رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
کاربران تلفن همراه قادر به راه رفتن بر روی یک خط مستقیم نیستند!
#1
دانشمندان دانشگاه واشنگتن دریافتند افرادی که مشغول صحبت کردن با تلفن همراه هستند، توانایی راه رفتن بر روی یک خط مستقیم را ندارند.

محققان با زیر نظر گرفتن مسیر حرکت صدها نفر در محوطه دانشگاه پی به این حقیقت بردند محققان دانشگاه واشنگتن غربی فردی را در لباس دلقکها سوار بر یک تک چرخ به محوطه دانشگاه فرستادند و از وی درخواست کردند افرادی که به وی توجه می کنند را زیر نظر گرفته و تعداد آنها را به خاطر بسپارد.

نتیجه این بررسی مبتکرانه نشان داد افرادی که مشغول به صحبت با تلفن همراه هستند به صورت تصادفی در مسیری پر پیچ و خم حرکت کرده و از حضور دیگر رهگذران آگاه نمی شوند همچنین بیش از دو سوم این افراد متوجه حضور دلقک سوار بر تک چرخ که لباسهایی به رنگ زرد و بنفش تند، کفشهایی بزرگتر از حد معمولی و دماغی بزرگ و قرمز رنگ در برداشت نشدند.

بر اساس نتایج اعلام شده تنها یک چهارم افرادی که مشغول صحبت با تلفن همراه بودند، 50 درصد افرادی که مشغول صحبت با تلفن همراه نبوده اند و 71 درصد از افرادی که به صورت زوج حرکت می کرده اند، متوجه حضور دلقک در محوطه شده بودند.

نتیجه این آزمایش ساده و جالب توجه تاییدی است بر این حقیقت که کاربران تلفن همراه در حین صحبت کردن کاملا سرگردان، بی هدف و بی توجه به اطراف حرکت می کنند.

بر اساس گزارش تلگراف، اثبات این پدیده که محققان دانشگاه واشنگتن غربی آن را "نابینایی توجهی" می خوانند، می تواند به خطرناک بودن صحبت با تلفن همراه حین رانندگی نیز تاکید داشته باشد.

منبع » خبرگزاری مهر
پاسخ
#2
حركت كردن انسان توسط مخچه ي او تنظيم ميشود يعني اگر مخچه ي ما خوب كار نكند و صدمه ديده باشد انسان نميتواند كارهاي ماهرانه مانند راه رفتن بر روي خط راست و كوبيدن چكش بر روي ميخ را انجام دهد? احتمالن مخچه نميتواند همزمان چند كار را همزمان و به طور منظم انجام دهد به همين علت شخص در عين استفاده از تلفن همراه نميتواند به خوبي راه برود
پاسخ
#3
ممدا زیست شناس معروف این جمله را بیان کرده است از این جمله پند و اندرز بگیرید
پاسخ
#4
ممنون که تفسیرش کردین. بلاخره شما زیست شناسین و ما ریاضی ندان. خیلی خوب توضیح دادی. خوشحال می شیم ازتون یاد بگیریم? ;D
پاسخ
#5
خواهش ميكنم ولي من به اون حد نرسيدم كه بهم بگين زيست شناس !!!!!!
دستتون درد نكنه كه بهم روحيه ميدين تا زيست شناس خوبي بشم ولي اگر به نظر خودم كمي از علم زيست شناسي با خبر بودم مريضي ام باعث نميشد كه 2 روز به مدرسه نروم و راه درمان خودم را پيدا ميكردم
ماشالله با اين پزشكهاي زني كه در درمانگاه وجود دارند احتمالن تا چند سال ديگر جمعيت شهر جناح به پايين 3 هزار نفر ميرسه
خانم دكتر اومده واسه جلو گيري از ابريزش بيني واسم انتي هيستامين و 2 امپول تجويز كرده ولي نه تنها ابريزي بيني ام كم نشده بلكه بيشتر هم شده . حالا تازه اين كه چيزي نيست خانم پرستار به من امپول زده ولي بعد از 2 روز هنوز هم دارم كمي ميلنگم ??? ???
پاسخ
#6
اولا ان شاء الله زیست شناس یا هر چیزی در این حیطه ای که دوست داری بشی، بهترینش بشی. ما شاءالله هوش و استعدادت هم خوبه ( چشم حسود بدجور کور شود ) ، فقط تلاش و پشتکار و اراده قوی ، اگه خدا بخواد حتما به هدفت می رسی.
نقل قول:خانم دكتر اومده واسه جلو گيري از ابريزش بيني واسم انتي هيستامين و 2 امپول تجويز كرده ولي نه تنها ابريزي بيني ام كم نشده بلكه بيشتر هم شده . حالا تازه اين كه چيزي نيست خانم پرستار به من امپول زده ولي بعد از 2 روز هنوز هم دارم كمي ميلنگم Huh Huh
نظر شخصیمه ها. می خوام به کسی بر بخوره. خانم ها تو تئوری خوبن، ولی عملی نه متاسفانه. نمی گم همه. هستند کسانی که تو عمل از مردها هم بهتر باشن، ولی خب، اینجور به نظر می اد که تقریبا اکثرا تو انجام کار مشکل دارن.
و نظر شخصیم در مورد دارو، تا می شه برای بیماری های ساده نباید یک دونه یا قطره دارو خورد. خودم هم یه هفته پیش آبریزش بینی داشتم، ولی دارو نخوردم تو سه روز بیماریم درمان شد.? ;D الحمدلله

پاسخ


پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان