رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ماشین های هوشمند بدون نیاز به راننده
#1
ماشین های مجهزی که بدون نیاز به انسان راه می روند واقعیت آینده ی پیش روی ما هستند یا تنها در رویای سازندگان ماشین ها تحقق می یابند؟
خودروهای الکتریکی هوشمند و بدون راننده ، با قابلیت های بیشتر بخش بزرگی از نمایشگاه امسال کالاهای الکترونیک در لاس وگاس را اشغال کرده اند. این خودروهای بدون راننده به کامپیوتر قوی مجهزند که از انسان بهتر عمل می کند.

[عکس: 4b064883-9acf-4681-bc2b-f192c10aacc4.jpg]
شرکت «BMW» از فناوری ماشین هایی پرده برداری کرد که با راننده، یا بدون راننده کار می کنند و یا می توانند بصورت فعال به راننده کمک کنند.
کریستف نوشافر، سردبیر مجله «هاوس آو نیو موبیلیتی» می گوید: «همه ما با مشکل ترافیک در جاده ها روبرو هستیم و برایمان اهمیت دارد که از وقتی که در راه تلف میشود بصورت مفیدی استفاده کنیم. شما می توانید چنین خودروی نوآورانه ای را داشته باشید ولی پیش از آن باید زیرساختی موجود باشد که اگر فراهم نشود این خودروها کمابیش بی استفاده خواهند بود و بطور قطع بزودی شاهد افزایش فروش ماشین های هوشمند در جهان خواهیم بود.»

شرکت آمریکایی «فورد» در این رقابت، اعلام کرده از حسگرهای LiDAR جدید و ارزانتری استفاده می کند که جای نمونه های قبلی را می گیرد.

هزینه بالای تهیه این حسگرها که در حقیقت چشم خودروهای هوشمند هستند، مانع بزرگی برای گسترش و بازاریابی آن است.

«فارادی فیوچر» ، استارت آپ چینی مستقر در کالیفرنیا با بیرون دادن یک خودروی الکتریکی جدید به نام FFZero1 در بازار رو به گسترش خودروهای بدون بنزین به رقابت با تسلا و آئودی در آمده است.

فولکس واگن ماشین کاروانِ قدیمی خود را با موتور مدرنی مجهز کرده، اگرچه این مدل شبیه قدیمی ها نیست اما شاید بتواند مثل سابق روحیه سفر را در ذهن افراد زنده کند. درهای این خودرو با فرمان شما باز می شوند و صندوقی مخفی دارد.منبع خبر:http://fa.euronews.com/2016/01/07/driver...how-at-ces
پاسخ


پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان