اساس اگر كسي قانون را مبناي عمل قرار مي‌دهد يك عنصر ولايي است و اگر كسي تخطي كند يعني در ولايتمداري سستي دارد، اگر كسي به دنبال عدالت است بايد قانون را مبناي عمل قرار دهد. بدون قانون نمي‌توان عدالت را در كشور محقق كرد.
وي با تاكيد بر اينكه استحكام مجلس استحكام اراده ملي را به دنبال خواهد داشت، عنوان كرد: اين استحكام مجلس باعث خواهد شد كه دست رد به سينه استعمارگران زده شود و قانون باعث تكامل و توسعه كشور خواهد شد.
لاريجاني با بيان اينكه بي اعتنايي به قانون بي اعتنايي به ملت است، اظهار داشت: همه بايد پايبند به قانون باشيم ضمن آن كه رعايت قانون به معناي آن است كه مسائل شرعي را رعايت كنيم زيرا در نظام جمهوري اسلامي قوانين با دين و شرع متصل است و تخلف از قانون تخلف از شرع است و اين سنتي است كه امام راحل و رهبر معظم انقلاب براي ملت و نظام متصور شده اند كه در نهايت باعث رونق و آباداني كشور خواهد شد.
وي اضافه كرد: اگر نمايندگان ملت براساس قانون اساسي همه را به رعايت قانون دعوت مي‌كند به خاطر قسم و سوگندي است كه خورده‌اند تا نگهبان اسلام و نظام و دستاوردهاي انقلاب باشند.
نماينده مردم قم در مجلس هشتم اظهار داشت: مجلس شوراي اسلامي چه در مسائل فتنه داخلي ، چه سنگ اندازي‌هاي خارجي محكم ايستادگي كرد تا نشان دهد كه اراده ملت و استقرار نظام براساس آرمانهاي انقلاب و امام است.
لاريجاني در ادامه دو عنصر وحدت داخلي و تلاش مسئولان براي خدمت را نياز ضروري كشور دانست و خاطر نشان كرد: امروز كشور ما به دلايل مختلف بيش از هر زمان ديگري به اين دو عنصر مهم نياز دارد. اگر دشمنان بين مقامات سياسي كشور و آحاد ملت احساس رخنه كنند انگيزه پيدا مي كنند كه فشار را بر كشور بيشتر كنند. اينكه رهبر معظم مكررا تاكيد مي كند كه وحدت خود را حفظ كنيد يك موضوع استراتژيك است.
وي ادامه داد: اگر دشمنان در مسائل هسته‌اي حرفهاي تندي مي‌زنند به اين خاطر است كه روي اراده شما دست بگذارند و در صفوف شما اختلاف بيندازند. همه مسئولين و آحاد ملت در اين شرايط بايد در چارچوب قانون و احترام به يكديگر و همدلي كار كنند.
رئيس قوه مقننه در خصوص تلاش مسئولان براي خدمت رساني گفت: نياز دوم در شرايط فعلي اين است كه وقت همه مسئولان صرف خدمت به مردم شود. رسيدن به توسعه جز از طريق برنامه امكانپذير نيست مگر در چارچوب يك برنامه و با افق روشن اين مسير طي شود قطعا ايران اسلامي گام‌هاي اساسي را برخواهد داشت.
وي با تاكيد بر اينكه مسئولين نبايد به دنبال سايش باشند گفت: در نظام جمهوري اسلامي و نظامي كه برمبناي ولايت فقيه شكل گرفته است بن بستي وجود ندارد لذا بايد وقت را صرف كار و تلاش كرد و از مسائل خرد و حاشيه پرهيز كرد.
لاريجاني ادامه داد: اگر امروز به اين دو نكته توجه جدي كنيم مسيرها براي ملت باز خواهد شد. خوشبختانه در مجلس برنامه پنجم هم مطرح است و تلاش بر اين است كه براساس سياستهاي كلي كه رهبر مطرح كرده‌اند يك نگاه عادلانه به مناطق مختلف را ترسيم كنيم و مجلس بر آمايش سرزميني كه در آن نقاط مختلف كشور از امكانات عادلانه برخوردار شوند تاكيد دارد.
وي تصريح كرد: اگر مي خواهيم بيكاري از بين برود بايد زمينه توليد و سرمايه گذاري را در كشور فراهم كنيم. البته دقت لازم در اصل 44 صورت نگرفته و بايد اين قانون به درستي اجرا شود تا فضاي كار و تلاش و سرمايه گذاري در كشور فراهم شده و مشكلاتي نظير بيكاري در كشور نداشته باشيم.
رئيس مجلس در خاتمه بر توسعه مبتني بر تفكر ديني تاكيد كرد و اظهار داشت: اين مساله همان چيزي است كه رهبري سالهاست تاكيد مي كند كه ما يك توسعه اسلامي ايراني مي خواهيم فراهم كنيم. نيروهاي مومن و بسيجي و كساني كه قبلا امتحان خود را پس داده‌اند پشتيبان ملت هستند و مي توانند توسعه را با سرعت بيشتري پيش ببرند.
پاسخ
#2
هین همه متن اوم هم هینقدر ریزو کنارهم فک نکنم کسی بخونه ولی ThAnk yOu
:c017:
پاسخ
#3
اخه داداش اینا چیه میزاری تو سایت!!!
فکر میکنی کسی هست که این چیزا رو بخونه؟
ولی بازم خوبه یه فعالیتی دارین :72:
البته بهتره خیلی دنبال این چیزا نباشین.................ه
پاسخ
#4
نقل قول:هین همه متن اوم هم هینقدر ریزو کنارهم فک نکنم کسی بخونه ولی ThAnk yOu

قبل از هر چيز بگم كه بنده هميشه كپي هام از متنهاي در هم تنيده رو فاصله بين نوشته هاش ميگذاشتم . ايندفعه چون خيلي متن طولاني بود ترسيدم دوستان از ايني كه الان هست بيشتر بترسند? :c017:

در ضمن اينكه شما يك متن رو اگر بخواهيد كپي كنيد موظف هستيد كامل و بدون كم و كاست كپي كنيد . من هم هرگز به خاطر اينكه عده ايي حوصله ندارند كار را خراب نخواهم كرد

نقل قول:اخه داداش اینا چیه میزاری تو سایت!!!
فکر میکنی کسی هست که این چیزا رو بخونه؟
ولی بازم خوبه یه فعالیتی دارین 72
البته بهتره خیلی دنبال این چیزا نباشین.................ه

اينا هم اينا هست و مخاطب خودش رو دارد . شما چي گذاشتيد تو سايت ؟؟ Confusedmiley_confused1:

كسي رو من فكر ميكنم هست كه به اينها نگاه كنه . در مورد اين مطلب بخصوص بهرحال لامرد در نزديكي ما قرار دارد و از شهرهاي معروف جنوب كشور است . اشتراكات فرهنگي و اجتماعي با مردم ما دارند مردم لامرد و اشكنان و .... .

در هر حال سايت جناح آنلاين بايد سياست اين را پيش بگيرد كه طيف مخاطبهاش را گسترش بده نه هي مطلب آهاي آهاي بگزارد كه مخاب سايت رو بشدت كاهش هم خواهد داد

بهتره شما به فعاليت من نگاه كنيد در انجمن ها .گفتن : خوبه فعاليتي داريد . برا يكي مثل خودتون خوبه? Confused_good: Confused_good: :laugh:

بهتره دنبال اين چيزها نباشيد هم بنظرم حرف عاميانه ايي هست . بنده ميدانم كه كسي اگر دنبال مطالبي از جناح باشد هر روز به جناح آنلاين سر نميزند . تا مطالب جالب دنياي اينترنت اگرچه محدود در اين سايت منعكس نشود كسي ميل ندارد كه روزانه به اين سايت سر بزند و از پاسخهاي كاربران بي خيرت ما به مطالبمون بازديد كند .
پاسخ
#5
میتونید قسمت های تکراری و غیر مهم مطلب رو حذف کنید و آخر مطلب بنویسید که برای مشاهده ی تمام مطلب اصلی به فلان سایت مراجعه نمایید.این طوری حق کپی رایت هم رعایت میشه.
راستی یه سوال:خودتون هم همه ی اون مطلبی رو که گذاشتید ،خوندید؟
پاسخ
#6
البته در مورد شخص بنده سایت هایی که توشون کلیه حقوق مادی و معنویی این سایت متعلق به ...است و از این قبیل جمله هایی نیست رو با وجدانی راحت و خیالی آسوده تا دلم بخواد مطالبش رو کپی میکنم.در مورد سایت هایی که این جمله ها توش هست ،یه کم وجدانم ناراحت میشههه. :'(
پاسخ


پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان