رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
هنرستان ها از سال آینده سه ساله می شوند
#1
معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش وپرورش با بیان اینکه هنرستان ها از سال آینده سه ساله می شوند، گفت: با افزایش ساعات مهارتی کیفیت هنرستان ها افزایش می یابد.

علی زرافشان در گفتگو با خبرنگار مهر، درباره سه ساله شدن هنرستان ها گفت: سال تحصیلی آینده ورودی به پایه دهم در شاخه‌ها و رشته‌های نظری، فنی و حرفه‌ای و کاردانش خواهد بود.
وی در پاسخ به این پرسش که انتقاداتی درباره افت کیفیت با سه ساله شدن هنرستان و عمومی کردن دروس وجود دارد، تصریح کرد: سه ساله شدن هنرستان ها موجب ارتقای کیفیت می شود چرا که سال اول هم عمومی و هم مهارتی است.
معاون وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: اکنون دانش آموزان در هنرستان ها ۴۳ واحد عمومی و ۵۳ واحد تخصصی را دارند، سال آینده نیز این  تناسب برقراراست اما ساعات مهارتی افزایش می یابد به همین جهت ارتقای کیفیت انجام می گیرد.
وی افزود: با سه ساله شدن هنرستان ها یک پایه اضافه خواهد شد، اکنون در هر پایه ۴۰۰ هزار دانش آموز تحصیل می کنند اگر یک پایه اضافه شود تعداد دانش آموزان تا سه ساله آینده  با تکمیل سه پایه، یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر می شوند.
زرافشان خاطر نشان کرد: این در حالی است که در شاخه نظری با حذف پیش دانشگاهی و حذف پایه اول در دوره دوم متوسطه با یک میلیون کاهش دانش آموز روبرو می‌شویم.
وی با بیان اینکه  باید ظرفیت سازی برای فضا، تجهیزات و نیروی انسانی در شاخه فنی و حرفه‌ای مورد توجه قرار گیرد بیان کرد: ساخت هنرستان‌های جدید، تکمیل هنرستان‌های نیمه تمام هم در سال های پیش رو در اولویت است.
پاسخ
 سپاس شده توسط d.beckham ، ترنم


پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان