رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
11 شهر هرمزگان از نعمت امام جمعه محروم هستند
#1
به گزارش خبرگزاري فارس از حاجي‌آباد، رئيس دفتر شوراي سياست‌گذاري ائمه جمعه هرمزگان صبح امروز در چهارمين همايش ائمه جمعه كه با حضور مسئولان و مديران استاني در حاجي‌آباد برگزار شد با بيان اينكه در حال‌ حاضر 13 امام جمعه در استان نماز عبادي و سياسي جمعه را اقامه مي‌كنند، اظهار داشت: تعداد 11 شهر استان از نعمت امام جمعه محروم هستند كه پيگيري‌هاي لازم براي استقرار امام جمعه در اين شهرها صورت گرفته است.
حجت‌الاسلام محمد عابديني از جمله اهداف برگزاري اين همايش را ديدار با مردم شهرستان، بررسي مسائل و مشكلات حاجي‌آباد با حضور مسئولان و تبادل نظر و شناسايي راه‌هايي براي بصيرت در جامعه عنوان كرد.
وي تجهيز ستادهاي نماز جمعه به امكانات روز، تشكيل گروه‌هاي استهلال و راه‌اندازي سايت مختص امام جمعه را از جمله فعاليت‌هاي دفتر شوراي سياست‌گذاري استان عنوان كرد.
خطيب جمعه بندرعباس نيز احداث مساجد و تقويت حوزه‌هاي علميه را اولويت كاري مردم و مسئولان دانست و افزود: مسجد روح ديني مردم است و ما بايد در بعد فرهنگي بيشتر كار كنيم.
غلامعلي نعيم‌آبادي با بيان اينكه هيچ بالقوه‌اي بدون عامل خارجي بالفعل نمي‌شود، اظهار داشت: براي حل بسياري از مشكلات بايد همت و تلاش كرد و حركتي از خود بروز بدهيم تا مشكلات رفع شود.
وي جايگاه نماز جمعه و ائمه جمعه در نظام مقدس جمهوري اسلامي را جايگاه ويژه‌اي دانست و يادآور شد: مردم ائمه جمعه را امين خود و منتسب به رهبري مي‌دانند.
نماينده ولي فقيه در هرمزگان رسيدگي مناسب و سريع به مسائل و مشكلات مردم را يكي از دغدغه‌هاي ائمه جمعه عنوان كرد و افزود: اين گونه همايش‌ها و گردهمايي‌ها مي‌تواند تاثيرگذار باشد.
فرماندار حاجي‌آباد همچنين در ادامه با بيان اينكه اين منطقه قطب كشاورزي استان است، افزود: ما اگر مي‌خواهيم در بعد كشاورزي پيشرفت كنيم بايد مشكلات اساسي كشاورزان را حل كنيم.
علي‌اكبر ارجمندمنش به برخي از قابليت‌هاي حاجي‌آباد اشاره كرد و اظهار داشت: اين شهرستان در ابعاد اقتصادي، كشاورزي و معنوي در استان ويژه است و مانند گنجي نهفته در دل استان و از منابع معدني غني برخوردار است كه مي‌طلبد با تشويق سرمايه‌گذاران صنايع تبديلي براي ايجاد ارزآوري توانايي‌هاي شهرستان را بروز دهيم.
وي افزود: 95 درصد محصولات استراتژيك استان در اين شهرستان توليد مي‌شود و بايد نگاه ويژه‌اي به بخش كشاورزي آن داشت.
فرماندار حاجي‌آباد در پايان با بيان اينكه اين شهرستان علاوه بر رونق اقتصادي و كشاورزي از نيروي انساني متعهد و قابل اعتنايي نيز برخوردار است، ابراز داشت: براي شكوفا كردن اين نيروي ارزشمند و توانا علاوه بر تقويت حوزه‌هاي علميه، راه‌اندازي دانشگاه علوم قرآني در اين شهرستان مورد تاكيد است.


پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان