رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
خواسته به‌حق ما‌ استان لارستان است
#1
در بيانيه شوراي اسلامي شهر لار كه به امضا امام جمعه و روحانيت اين شهرستان رسيده، آمده است: مردم ولايتمدار و دلاور شهر لار، ايام اربعين سرور و سالار شهيدان حضرت اباعبدالله‌الحسين (ع) را خدمت حضرت ولي عصر روحي و ارواح‌العالمين لمقدمه‌الفدا، مقام معظم رهبري و شما مردم دلاور لار و لارستان بزرگ تسليت عرض مي‌‌كنيم.
در ادامه اين بيانيه آمده است: ضمن عرض تبريك ايام شكوهمند دهه مبارك فجر، ما بر آگاهي و هوشياري و بصيرت شما مردم دلاور لار و لارستان افتخار كرده و آفرين مي‌گوييم و اعتراف مي‌كنيم كه هميت، غيرت و حضور شورانگيز شما هيچ‌گاه در ذهن ما متصور نبود.
در بيانيه شوراي اسلامي شهر لار تصريح شده است: ما همچون حضرات آيات بزرگوار شهرمان همواره همراه و در كنار شما بوده، هستيم و خواسته به‌حق ما‌ استان لارستان است و اگر قرار است در كشور باب استان شدن بسته باشد بايد براي همه باشد و اگر قرار است باز باشد ما نيز مردم اين كشور و جانفشان اسلام عزيز و جمهوري اسلامي و رهبري بوده، هستيم.
در ادامه اين بيانيه خاطرنشان شده است: اگر قرار است عده‌اي خارج از ضوابط قانوني و بدون در نظر گرفتن خواست مردم، روحانيت و معتمدان محلي و برخلاف نظر مقام معظم ولايت عمل كنند و استان پارسيان را در جنوب فارس و در محدوده‌ لارستان بزرگ به‌وجود بياورند، اين استان حق مسلم مردم مبارز، ولايت‌مدار و زجر كشيده لارستان و مركزيت آن لار است.
در بخش ديگري از اين بيانيه آمده است: ما با صراحت اعلام مي‌داريم كه مردمي ولايت‌مدار و انقلابي هستيم و پايبند به قانون اساسي و اصل مترقي ولايت فقيه و رهبري حضرت آيت‌الله‌العظمي خامنه‌اي بوده و انزجار خود را از تمام فتنه‌گران داخلي و خارجي اعلام داشته و با هر گونه بي‌عدالتي نيز به‌شدت مخالفيم.
اين بيانيه اضافه مي‌كند: ما با شنيدن اين خبر موثق همچون پير و مراد و مرشدمان حضرت‌الله‌العظمي آيت‌اللهي اعلام مي‌كنيم كه به طور جد خواستار تغيير مصوبه دولت هستيم و برگشت بخش‌هاي مهم بيرم و اوز به پيكره لارستان را از ضروريات حياتي و غير قابل انكار مي‌دانيم.
در اين بيانيه آمده است: اجرايي شدن طرح پيشنهادي استان لارستان كه بيش از چهار سال در وزارت كشور مسكوت مانده، خواست ديرينه‌ مردم لارستان بزرگ كه لازم است نسبت به اجرايي كردن آن در قالب طرح دولت در ايجاد استان‌هاي جديد به‌طور جد قرار گيرد و از آنجايي كه در اين چند روزه، تا كنون هيچ يك از مقامات دولتي پاسخگو نبوده و در جمع‌ آحاد مردم حضور نيافته‌اند، خواستار حفظ آرامش اين مردم هستيم.

استاندار فارس:
اختيارات ويژه‌اي به فرماندار لارستان اعطا مي‌شود


به گزارش خبرگزاري فارس از شيراز به نقل از روابط عمومي استانداري استان فارس، روح‌الله احمدزاده با اشاره به تصويب ارتقاي فرمانداري لارستان به عنوان فرمانداري ويژه اظهار داشت: روال تقسيمات كشوري در مجموعه وزارت كشور و دولت محترم به اين شكل است كه ابتدا در استان‌ها در مجموعه معاونت سياسي و حوزه تقسيمات كشوري كارهاي كارشناسي انجام مي‌شود و پس از آن نتيجه بررسي‌هاي كار كارشناسي به حوزه ذي‌ربط در وزارت كشور ارجاع داده مي‌شود و در آنجا پس از بررسي‌هاي مجدد، در نهايت براي تصويب به هيئت محترم دولت تقديم مي‌شود.
وي با بيان اينكه تقسيمات كشوري پس از تصويب هيئت محترم وزيران قابليت اجرا پيدا مي‌كند، افزود: در مورد شهرستان لارستان وضع به همين شكل بوده و بررسي‌هاي كارشناسي در اين مورد صورت پذيرفته است و در جلسه هيئت دولت مورد طرح و در نهايت تصويب قرار گرفت.
احمدزاده تصريح كرد: به استناد اين تصويب‌نامه هيئت محترم وزيران از اين به بعد شهرستان لارستان به عنوان فرمانداري ويژه و فرماندار اين شهرستان به عنوان معاون استاندار فارس محسوب، و در اين مورد اختيارات ويژه‌اي به فرماندار لارستان اعطا مي‌شود.
وي ادامه داد: پنج اداره اين شهرستان نيز به سطح معاونت ادارات كل ارتقا مي‌يابند و اين ظرفيت بسيار خوبي را براي رشد و شكوفايي و توسعه زيرساخت‌ها در اين شهرستان فراهم مي‌كند.
استاندار فارس خاطرنشان كرد: اميدواريم هم اين تصميم مبارك دولت و هم ساير تصميمات كه در حوزه تقسيمات كشوري در اقصي نقاط كشور و همچنين در استان ما اتفاق افتاده است، زمينه توسعه و رشد و بالندگي هرچه بيشتر را براي مردمان ولايتمدار و عزيز فارس فراهم كند.
#2
در پي بروز برخي تنش ها و انتشار برخي اخبار در شهرستان لار در ارتباط با مسائل مربوط به تقسيمات کشوري، مديرکل تقسيمات کشوري وزارت کشور تاکيد کرد در چهار سال گذشته هيچ طرحي مبني بر استان شدن لارستان از سوي وزارت کشور دريافت نشده است و اساساً در همين مدت نيز استان شدن هيچ نقطه يي از کشور در دستور کار نبوده است.

«حميدرضا محمدي» در گفت وگو با ايسنا درباره بحث هاي مطرح شده در مورد تقسيمات شهرستان لارستان و بروز برخي اعتراضات با موضوع بازگرداندن بخش هاي بيرم، اوز و گراش به اين شهرستان گفت؛ لارستان بزرگ ترين شهرستان کشور است که داراي هفت بخش با محدوده جغرافيايي وسيع و 250 هزار نفر جمعيت است که در جنوبي ترين نقطه استان فارس واقع شده است. وي افزود؛ در جواب عده يي که مي گويند طرح استان شدن لارستان در دولت نهم مسکوت مانده است، بايد بگويم ما در وزارت کشور تاکنون طرحي مبني بر استان شدن لارستان دريافت نکرده ايم و دولت نيز بنا ندارد شهرستان هاي زير يک ميليون نفر را استان کند چرا که قانون در اين مورد کاملاً واضح و مشخص است.

مديرکل تقسيمات کشوري وزارت کشور همچنين با بيان اينکه طرح ايجاد استاني در جنوب فارس در دستور کار وزارت کشور قرار ندارد، در پاسخ به اين ادعا که اين طرح طي چهار سال در وزارت کشور مسکوت مانده است، گفت؛ تنها بحث دو سه ساله گذشته در وزارت کشور ارتقاي سطح فرمانداري لار به سطح فرمانداري ويژه و نه استان شدن بوده است.


پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان