رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
هفته ششم لیگ برتر>شکست خانگی گازال+بیانیه کانون هواداران گازال درخصوص داوری ها
#1
از هفته ششم رقابت های لیگ ممتاز هرمزگان،تیم گازال جناح میزبان ستارگان بستانو رده دومی بودند.دیداری که در نهایت با پیروزی یک بر صفر بستانو همراه شد.از حواشی این مسابقه،اشتباهات فاحش داوری بود که نتیجه مسابقه را تحت تاثیر خود قرار داد.

بازی راس ساعت ۱۴:۲۵ با سوت ملا احمدی داوری از منطقه گاوبندی آغاز گردید.تیم میزبان از اوایل بازی توپ و میدان را در اختیار گرفتند و با ایجاد موقعیت دروازه تیم میهمان را تهدید می کردند.در یکی از این موقعیت ها و در دقیقه ۲۵ بازی منصور دوحرف در محوطه ۱۸ قدم می توانست اولین گل مسابقه را به ثمر برساند که با خوش شانسی تیم بستانو توپ راهی دروازه این تیم نشد تا نیمه اول با تساوی ۰-۰ و با بازی خوب گازالی ها به پایان رسید.

با شروع نیمه دوم دو تیم بازی پایاپایی را به نمایش گذاشتند تا اینکه دقیقه ۸۳ بازی با نفوذ مهاجم بستانو در محوطه ۱۸ قدم توسط مدافع گازال متوقف شد و کمک داور اول مسابقه با قاطعیت و در یک تصمیمی صحیح نقطه پنالتی را نشانه گرفت تا بستانو بتواند اولین گل مسابقه را به ثمر برساند.

اما پس از این تصمیم،داور مسابقه در صحنه ای زننده و غیر فوتبالی با هل دادن بازیکنان گازال،شان و منزلت داوری را زیر سوال قرار دادند.

گازالی ها برای فرار از شکست خانگی با سه مهاجم کار خود را ادامه دادند تا اینکه در دقیقه ۹۰ بازی با ارسال توپ های بلند بر روی دروازه میهمان ،توپ با واضحیت کامل در محوطه ۱۸ قدم به دست مدافع بستانو برخورد کرد که داور بازی باز هم با تکرار اشتباهات فاحش خود دستور به ادامه بازی داد.با اتمام? ۹۰ دقیقه داور مسابقه تنها ۳ وقت اضافه را اعلام کرد در حالی که بیش از ۱۰ دقیقه بازی توسط تیم حریف در نیمه دوم متوقف شده بود که اکثر این زمان به دلیل اعتراض های کادر فنی و بازیکانان بستانو بود . این بازی در نهایت با نتیجه ۱-۰ به پایان رسید تا گازالی ها باز هم با تصمیمات فاحش داوری تن به شکست دهند.

هواداران گازال که در زمین خانگی خود شاهد چنین صحنه هایی از داور مسابقه بودند باز هم با قرار دادن صعه صدر در رفتار خود همچون گذشته،تصمیمات را بر عهده کمیته انضباطی گذاشتند تا برخوردهای لازم در هیئت فوتبال انجام گیرد که امیداواریم این بار کمیته داوران و در راس آن بازیار رییس این کمیته با اصلاح داوران خود قلب تماشاگران و فوتبال دوستان یک شهرستان و منطقه را جریحه دار نکنند.

[عکس: P1020920-300x215.jpg]
[عکس: P1020923-300x225.jpg]
[عکس: P1020917-300x225.jpg]
[عکس: P10209261-300x225.jpg]

بیانیه کانون هواداران باشگاه گازال جناح

باسمه تعالی

حمد و سپاس شایسته خدایی که هرچه او مقدر نماید از سر حکمتی است و سایه الطافش رابر سر بندگاند خویش? گسترانیده .

پنجشنبه و در خلال دیدار تیمهای گازال جناح و ستارگان بستانو استادیوم گازال بار دیگر خیل انبوهی از هواداران را در خود جای داده بود.هوادارانی که برای تماشای یکی دیگر از بازیهای تیم محبوبشان پای به این مکان گذارده بودندکه متاسفانه اشتباهات مکرر تنها یک نفر آرزوهای یک تیم،یک مجموعه و یک شهر و شهرستان را نقش برآب نمود و سوال مهمی که ذهن صدها هوادار را به خود مشغول خواهد نمود این است که چه کسی پاسخگوست؟و تا کی باید این روند ادامه داشته باشد؟
پس از حوادث رخ داده در بازی گازال جناح و جنوب برکه دوکا در پارسیان این برای دومین بار است که تصمیمات فردی که با لباس مقدس قضاوت پای به مستطیل سبز می نهد،حقی مسلم را از مجموعه ای چند صد نفری تضییع می نماید.
کمیته محترم داوران هیات فوتبال هرمزگان:
۱-چرا باید داورانی با وضعیت جسمانی نامناسب وسطح آگاهی پایین قضاوت دیدارهای لیگ های مختلف هرمزگان را بر عهده داشته باشند؟
رسالت مرجع داوری فوتبال هرمزگان در این قبال این مسائل? چیست؟
۲- هواداران،مسئولین وبازیکنان تیم های فوتبال در هرمزگان چه گناهی کرده اند که نه تنها هیچ کمکی از سوی مسئولین فوتبالی هرمزگان به آنها نشده که سرمایه گذاری های چندین میلیونی آنهانیز باید به دست افراد ناوارد و نا آماده به سادگی به باد فنا داده شود؟
چه کسی پاسخگوی این ضررها و خسارات خواهد بود؟
۳- مگر پول ایاب وذهاب،حق الزحمه و آموزش این داوران را در قالب حق ورودی از خود باشگاه ها اخذ نمی نمایید؟پس چگونه پولی که برای ریال به ریال آنها،مسئولین و دلسوزان تیم های مختلف عرق ریخته اند را به سادگی نادیده می گیرید؟بدانید که در قبال این وجوه مسولید.

۴.در این فصل و فصول پیش بارها شاهد اشتباهات مکرر برخی داوران بوده اید اما آیاکوچکترین تنبیه برای آنها در نظر گرفته اید؟متاسفانه چنین نبوده و نیست.
۵-کمیته محترم داوران فوتبال هرمزگان آیا نظارتی بر عملکرد قبل،حین و بعد از بازی داوران خویش? دارد؟چگونه می توان از داوری که ساعت ۱۱،۱۲ ظهر پس از پیمایش ساعتها راه به محل برگزاری مسابقات رسیده و یک ساعت قبل بازی شروع به تناول غذا می نماید انتظار قضاوتی درست و عادلانه را داشت؟
۶- چگونه می خواهید پاسخگوی سرخوردگی و ناامیدی به وجود آمده در هوادارانی که با امید و آرزوی فراوان برای برای تماشای بازی تیم هایشان پای به استادیوم ها می نهند ، را بدهید؟متاسفانه فوتبال هرمزگان همواره ثابت نموده که برای رکن اصلی فوتبال یعنی تماشاگران هیچ ارزشی قائل نیست.
۷- آیا کمیته محترم داوران و کمیته محترم انضباطی هیئت فوتبال هرمزگان تاکنون به منشا تشنجات مختلف در زمین های فوتبال توجه نموده اند؟
واضح و مبرهن است که بالغ بر۹۰% این تشنجات از قضاوتهای ضعیف نشات گرفته و متاسفانه تنها و تنها دودش به چشم تیمها رفته و هیچ برخوردی با این داوران نمی شود.
بدین وسیله کانون هواداران باشگاه فرهنگی ورزشی گازال به نمایندگی از هواداران این باشگاه مراتب اعتراض خویش را نسبت به قضاوت های ضعیف و غیر منصفانه در سطح فوتبال هرمزگان اعلام می دارد.امید است که با پیگیری و تلاش مسئولین فوتبال هرمزگان این نواقص برطرف گردیده و فوتبال استان عزیزمان هرمزگان پله های ترقی را یکی پس از دیگری بپیماید.

? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ?
کانون هواداران باشگاه فرهنگی ورزشی گازال جناح


منبع:سایت رسمی باشگاه گازال جناح


پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان