رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
تامين آب شهرهاي بستك، جناح و هشت روستاي شهرستان .با انتقال آب دريا
#1
به گزارش خبرگزاري فارس از بستك، حسين خادمي ظهر امروز در نشست بررسي وضعيت آب اين شهرستان با بيان اينكه شركت آب و فاضلاب شهري هرمزگان مسئوليت تامين آب شهرهاي بستك، جناح و هشت روستاي اين شهرستان را برعهده دارد، اظهار داشت: بيش از 35 هزار نفر در بستك تحت پوشش شبكه آبرساني اين شركت قرار دارند.
وي افزود: در حال حاضر آب مورد نياز بستك از طريق پنج حلقه چاه با ظرفيت توليد 75 ليتر در ثانيه تامين مي‌شود.
مديرعامل شركت آب و فاضلاب هرمزگان با بيان اينكه خشكسالي‌هاي پي در پي با دوره‌هاي طولاني منابع آب زير‌زميني بستك را دچار خسارت زيادي كرده است، بيان داشت: اين شركت تلاش كرده كه مشكل كمبود آب ناشي از خشكسالي را با كف‌شكني چاه‌ها و حفر و تجهيز دو حلقه چاه جديد در دشت لاورميستان برطرف كند.
وي با بيان اينكه شركت آب و فاضلاب هرمزگان از ابتداي سال‌جاري تا‌كنون پنج پروژه در راستاي تامين آب و جلوگيري از هدر رفت آب در بستك اجرا كرده است، بيان داشت: براساس برنامه‌ريزي‌هاي انجام شده اين پروژه‌ها كه براي اجراي آن در بخش منابع آب 15 ميليارد ريال و در بخش شبكه توزيع 5 ميليارد ريال اعتبار در نظر گرفته شده تا پايان امسال به بهره‌برداري مي‌رسد.
اين مقام مسئول ادامه داد: حفاري و تجهيز يك حلقه چاه در لاورميستان، احداث يك باب مخزن 2 هزار مترمكعبي در جناح، اصلاح چهار كيلومتر از شبكه آب جناح و سه كيلومتر از شبكه آب بستك و آبرساني به تعاوني‌هاي مسكن مهر بستك از پروژه‌هاي اجرايي در اين شهرستان محسوب مي‌شود.
وي با اشاره به اينكه مشاور طرح اجراي خط دوم انتقال آب از دشت لاورميستان براي تامين آب بستك به دليل تداوم خشكسالي آن را رد كرده است، تصريح كرد: با توجه به منابع آبي محدود موجود در بستك، پيش‌بيني انتقال آب دريا مورد بررسي قرار گرفته كه از اين طريق مشكل كمبود منابع آبي ناشي از خشكسالي اين شهرستان برطرف مي‌شود.
خادمي با بيان اينكه شركت آب و فاضلاب هرمزگان در راستاي تامين آب بستك طرح انتقال آب از طريق شيرين سازي آب دريا با تكنولوژي آب شيرينكن در دست مطالعه دارد، اظهار داشت: اجراي طرح راه‌اندازي آب شيرينكن در منطقه چارك با ظرفيت 15 هزار مترمكعب با سرمايه‌گذاري بخش خصوصي و انتقال آن از مسير راه خور جناح براي تامين آب بستك مطرح شده است.
مديرعامل شركت آب و فاضلاب هرمزگان در پايان تصريح كرد: براساس برنامه‌ريزي‌هاي انجام شده، در صورت تكميل مطالعه طرح شيرين‌سازي آب دريا و انتقال آن به بستك تا پايان سال‌جاري، عمليات اجرايي اين پروژه از سال آينده آغاز مي‌شود.

منبع : فارس


پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان