رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سگ های ولگرد و شهروندآزاری در جناح+عکس
#1
- تولید مثل بی رویه و ازدیاد سگ‌های ولگرد و تجمع هرچه بیشتر آنها موجب سلب آرامش شهروندان جناح شده و در برخی از ساعات تجمع آنها به گونه‌ای‌است که به علت تعداد بالای آنها در ورودی شهر بویژه (بلوار جهاد) و خیابان پلی ( اطراف و داخل کانال اب وسط خیابان پلی) موجبات ترس و دلهره‌ی ساکنین را ایجاد می‌نماید.

- علی‌رغم آنکه، شهردار محترم جناح، جناب آقای عبدالرحیم قادری در اولین جلسه سخنرانی اش در مسجد جامع که بعد از نماز ایراد کرد گفت: ما از هفته آینده فشنگ و سلاح گرم را به جوانان داوطلب تحویل خواهیم داد تا در کشتن این سگ های خیابانی همکاری داشته باشند . 

- اما بیش از دو سال است که از ایراد و قول و تعهد اقای شهردار می‌گذرد و خبری از پایبندی به قول و عده های اقای قادری نیست . 

- علی کل حال، روند فعلی تضمین کننده‌ی سلامت جامعه نبوده و سبب ایجاد آزردگی خاطر در شهروندان می‌شود.

تردد سگ‌های ولگرد در خیابان و کوچه های فرعی شهر جناح به حدی زیاد شده است که این حیوانات به صورت دسته جمعی حضور داشته و همین امر باعث تهدید سلامت بهداشتی و روانی جامعه شده است. 

- اگر چه حاشیه شهر ( چاه چرخ-بوستان-مناطق مسکونی کفه خو و ...) بیشتر مورد هجوم این مهمانان ناخوانده‌ی شهر جناح هستند، اما این بدان معنی نیست که برخی مناطق شهر از وجود این حیوان مزاحم در امان باشد. 

- می‌توان در مناطق مختلفی از شهر جناح سگ‌های ولگرد را مشاهده کرد که به صورت گروهی در رژه و حرکت‌اند. 

- صبح سه شنبه گذشته تعدادی از خواهران جناحی که مثل روز های قبل در حال پیاده روی صبحگاهی به سمت بلوار ورودی شهر ( پاسگاه) بودند مورد حمله سگ های ولگرد واقع شدند و با داد و فریاد زدن ساکنین آن منطقه را اگاه ساختند تا به کمک و یاری انها بیایند . 

-آیا همیشه این ساکنین در دسترس می باشند؟ 

-پس چاره چیست؟ 

- سگ‌های ولگرد علاوه بر پارس کردن و بازی کردن با یکدیگر در نیمه‌های شب، سلب آرامش و آسایش مردم و حمله به شهروندان جناح بویژه خانم های پیاده ، خطر گازگرفتگی و ایجاد جو روانی، عامل سرایت بیش از هفت نوع بیماری مشترک انسان و حیوان هستند .

- از مهم‌ترین این بیماریها می‌توان به هاری و کیست هیداتیک اشاره کرد ؛ ویروس هاری 100 درصد کشنده بوده و احتمال بهبودی انسان در صورت ابتلا به بیماری هاری تقریبا صفر است. 

- بیماری‌هایی که میان انسان و سگ مشترک هستند به شدت خطرناک‌اند و در بسیاری از موارد به مرگ منتهی می‌شوند.

- سگ‌ها دارای قابلیت تولید مثلی بسیار بالا بوده و به همین علت جمعیت سگ‌های ولگرد در صورت اجرا نشدن برنامه‌های کنترل و مبارزه، سریعاً افزایش یافته که مخاطرات فراوانی برای شهروندان عزیز جناحی به دنبال خواهد داشت.... 

#شهردار محترم به قانون زیر توجه فرمایید: 
-براساس بند 15 ماده 55 قانون شهرداری جلوگیری از شیوع امراض ساریه انسانی، حیوانی و …، و جمع‌آوری حیوانات بلاصاحب و دفع حیوانات مریض، مزاحم و ولگرد از وظایف شهرداری‌هاست. 

-با استناد به بند 31 ماده 10 اساسنامه، تشکیلات و سازمان دهیاری‌ها مصوبه 80/11/21؛ دستورالعمل کنترل جمعیت سگ‌های ولگرد با هدف اجرایی نمودن مفاد این ماده‌ی قانونی و رفع مشکلات شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور در زمینه‌ی کنترل جمعیت سگ‌های ولگرد و همچنین تأمین سلامت و آسایش شهروندان توسط سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌ها و در قالب ستاد مرکزی کنترل جمعیت حیوانات ناقل بیماری به انسان و با همکاری و تأیید سایر اعضا تدوین شده است. 


-در این دستورالعمل بر روش زنده‌گیری برای کنترل جمعیت سگ‌های ولگرد تأکید شده است، زیرا این روش به دلایل رعایت استانداردهای بهداشتی، ممنوعیت در استفاده از سلاح گرم تا پایان سال 88 (به علت خطرات ناشی از استفاده از سلاح گرم)، جایگزین نمودن سلاح بیهوشی، حفظ سلامت روانی شهروندان و رعایت هرچه بیشتر موازین اسلامی در خصوص رعایت حقوق حیوانات مناسب‌ترین روش با امکانات موجود است. 

- شهردار محترم، سگ ها هم حق و حقوقی دارند پس رعایت حقوق این حیوانات وظیفه قانونی و احترام به قانون است. 

# شهروندان جناح، جوانان عزیز، بیایید در جمع آوری سگ های ولگرد شهر جناح، سهیم باشیم. 

البته بدون فشنگ و سلاح گرم #
[عکس: sagvelgard_janah.jpg]


پاسخ
 سپاس شده توسط abdollah_abi
#2
از تکنیک عقیم کردن استفاده کنن کنترل میشن!!!!!
Smile
پاسخ
#3
ارسال شده توسط فالور پیج جناح آنلاین yooooosssssef  ؛
با تشکر از همکاری ایشون با جناح آنلاین.


[عکس: m3o8_screenshot_۲۰۱۵-۱۲-۱۸-۱۰-۲۲-۳۸6.jpg]
پاسخ
 سپاس شده توسط vahid ، yousef_sh


پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان