رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
انتقادتندجباری ازوضعیت راهها/آرامستان های هرمزگان با راههای نامناسب آبادشده اند!
#1
جباری:آرامستان های هرمزگان به واسطه راه های نامناسب و پیچ و خم های زیاد آباد شده اند

ایسنا: نماینده مردم غرب هرمزگان در خانه ملت گفت: با اشرافی که رئیس مجلس شورای اسلامی به استان هرمزگان دارد? امیدوارم بتوانیم در کاهش مشکلات استان گامی مهم برداریم.
?
احمد جباری افزود: بسیاری از صنایع مهم استان در بندرعباس تمرکز یافته است و به نوعی توزیع نامتوزانی انجام گرفته و با داشتم تمامی این ظرفیت ها بازهم شاهد بیکاری جوانان استان هرمزگان هستیم.? وی با بیان اینکه این مشکلات بیکاری هیچ توجیهی ندارد، خاطرنشان کرد: زیباترین و پراشتغالترین شهرهای جهان شهرهای ساحلی هستند، اضافه کرد: اما استان هرمزگان از این ایده آل عقب افتاده است و بیکاری با تمامی این ظرفیت ها و منابع در استان غیرقابل معنا می باشد.
?
نماینده مردم غرب هرمزگان در خانه ملت اضافه کرد: باید تدابیری اندیشیده شود تا مشکلات به حداقل رسد.? وی ادامه داد: در شهرهای غربی استان آرامستان ها به واسطه راه های نامناسب و پیچ و خم های زیاد آباد شده اند و بسیاری از مردم به این دلیل از بین رفته و قانون در خصوص بهسازی جاده ها اجرا نشده است.
?
جباری در پایان گفت: بنادر، گمرکات و صنایع زیادی در هرمزگان وجود دارند که باید درصدی از درآمد خود را در جهت اصلاح جاده های استان صرف کنند و امیدواریم دولت تدبیر و امید که اعتقاد به اجرای قانون دارد در تصویب قانون تبدیل روستاهای بالای 3 هزار و 500 نفر به شهر بیش از یپش کوشا باشد زیرا هنوز روستاهایی با جمعیت بالای 6 هزار نفر در غرب هرمزگان به شهر تبدیل نشده اند.


در خبر دیگری از نماینده غرب استان می خوانیم:
جباری:جاده های کشور به میدان مین تبدیل شده است

رئیس کمیته حمل و نقل مجلس با تاکید بر اینکه حفظ راه ها و جاده های موجود از احداث جاده های جدیدمهمتر است، گفت: جاده های کشور به میدان مین تبدیل شده و استاندارد نبودن این راه ها علت بسیاری از سوانح رانندگی است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه خلیج فارس، احمد جباری در خصوص وضعیت راه ها و جاده های کشور و بودجه های در نظر گرفته شده برای این بخش، گفت: در حوزه راه و راهسازی به خصوص حفظ و نگهداری راه های موجود با مشکل جدی مواجهیم و کمبود بودجه داریم.

نماینده بندرلنگه، بستک و پارسیان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه در بحث اعتبارات مورد نیاز برای مرمت و بهسازی راه ها مشکل داریم، افزود: روکش بسیاری از جاده های آسفالته کشور از بین رفته و به? وزیرراه و شهرسازی هم تذکر دادیم که بیشتر جاده های کشور با چاله هایی که دارد شبیه میدان مین شده است.

وی با بیان اینکه مسئولان وزارت راه مرتب می گویند در حال بررسی و پیگیری استانداردسازی راه های کشورهستیم، تصریح کرد:? در عمل اتفاقی نمی افتد و بسیاری از تصادفات و سوانح جاده ای به علت استاندارد نبودن راه ها و جاده های غیر استاندارد است.

جباری با یادآوری اینکه در قانون اساسی بر شناسایی نقاط حادثه خیز و اصلاح و استاندارد سازی این راه ها تاکید شده است، گفت:? متاسفانه در راستای استاندارد سازی اقدامی صورت نمی گیرد و هر سال بودجه های عمرانی کمتر می شود.

این نماینده مردم در مجلس نهم با اشاره به اینکه نظام بودجه ریزی اشکال دارد و باید بازنگری و اصلاح شود، افزود: حفظ ونگهداری راه های موجود مهمتر از ایجاد و احداث راه های جدید است بنابراین باید اعتبارات لازم تامین شود.

رئیس کمیته حمل و نقل مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه? بودجه های عمرانی کاهش یافته و? حتی بودجه های مصوب هم به صورت کامل محقق نمی شود، گفت:? درست است که در لایحه بودجه جداولی تنظیم و پیش بینی می شود اما در تخصیص ها و پرداخت? بودجه های تعیین شده مشکل داریم.

 سپاس شده توسط abdollah_abi ، yousef_sh ، mohammad_p


پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان