رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
شگردهاي جديدي براي تفرقه شيعه و سني در منطقه بوجود آمده است
#1
به گزارش خبرنگار اعزامي خبرگزاري فارس، علي لاريجاني رئيس مجلس شوراي اسلامي صبح امروز جمعه با حضور در نماز جمعه اهل تسنن شهرستان گنبد استان گلستان سخناني در خصوص وحدت بين اهل تسنن و تشيع ايراد كرد.
وي با تاكيد بر اينكه در جمهوري اسلامي ايران، مذاهب و اقوام مختلف در كنار هم برادرانه زندگي مي‌كنند گفت: اين امر نشان دهنده قوت نظام اسلامي و آگاهي عمومي كشور است.
لاريجاني با بيان اينكه وحدت بين تشيع و اهل تسنن سيره و مسلك امام (ره) و رهبر معظم انقلاب اسلامي است، خاطرنشان كرد: برخلاف اين امر جريانات و افرادي در منطقه هستند كه بين شيعه و سني اختلاف مي‌اندازند بويژه امريكاييها كه به دنبال تحريك اهل تسنن و تشيع هستند و بايد نسبت به اين شيطنت‌ها هوشيار بود.
رئيس مجلس شوراي اسلامي اظهارداشت: راهي كه انقلاب اسلامي دنبال مي‌كرد وحدت بين اهل تشيع و تسنن بود اما برخلاف اين امر در منطقه شگردهايي بوجود آمده است كه به دنبال تخريب وحدت اهل تسنن و تشيع هستند.
وي ايده وحدت بين شيعه و سني را مهمترين ثمره انقلاب خواند و افزود: بايد مسلمانان بجاي مسائل فردي با وحدت خود در مقابل شيطنت جريانات در منطقه بايستند اگرچه نظام اسلامي در اين راه توفيقات زيادي كسب كرده است.
لاريجاني تاكيد كرد: اگر امروز ملت ايران درمنطقه سرافراز است به خاطر توجه به شعارهاي اصيل انقلاب است كه در اين امر ساير قوا و دستگاههاي كشور تلاش مي‌كنند.
لاريجاني در ابتداي سخنان خود با اشاره به منابع سرشار استان گلستان و شهرستان گنبد از مسئولين خواست تا نسبت به اتمام پروژه‌ها در اين شهر اقدامات عاجل را انجام دهند.

منبع :فارس


پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان