رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
عملکرد شهرداری در دوران سرپرستی (به قلم سرپرست شهرداری)
#1
هر چند کمتر از چهار ماه به عنوان سرپرست شهرداری در خدمت همشهریان عزیز جناحی بوده ام، وظیفه خود می دانم گزارشی از اهم مواردی که در حیطه مسئولیت خود با آنها مواجه بوده ام و فعالیت های انجام شده در این مدت را خدمت شهروندان گرامی ارائه دهم. پیش از آن مراتب همدردی و تأسف صمیمانه خود و همشهریانم را نسبت به حادثه دلخراش زلزله های اخیر بستک خدمت کلیه آسیب دیدگان این واقعه غم انگیز و شهروندان عزیز بستکی که این روزها در شرایط سختی به سر می برند ابراز می نمایم. یقیناً این روزهای سخت به زودی سپری خواهد شد و با عزم و همت مردم بستک و مسئولین محترم که نمونه بارز آن در تلاش های مجدانه و مستمر شهردار سخت کوش آن شهر جناب آقای مهندس جلالی مشهود است و البته مشارکت عمومی از سراسر منطقه، بستک بهتر از قبل دوباره ساخته خواهد شد.

از کلیه اعضای محترم شورای اسلامی شهر جناح که با حسن اعتماد خود حقیر را لایق تصدی مسئولیت خطیر سرپرستی شهرداری دانسته اند و خصوصاً از یاری ها و همکاری های بی دریغ و پیوسته ریاست محترم شورا جناب آقای دکتر درخشنده و نایب رئیس محترم شورا جناب آقای مدنی، همچنین از حمایت ها و مساعدت های مادی و معنوی خیر اندیش و خیر بزرگوار جناب آقای حاج منصور عباسی در طول مدت سرپرستی و از همه کسانی که با اینجانب و شهرداری همکاری داشته اند نیز تقدیر و تشکر می نمایم.

در آغاز کار با بررسی اسناد مالی شهرداری این نتیجه حاصل آمد که بدهی های سنگین به جا مانده از سال های گذشته خصوصاً با عنایت به اوضاع نامساعد جذب بودجه در کنار درآمدهای ناچیز شهرداری طی سال های اخیر، محدودیت ها و موانع جدی بر سر راه اجرای هرگونه فعالیت عمرانی قابل ملاحظه در آینده شهر خواهد بود. از این رو و در جهت احقاق حقوق کسبه، افراد حقیقی و حقوقی و شهروندانی که بعضاً سال هاست مطالباتشان از شهرداری پرداخت نشده، به عنوان یکی از فعالیت های اولیه? کوشش شد طلبکاران مالی شهرداری و میزان بدهی های هر کدام از آنان شناسایی و لیست بندی شود تا پس از تکمیل اسناد مثبته، پرداخت دیون مذکور با توجه به توان مالی شهرداری در اولویت پرداخت های این نهاد قرار گیرد. در همین راستا بدهی های عقب مانده شهرداری به تعداد قابل توجهی از طلبکاران خصوصاً از میان اشخاص حقیقی پرداخت شد و پرداخت مابقی بدهی ها که به لحاظ مبلغی بخش عمده بدهی های شهرداری را تشکیل می دهد در دستور کار شهرداری قرار دارد. ضمن اینکه با تغییراتی که در سیستم کارپردازی شهرداری انجام شد، سعی شده هزینه فعالیت های انجام شده در طول مدت سرپرستی به روز پرداخت شود و بدهی دیگری از این بابت به شهرداری و شهردار آینده تحمیل نشود. امیدواریم با این دست اقدامات که گامی در جهت اعاده حقوق شهروندان عزیز بوده، شهرداری جناح اعتماد و اعتبار خود نزد کسبه و شهروندان را مجدداً بازیابی و این اعتماد سازی راه را برای فعالیت های شهردار آینده هموارتر نماید. زیرا بر این باوریم که استقرار شهرداری در یک شهر می بایست به رونق کسب و کار در آن شهر کمک کند، به همین دلیل ضروری است عملکرد شهرداری به گونه ای باشد که همه شهروندان از جمله اصناف مختلف کسب و کار، شرکت ها و پیمانکاران محلی و شاغلین در بخش های مختلف در صورت برخورداری از صلاحیت های لازم حق انتفاع و بهره برداری از مزایای وجود شهرداری در شهرشان را داشته باشند.

تبادل و امضای موافقت نامه ای به مبلغ کلی چهار میلیارد و پانصد میلیون ریال در سر فصل های: 1-بازسازی پل اتخان شامل پرداخت دیون معوقه شهرداری بابت این پل و پروژه احداث بلوار در امتداد آن به مبلغ دو میلیارد ریال، 2-ایجاد، اصلاح و توسعه شبکه معابر شهر شامل پروژه های تکمیل بند دوم خیابان پلی و احداث بلوار خروجی شهر به سمت فرامرزان به مبلغ یک میلیارد و پانصد میلیون ریال، 3-ایجاد و توسعه تأسیسات عمومی شهر شامل پروژه تکمیل بوستان جناح به مبلغ یک میلیارد ریال، در قالب اعتبارات تملک دارائی های سرمایه ای استانی قانون بودجه سال 1392 میان این شهرداری و معاونت برنامه ریزی استانداری و انتشار فراخوان عمومی برای عقد قرارداد با پیمانکاران ذی صلاح برای انجام پروژه های مذکور از مهمترین اقدامات انجام شده طی دوره سرپرستی بوده است.

تنظیم و پیشنهاد بودجه سال 1393 شهرداری. تنظیم، پیشنهاد و تصویب تعرفه عوارض و بهاء خدمات شهرداری در سال 1393. تنظیم، پیشنهاد و تصویب متمم بودجه سال 1392 شهرداری. پیگیری های مؤثر در جهت جذب اعتبارات دولتی. پیگیری و عقد قرارداد حفاری با شرکت آب و فاضلاب استان? به منظور تسریع و تسهیل در روند حل مشکل کم آبی شهروندان و اقدام در جهت ترمیم مسیرهای حفاری شده در کوتاه ترین زمان ممکن از دیگر اقدامات مهم شهرداری در این مدت بوده است.

برای نخستین بار پس از چندین سال پرداخت به موقع حقوق کارکنان شهرداری اعم از نیروهای کارمندی و کارگری و صورت وضعیت پیمانکاران طرف قرارداد در دستور کار شهرداری قرار داشته است. در این مدت سعی شده به خواسته ها و مشکلات ارباب رجوعان توجه کافی و در خصوص رفع آنها اقدام و پیگیری های لازم صورت گیرد، از رفع و رجوع روزمزه مشکلات مراجعین گرفته تا مساعدت هایی در جهت کمک به ورزش و ورزش بانوان در شهر.

همچنین کوشش شده تا فعالیت های جاری و اجرایی شهرداری با جدیت بیشتری دنبال شود؛ تسطیح و زیرسازی برخی معابر، تنظیف و لایروبی کانال های دفع آبهای سطحی، اصلاح هندسی دیوارهای مدرسه مریم مربوطی به منظور ایمن سازی چهار راه مجاور آن مدرسه با مشارکت جناب آقای مدنی (در دست اقدام)، ترمیم دستک های پل اتخان، خرید یک دستگاه تانکر آب، اعزام نیروهای آتش نشانی به کلاس های آموزشی آتش نشانان، راه اندازی مجدد وبسایت شهرداری در راستای کمک به امر اطلاع رسانی شهرداری و ارتباط هر چه بیشتر و راحت تر با شهروندان، از آن جمله اند.

شهرداری جناح نیز در کنار شهروندان سخاوتمند و نوع دوست این شهر وظیفه اخلاقی خود برای یاری رسانی به مردم زلزله زده بستک را در قالب همکاری لجستیکی و با اعزام یک دستگاه لودر و یک دستگاه کمپرسی بنز آتکو از همان روز وقوع زلزله به محل به منظور آواربرداری از اماکن مخروبه تحت مدیریت شهردار محترم و پرتلاش بستک جناب آقای مهندس جلالی ادا نموده است.

در کنار فعالیت ها و اقدامات انجام شده در مقطع زمانی چند ماهه سرپرستی به وجود ضعف ها وکاستی ها هم اذعان دارم. شاید بتوان بخشی از این ضعف ها را ناگزیر و ناشی از محدودیت های خاص دوره سرپرستی برشمرد. اقدام در جهت اجرای پروژه های بلند مدت و میان مدت توسط سرپرست شهرداری حتی در صورت تأمین اعتبارات مالی ممکن است با برنامه ها و دیدگاه های مدیریتی شهردار آینده همخوانی کافی نداشته باشد. همچنین عدم اطلاع از مدت زمان دقیق دوران سرپرستی از دیگر مواردی است که برنامه ریزی های کاری و مدیریتی را با مشکلاتی مواجه می نماید. با وجود همه این توضیحات و توجیهات چنانکه ذکر شد عملکرد خود را عاری از ایراد و نقص نمی دانم و بابت هرگونه کاستی از سوی شهرداری طی چند ماه گذشته از شهروندان عزیز پوزش می طلبم.

در پایان ضمن تبریک به جناب آقای قادری بابت انتخاب و انتصابشان به سمت شهرداری جناح برای ایشان آرزوی موفقیت و سربلندی در این مسئولیت خطیر را دارم.

? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ?

? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? فاطمه تاتوره

? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? سرپرست شهرداری جناحمنبع خبر: سایت شهرداری جناح
لینک مستقیم خبر:? http://janahcity.ir/DesktopModules/News/...on=Staging
پاسخ
 سپاس شده توسط vahid ، محمد جباری ، yousef_sh ، abdollah_abi ، mohammad_p ، محمد جویبار ، ahmadtatoreh ، abdollah_ahmadi


پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان