رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
جباری: راه بندرلنگه به بستک اسفناک است
#1
احمد جباری نماینده مردم بندرلنگه، بستک و پارسیان در مجلس شورای اسلامی وضعیت راه بندرلنگه به بستک را اسفناک عنوان کرد و گفت: این وضعیت ممکن است در نوروز سال 93 و با توجه به افزایش چند برابری میزان مسافران در این محور موجب بروز تصادفات مرگبار شود.

وی گفت: در مجموع وضعیت راههای غرب هرمزگان گنجایش این حجم از مسافر و تردد را ندارد و انبوهی از سوانح که در محورهای مختلف شهرستان های بندرلنگه، بستک و پارسیان رخ می دهد، به دلیل محدودیت ظرفیت این راهها و بی توجهی به روکش و تعریض این محورها است.

عضو کمیسیون عمران مجلس اضافه کرد: تاکنون چندین بار مسائل و مشکلات مربوط به محورهای مختلف استان بخصوص محور بندرلنگه به بستک و بستک به لار را تصادف های مرگبار بسیاری در آنها رخ داده در مجلس مطرح و در جلسات با وزیر راه و شهرسازی به مجموعه این وزارتخانه منتقل کرده ایم و باید دولت برای سال آینده فکری اساسی به حال این محورها کند.

جباری در عین حال وضعیت راه بندرلنگه به بستک را بسیار ناگوار خواند و گفت: حتی در سفری که آقای سلطانی فر معاون رئیس جمهور نیز در حاشیه سفر رئیس جمهور به هرمزگان به شهرستان بستک داشته اند نیز از وضعیت این راه گلایه مند بودند چرا که نه تنها آسفالت این محور به کلی تخریب شده بلکه امکانات و تجهیزات مربوط به روشنایی و راهنمایی مسافرین و شانه خاکی جاده نیز اساسا مناسب نیست و عملا مردم در این جاده هر لحظه در معرض آسیب و تصادف و رخداد هستند.

رئیس کمیته حمل و نقل مجلس با اشاره به عدم توسعه شبکه ریلی در غرب هرمزگان خاطر نشان کرد: تنها وسیله تردد مردم به استان های همجوار و مرکز استان استفاده از این راههای غیراستاندارد است و همین موضوع جان مردم را در معرض خطر قرار داده است.

جباری گفت: در همین زمینه در قالب لایحه بودجه سال آینده کشور، پیشنهاد رفع مشکلات این محور و اختصاص اعتبار به این پروژه ها را مطرح کردیم که وزارت راه بتواند وضعیت این راهها را استاندارد سازی کند و امیدواریم که سال آینده شاهد حل این مشکلات باشیم.

نماینده غرب هرمزگان افزود: متاسفانه منابع وزارت راه و شهرسازی در طول سالهای اخیر به اندازه کافی به حوزه راهها هدایت نشده است و این مسئله مورد تاکید مسئولین وزارت راه و شهرسازی در دوره جدید است و آنها نیز به دنبال برنامه ای در این زمینه اند که بتوانند این وضعیت را مهار و سطح کیفی راههای کشور را از طرق مختلف افزایش دهند.
 سپاس شده توسط vahid


پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان