رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
انتقادات تنديك دانشجوي بستكي بخاطر داير نشدن دانشگاه آزاد در بستك وانتقال كلاسها
#1
نماینده محترم مجلس شورای اسلامی در سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران در روز جمعه مورخ 16/11/88 پیش از خطبه نماز جمعه (...)سخنانی ایراد نمود که جدای از بحث پیروزی انقلاب و تبریک و تسلیت به مناسبت 22 بهمن و اربعین حسینی و قول به اتمام رسیدن پل چاه‌سرمه تا پایان سال !!!! ، بحث اصلی و آفتابی شدن در جمع مردم در مسجد جامع، دانشگاه آزاد اسلامی بستک و وقایع آن بود.

وی ابتدا یادآوری کرد که از ابتدا قرار با مردم گذاشته است که با آنان شفّاف باشد و تمام حقیقت را با مردم در میان بگذارد. (البته مثل این‌که تعریف ایشان از حقیقت و شفافیّت غیر از آن چیزی است که همگان می‌دانند.)

در این جا می‌خواهیم شفافیّت‌سازی‌های نماینده محترم مجلس را با هم مروری دوباره کنیم:

1- ایشان گفتند: دانشگاه آزاد اسلامی بستک، دانشگاه که نیست یک کلاسی است از واحد بندرعبّاس. و اینکه اگر بخواهد یک دستمال کاغذی هم بخرد باید با اجازة واحد بندرعباس باشد.

جواب: مگر شما نمی‌دانید دانشگاه آزاد اسلامی بستک ، مرکزی است زیر نظر واحد بندرعباس و تمام کارهایش را با هماهنگی بندرعباس انجام می‌دهد. ولی البته می‌تواند دستمال کاغذی بخرد اما باید بعد از خرید آن اسناد مربوط به خرید آن به تأیید واحد بندرعباس برسد. همانند مرکز جناح، مرکز جاسک، مرکز پارسیان و دیگر مراکز موجود در استان و همچنین مانند مرکز اوز و خنج که هر دو مرکز زیر نظر واحد لارستان فعالیت می‌کنند. و اما اگر که دانشگاه بستک، دانشگاه نیست و کلاسی است از واحد بندرعباس اولاً چگونه به پذیرش دانشجو اقدام کرده است؟ دوماً چرا تابلو نصب کرده و نوشته است «دانشگاه آزاد اسلامی مرکز بستک»؟ سوماً چرا یک شخصیت حقوقی به عنوان رییس دانشگاه آنجا فعالیت می‌کند که حکمش را هم شخص آقای جاسبی به عنوان رییس مرکز بستک صادر نموده است؟ و دیگر یک کلاس واحد بندرعباس که رییس نمی‌خواهد. واحد بندرعباس یک رییس دارد و یک واحد دانشگاهی با دو رییس که نمی‌شود. چهارماً شما چرا بیش از یک سال و نیم است که در صدد عوض کردن رییس آن هستید و به هر دری زده‌اید و حالا موفق شده‌اید؟ پنجماً چرا در دفترچة رشته‌های پیوسته دانشگاه آزاد اسلامی پارسال (آزمون 1387) یک رشتة کاردانی پیوسته معماری (مخصوص دیپلمه‌های فنی – حرفه‌ای و کار و دانش) و امسال 3 رشتة دیگر (کاردانی حسابداری، معماری و ریاضی) در دفترچة رشته‌های ناپیوستة دانشگاه آزاد اسلامی امسال ثبت شده است؟ در حالی که شما می‌گویید رشته ندارد.

2- وی گفت: اتّفاقی در تهران رد می‌شد که به دانشگاه آزاد اسلامی رسید. رفت داخل و به او گفتند که دانشگاه آزاد بستک کد ندارد.!!!!

جواب: می‌‌خواهم بگویم که اگر دانشگاه بستک کد ندارد، طبق کدام مجوز به پذیرش دانشجو اقدام نموده است؟(.....)

کد دانشگاه آزاد اسلامی بستک طی نامة شمارة 250678/80 مورخ 29/7/87 اعلام شده است. (تصویر شماره 1) و طی نامة شمارة 58837/1/16/07 مورخ 6/8/87 اقدام به پذیرش دانشجو نموده است. (تصویر شماره 2)

3- می‌گوید: دانشگاه بستک در دفترچه نامش نیست و رشته مصوب ندارد. این هم از آن حرف‌هاست.

جواب: رشتة کاردانی پیوستة معماری طی نامة شمارة 1739-07 مورخ 27/8/87 مصوب شده است که در دفترچه موجود است. (تصویر شماره 3) ?و سه رشتة کاردانی ناپیوستة معماری، حسابداری و ریاضی به تصویب رسیده که در دفترچه موجود است. (تصویر شماره 4)

4- می‌گوید: دانشگاه زمین ندارد و زمین دانشگاه کجاست؟

جواب: به او آدرس می‌دهیم تا آگاه شود: بعد از پارک 22 بهمن و پایان بلوار، سمت چپ جاده – زمینی به مساحت 5/5 هکتار از مدیریت امور اراضی استان در اختیار دانشگاه آزاد اسلامی قرار دارد جهت ساخت دانشگاه. (تصویر شماره 5) ملاحظه بفرمایید و ببینید.

5- به یاد بیاوریم که نماینده محترم مجلس در تبلیغات انتخاباتی خود از بومی‌گرایی صحبت کرد و گفت که چرا نباید مسؤولین ما بستکی باشد. آن گفتار امروز، این گونه خود را در عمل نشان داده است. از زمانی که آقای جباری نماینده و وکیل و مدافع مردم در مرکز قانون‌گذاری و پایتخت شده است اکثر مدیرانی که عوض شده‌اند، از مدیران بستکی بوده ‌و تمام کسانی که جایگزین شده‌اند، غیر بستکی و غیر بومی بوده‌اند.

6- نکته جالب توجّه این است که گفته است: رییس دانشگاه باید عضو هیأت علمی و دارای مدرک دکترا باشد و این را به نقل و تأیید آقای دکتر خضری رییس دانشگاه آزاد اسلامی مرکز اوز می‌گوید.

جواب: جالب است بدانیم که جناب آقای خضری بزرگ‌مردی است از خطة اوز که در کارهای عام المنفعه و پیشبرد فرهنگ و دانش اوز زحمات زیادی را متحمل شده‌اند و با همة فضل و معرفتشان ، ایشان دارای لیسانس مدیریت می‌باشند و چندین سال است که بازنشسته شده‌اند و مسؤول راه‌اندازی دانشگاه آزاد اسلامی مرکز اوز زیر نظر واحد لارستان بوده‌اند و هنگامی که به پذیرش دانشجو اقدام نمودند به سمت رییس دانشگاه آزاد اسلامی مرکز اوز زیر نظر واحد لارستان منصوب شدند و تا هم اکنون نیز در این سمت به خدمت‌رسانی به مردم خوب اوز و جامعة دانشگاهی مشغول هستند و البته نه مدرک دکترا دارند و نه هم عضو هیأت علمی می‌باشند و هیچ جای قانون نیز چنین چیزی را نگفته است که رییس دانشگاه باید مدرک دکترا و عضو هیأت علمی داشته باشد. ما در شهر بستک در دانشگاه پیام نور نیز آقای امینایی را داریم که با مدرک لیسانس ضمن خدمت آموزش و پرورش؛ رییس دانشگاه پیام نور هستند. اما با وجود این‌که عضو هیأت علمی چیز دیگری است و مدرک دکترا نیز چیز دیگری، که باید به آن توجه داشت. اما با این وجود هم ما در بستک هر چه بخواهید دکترا و فوق لیسانس داریم و عضو هیأت علمی نیز زیاد داریم. (......) . البته می‌تواند برای بهتر انجام شدن این کار در یکی از روزنامه‌های کثیرالانتشار آگهی نیز بزند.(......) (......) و هر که تنها انتقادی کوچک از او بکند، عزل می‌گردد و حق زندگی را هم اگر بتواند از او می‌گیرد. او امروز دیگر خدا را هم بنده نیست. وای به حال ما مردم سه شهرستان بندرلنگه، بستک و پارسیان. و باید نوای وامصیبتا سر داد.

یکی به نماینده خبر بدهد تا نیروی وارداتی از لار برایمان نیاورد (......) . ما اکنون چند صباحی است که از یوغ لاری‌ها نجات یافته‌ایم ، دیگر ما را به دوران طاغوت تنزل ندهید!!!! بزرگان و ریش سفیدان بستکی به یاد دارند که وقتی رییس اداره‌ای از لار می‌آمد نه تنها مسؤول و کارمند را که بلکه مستخدم و آبدارچی‌اش را نیز از لار می‌آورد.

7- (...........................)

به دانشجویان که جزء طبقة خواص جامعه هستند بگویی به درک که ثبت نام نکردید. دانشجویانی که اکثریت آنان را کارمندان ادارات و بعضاً رؤسای ادارات و بانک‌ها هستند. این خود نه تنها توهین به دانشجویان بلکه توهین به خانوادهای آنان و در کل به کل مردم است. درکجای دنیا دیده‌اید وکیلی با موکلینش اینگونه سخن بگوید. ادب و معرفت و عقل در کجا به یغما رفته است؟ حتماً تاریخ این حرکت را همانند چیزهای دیگر ثبت خواهد کرد و بستکی‌ها و بستک آگاه هستند.

البته باید تشکر کرد از استاد عزیز جناب آقای احمد حبیبی که همیشه مجدانه پیگیر مسائل فرهنگی بوده‌اند. ما دانشجویان و مردم می‌دانیم که اگر تلاش ایشان به عنوان مسؤول راه‌اندازی و رییس دانشگاه نبود، این دانشگاه و نه دانشگاه دیگری در بستک هرگز به سرانجام مقصود نمی‌رسید و شروع به کار نمی‌کرد و در بستک مکانی به نام دانشگاه وجود نداشت. امیدواریم که آقای حبیبی همچون گذشته و با پشتکار همیشگی‌اش گوشه‌ای دیگر از قالی فرهنگ را برگیرد و به سرانجام برساند تا در وقتی دیگر و در جایی دیگر به مشغولیت‌های شهر و دیار خویش بپردازد و البته از این بابت نیز باید از جباری تشکر کرد که آقای حبیبی را از مسؤولیت وارهانید تا خدمات فرهنگی خود را سر و سامان دهد تا موجب سر افرازی نام بستک و هرمزگان عزیز و ایران اسلامی باشد.

دانشجویان عزیز بستکی ما با هم با اتحاد یکدیگر به این جا رسیده‌ایم و توانسته‌ایم رییس لاری را از بستک بیرون کنیم و حکمش را لغو کنیم. باز هم باید با هم اتحاد داشته باشیم. ما نه رییس لاری می‌خواهیم و نه جناحی و نه به جناح می‌رویم درس بخوانیم و نمی‌گذاریم که استادان ما از جناح بیایند.

دانشگاهی که با قران قران پول مردم راه‌اندازی شده و با پول دانشجویان اداره می‌شود و یک ریال آن هم از پول دولت نیست و بودجه دولتی دریافت نمی‌کند با تدبیر و سیاست و کیاست و دانایی و فکر و اندیشه و مدیریت نماینده محترم در حال فنا و نابودی است، اکنون دانشگاه بستک زیر نظر جناح است و عملکرد(آقاي) جباری (....) موجب چنین کاری شده است. و هنوز که هنوز است دانشگاه بستک در تعطیلی بین ترمی به سر می‌برد. ما دانشجویان نباید بگذاریم یک لاری بیاید. کسی دیگر زحمت کشیده و کسی دیگر به نام خود تمام کند.

انتشار اين مطلب به هيچ وجه نشان از مورد تاييد و نظر بودن محتواي مطلب توسط وبسايت جناح آنلاين نيست . اين مطلب به نقل از يك وبلاگ بستكي و با حذف بسياري از قسمتهاي غير قابل انتشار به نظر مراجعين وبسايت ميرسد ?
#2
خب. من حوصله نکردم همش بخونم ولی اون قسمت که با رنگ قرمز مشخص کردی :
نقل قول:دانشجویان عزیز بستکی ما با هم با اتحاد یکدیگر به این جا رسیده‌ایم و توانسته‌ایم رییس لاری را از بستک بیرون کنیم و حکمش را لغو کنیم. باز هم باید با هم اتحاد داشته باشیم. ما نه رییس لاری می‌خواهیم و نه جناحی و نه به جناح می‌رویم درس بخوانیم و نمی‌گذاریم که استادان ما از جناح بیایند.
با قسمتی از نظر این دانشجو موافقم.
اینجاش که به نظر من دانشگاه جناح و دانشگاه بستک دارای سطح علمی بالایی نیستند و آن وقت آیا ارزشش را دارد که دانشجو این همه پول بدهد و آنوقت هزینه ( چه مالی و چه وقت ) هم داشته باشد ؟؟؟؟
تا اینجاش درست : ما نه رییس لاری می‌خواهیم و نه جناحی و نه به جناح می‌رویم درس بخوانیم
ولی : نمی‌گذاریم که استادان ما از جناح بیایند.
اولا استادان دانشگاه جناح هیچ کدام جناحی نیستند، البته به جز رئیس دانشگاه - و دوم اینکه مگر استادان بستک همشان بستکی هستند؟؟؟ و همه دلایل قابل قبول است الا این حرف های متعصبانه. و ما امیدواریم جناح و بستک در کنار هم پیشرفت کنن و امیدواریم که دانشگاه بستک هر چه زودتر راه بیفتد. ( البته باید بگویم کلا من چندان از این دانشگاه آزاد ها - چه جناح و چه هر جای دیگر - موافق نیستم )


پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان