رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
استفاده از اینترنت زوال عقل را کاهش می دهد!
#1
گروهی از دانشمندان با مطالعه بر روی افراد مسن دریافتند استفاده از اینترنت عملکرد مغز را بهبود داده و می تواند از زوال عقل ناشی از کهولت سن در افراد مختلف جلوگیری کند.

مطالعات جدید نشان می دهد یکی از موثرترین روشها برای جلوگیری از زوال عقل در انسانها استفاده از اینترنت است بر اساس این مطالعه استفاده از اینترنت و جستجوهای اینترنتی می تواند در بهبود نیروی مغز افراد سالخورده موثر باشد.

گروهی از دانشمندان بین المللی طی مطالعاتی دریافتند استفاده از اینترنت میزان فعالیت مغز را در افراد مسن افزایش داده و می تواند سرعت روند فرسایش و زوال ذهنی و عقلی ناشی از کهولت را که به تدریج به زوال کامل عقل منجر خواهد شد، کاهش دهد.

به گفته دانشمندان اینترنت در تحریک و فعال کردن ذهن از توانایی بیشتری نسبت به مطالعه برخوردار است و تاثیرات آن مدتها پس از اینکه استفاده از اینترنت به پایان رسیده باشد بر روی ذهن باقی خواهد ماند.

به گفته دانشمندان افراد مسنی که از تجربه محدودی در استفاده از اینترنت برخوردارند، پس از استفاده از اینترنت و جستجو در سایتهای مختلف فعالیتهای مغزی خود را تغییر داده و عملکرد مغز خود را بهبود می بخشند این نتیجه از اسکن مغزی 24 داوطلب در محدوده سنی 55 تا 76 سال به دست آمده است که نیمی از آنها کاربران اینترنت بوده و نیمی از آنها تجربه استفاده از اینترنت را نداشته اند.

از این افراد در حالی که مغز آنها تحت کنترل اسکنرها بود خواسته شد که موارد مختلفی را در اینترنت جستجو کنند، به این شکل میزان تغییرات در فشار خون در اطراف مغز برای تعیین میزان فعالیتهای مغزی اندازه گیری و پس از آن از داوطلبان خواسته شد به منزل رفته و به مدت یک ساعت در روز و هفت بار در اینترنت به جستجو بپردازند. نتایج اسکن مجدد مغز این افراد نشان داد استفاده بیشتر از اینترنت فعالیتهای مغزی را نسبت به دوره اول آزمایش در مناطق بیشتری از مغز افراد گسترده کرده و توانایی آنها را در تصمیم گیری و استفاده از حافظه بهبود داده است.

بر اساس گزارش ساندی تایمز، محققان بر اساس نتیجه مطالعات خود از جستجوی اینترنتی به عنوان تمرینی ساده برای مغز که می تواند سطوح شناختی را در افراد مسن بهبود ببخشد یاد می کنند گزارش مطالعات این تیم به زودی در انجمن علوم عصبی در شیکاگو عنوان خواهد شد.

منبع » خبرگزاری مهر


پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان