رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
چه شده كه نحوه اجرا مراسم عروسي براي مردم ديگر از حالت يك جشن معمولي خارج شده؟
#1
[عکس: 81148a04b7f04d0282e0.JPG]

حالا ديگر سالهاست كه ما امام جمعه شهرمان را در عروسي ها نميبينيم . نه امام جمعه كه حتي علما و طلبه هاي رده پايين تر حضور ندارند .و صد البته كه آمدن يك فرد كه حداقل احتياطات ديني را رعايت ميكند نيز به يك عروسي مشكل و سخت است .

شايد عكس بالا يك استثنا باشد . حتي در خود روستاي هرنگ . ولي جالب است كه متولي ارشد ديني روستايشان پشت سر داماد صلوات ميفرستد .

هرگز كسي نه انتظار دارد و نه انتظارش بجا خواهد بود كه از يك عالم بخواهد در مراسم ساز و نغاره زني حضور داشته باشد ولي چرا كارمان به جايي برسد كه حتي يك فرد ديندار يا حتي يك بچه يا نوجوان از رفتن به يك عروسي مردانه كه در حال حاضر برگزار ميشود احساس خوبي ندارد .

در چند مراسم اخير چه افتضاحاتي به بار آمده كه اينگونه بر سر زبانهاست ؟ مشكل از كجاست؟ آيا تربيت برخي خانواده ها مشكل ندارد؟ نبايد فكر كنيم كه اين مشكلات را بايد از اساس مهار كرد ؟

در اين مسئله اگر خانواده ها مسئول اند همه تلاش كنيم تا اصلاح صورت پذيرد .و صد البته مسئولين در برخورد با استفاده كنندگان و بخصوص فروشندگان و توزيع كنندگان مشروبات الكلي تعلل ننمايند
#2
من خودم چندتای آخری را رفتم و حق با شماست علاوه بر اینکه جذابیت قبل را از دست داده به قولی چرت بازی هم فراوون شده قبلا کسی مشروب میخورد ده تا کوچه اونورتر بود ولی حالا تو روت میخورن که هیچ بهت تعارف هم میکنن به نظر من باید عروسی سنتی باشه بهتره یا هم اسلامی یا هم خواننده های جناحی بخونن دیگه بندری مندری خیر خیلی بی حیا شدن
#3
در درجه اول کنترل خانواده هاست. خانواده ها وقتی نمی دانن، یه اهمیت نمی دهن که جوانانشان نباید به این راهها کشیده شوند، کنترل توسط مسئولین چندان تاثیر گذار نخواهد بود. امروزه سن مصرف این مواد کمتر شده و این خود چراغ هشداریست برای جامعه ما. پس واقعا به تایید حرف های شما باید بگویم، وقتی نمانده و باید زودتر اقدام شود. و ترجیحا اقدام فرهنگی باشد تا از درون مردم این موارد را نپذیرند.
کمتر جوانی می توان یافت که در بحر این کارها باشد و بتواند زندگی خود را به راحتی اداره کند. جوانان در ابتدا آن را لذت بخش می دانند، ولی متاسفانه آدمی را از خیلی چیزها عقب می اندازد و زمانی متوجه می شوند که دیگر راه برگشتی ندارند و آنوقت پشیمانی سودی ندارد.
من تعجب می کنم چرا بزرگتر هایی که این مواد را به سن های پایین تر انتقال داده اند، آیا اینقدر وجدان ندارند و می خواهند که زندگی چند جوان را فقط به خاطر کمی لذت بردن از زندگی و چه لذتی، فقط برای دو سه سال مصرف این مواد و بعد دیگر زندگی به بمبست می خورد و بدبختی به دنبال ان می اید. امیدواریم که هم خانواده ها بیشتر مواظب باشند و هم جوانان هوشیارتر
#4
به این خاطر بزرگتر ها این این چیزای مزخرف رو به جوونا میدن چون حتما خودشون تو جوونی کسی این مواد ها رو داده !
شاید اون بزرگتر ها جوونیشون رو با این چیزا خراب کردن حالا هم چشم دیدن ای ن جوونای پاک وسالم رو ندارن
کی با نظر من موافقه ؟


پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان