رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
احمد جباري : آمار بيكاري هرمزگان منطبق با واقعيت نيست
#1
احمد جباري امروز در گفتگو با خبرنگار فارس در بندرعباس با بيان اينكه فراهم كردن زمينه اشتغال جوانان بايد در دور سوم سفر هيئت دولت به هرمزگان مورد توجه قرار گيرد، تصريح كرد: دستگاه‌هاي اجرايي آمارهايي را اعلام كرده‌اند كه نشان از كاهش بيكاري در هرمزگان دارد كه با واقعيت جامعه تفاوت فاحش دارد.
وي افزود: برخي آمارها نشان مي‌دهد كه ميزان بيكاري در هرمزگان تنها درصد خامي است كه واقعيت جامعه فراتر از آن است و نرخ بيكاري در شهرستان‌هاي هرمزگان بيشتر از مركز است كه بايد مورد توجه قرار گيرد.
نماينده غرب هرمزگان در مجلس شوراي اسلامي از ارائه آمارهاي غير واقعي توسط برخي از مسئولان اين استان اظهار تاسف كرد و بيان داشت: ارائه برخي آمارها كه با واقعيت انطباق ندارد موجب شده كه مشكلاتي را به همراه داشته باشد.
وي افزود: هرمزگان از استان‌هايي بوده كه به دليل تداوم خشكسالي‌ها در سال‌هاي اخير با مشكلاتي مواجه بوده كه امسال به دليل گزارش‌هاي برخي دستگاه‌هاي اجرايي در ليست استان‌هاي برخوردار از شرايط ويژه خشكسالي قرار نگرفته است.
جباري با اشاره به جهش بزرگ صنعتي در سال‌هاي اخير در هرمزگان اظهار داشت: در سال‌هاي اخير صنايع مختلفي از جمله فولاد، آلومينيوم المهدي، پالايشگاه لاوان، فلات قاره لاوان و صنايع انرژي بر پارسيان در هرمزگان راه ‌اندازي شده كه اين همه صنايع منفعتي براي مردم نداشته است.
وي افزود: با وجود راه‌اندازي صنايع انرژي‌بر پارسيان مردم اين شهرستان هر روزه شعله‌هاي نفت را بر روي كوه تابناك مشاهده و بوي گاز آن را استشمام مي‌كنند كه تنها ضررهايي را متوجه مردم كرده و هنگام اجراي عمليات ساخت آن موجب تخريب آب انباره شده و برخي از اراضي و باغات منطقه نيز از بين رفته است.
عضو كميسيون عمران مجلس شوراي اسلامي با انتقاد از استخدام نيروهاي غيربومي در صنايع هرمزگان بيان داشت: در راه‌اندازي صنايع اولويت‌دهي به نيروهاي انساني منطقه مورد توجه قرار نگرفته كه بايد بررسي شود كه ايراد كار از كجا بوده كه نيروي انساني منطقه مورد پذيرش قرار نگرفته است.
وي افزود: با راه‌اندازي صنايع مختلف درهرمزگان هيچ منفعتي در بخش‌هاي اقتصادي، نيروي انساني به اين استان نرسيده است و بايد پرسيد كه با هزينه‌هاي هنگفت در راه‌اندازي صنايع و شركت‌ها چه منافعي به مركز استان و شهرستان‌هاي هرمزگان رسيده است.
جباري به بيكاري بخش زيادي از نيروي انساني منطقه با دارابودن تخصص‌هاي مختلف در مقاطع دكترا، فوق ليسانس، سياست فوق ديپلم، ديپلم تا زير ديپلم اشاره كرد و اظهار داشت: بيكاري جوانان به عنوان مهم‌ترين قشر جامعه موجب شده كه به دام شركت‌هاي تقلبي و هرمي بيفتند و از اين طريق ضرر و زيان‌هاي زيادي متوجه مردم اين منطقه شده است.
وي افزود: علت اصلي روي‌آوري جوانان به شغل‌هاي انحرافي ناشي از بيكاري بوده كه عواقب سياسي و اجتماعي را براي مردم اين منطقه به همراه داشته است.
نماينده مردم شهرستان‌هاي بندرلنگه، بستك و پارسيان در مجلس شوراي اسلامي در پايان تصريح كرد: در دور سوم سفر هيئت دولت به هرمزگان بايد بيكاري جوانان مورد توجه قرار گيرد و مصوبه‌هايي را در زمينه اشتغال‌زايي نسل جوان كه به عنوان اساسي‌ترين نياز اين استان است را به همراه داشته باشد.


پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان