رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
بررسی برگزاری کنکورهای فصلی در مجلس/ تصمیم گیری برای تعویق حذف کنکور
#1
عباسپور به مهر خبر داد:

بررسی برگزاری کنکورهای فصلی در مجلس/ تصمیم گیری برای تعویق حذف کنکور


رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی از بررسی برگزاری کنکورهای فصلی تا زمان حذف کنکور در این کمیسیون خبر داد و گفت: این پیشنهاد برای اجرا تا زمان اجرای قانون حذف کنکور مطرح شده است.

برگزاری جلسه برای بررسی به تأخیر انداختن اجرای قانون حذف کنکور

علی عباسپور تهرانی فرد در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به درخواست وزارت علوم برای درخواست مهلت جهت اجرای قانون حذف کنکور گفت: تا کنون نامه ای از سوی وزیر علوم برای تعویق اجرای قانون حذف کنکور به کمیسیون آموزش ارائه نشده اما این موضوع? دو هفته آینده طی جلسه ای با حضور وزرای علوم و آموزش و پرورش بررسی می شود.

برگزاری چند کنکور در سال بررسی می شود

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس درباره پیشنهاد وزیر علوم در خصوص برگزاری چند کنکور در سال نیز گفت: این پیشنهاد برای اجرا تا زمان اجرای قانون حذف کنکور مطرح شده است. در واقع در صورتی که قانون با تأخیر اجرا شود تا زمان اجرای آن، کنکور چند بار برگزار می شود که این موضوع نیز در جلسه مورد نظر بررسی می شود.

امکان به تعویق افتادن زمان اجرای قانون در خصوص حذف کنکور وجود دارد

وی در خصوص امکان قانونی به تعویق افتادن زمان اجرای حذف کنکور به مهر گفت: در قانون بر اجرای حذف کنکور در سال 90 تاکید شده است و اگر قرار باشد این مهلت تمدید شود، احتیاج به قانون دیگری است. البته اکنون قوانینی داریم که برای اجرای آنها مهلت گذاشته بودیم اما سرموقع اجرا نشده و مدت طولانی تری برای عملیاتی شدن آنها در نظر گرفته شده است لذا می توان در صورت نیاز، این تمدید را برای قانون حذف کنکور هم قائل شد.

هر تغییر کنکور باید دو یا سه سال قبل از اجرا به اطلاع داوطلبان برسد

عباسپور با بیان اینکه داوطلبان کنکور نباید نگران تغییرات باشند، اظهار داشت: داوطلبان کنکور باید حداقل دو سال قبل از هرگونه تغییرات در کنکور از آن تغییرات مطلع باشند و هر قانونی که بخواهد به اجرا در آید داوطلبان باید دو تا سه سال قبل از آن باخبر باشند و خود را با آن تطبیق دهند.

منبع " خبرگزاري مهر "


پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان