رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
درخواست برای مناظره بین رضایی و مدنی
#1
سلام
من میخواستم بپرسم شما یرای برگزاری مناظره بین محمد علی رضایی و عقیل مدنی موافقید؟
خیلی سوال در ذهن خیلی از ما جوانان هست.باید بهشان فشار وارد کنیم و یک مناظره برگزار شود.
#2
من که موافق نیستم. سری که درد نمیکنه دستمال نمیبندن. به نظرم اون جو قدیمی دیگه داره از بین میره که برای مردم این مسائل مهم بود. مسائل مهم دیگه ای هست که مردم خودشونو درگیر این چیزا نکنن.
تازه هر کی سوال داره به صورت حضوری و شخصی هم میتونه ازشون بپرسه.

البته نظر شخصی بود. شاید دوستانی موافق باشند با دلایل قویتر.
 سپاس شده توسط d.beckham ، farshid.ahmadi
#3
به نظر من این مناظره برگزار بشه خوبه.به هر حال حق مردم جناحه که حقیقت خیلی از موارد رو بدونند.چون خیلی از قضایا هنوز در ذهن خیلی ها روشن نشده.درسته الان این جو خوابیده.ولی ایام انتخابات هنوز یادمان نرفته که این بحث ها به اوج خود رسیده بود.و متاسفانه به احتمال فراوان این بحث ها در آینده نیز مطرح خواهد شد.این که قضیه شهرک مروارید و راه خور چیست؟آقای مدنی در مسجد مارکه رو به آقای رضایی گفتند که مردم جناح به خاطر راه خور از شما تنتظارهای زیادی دارند.ولی آقای رضایی هم میگن که در اون طومار ذکر شده که پول فروش زمین های شهرک خرج راه خور میشه.و ذکر نشده که با اون پول کل راه باید به اتمام برسه.حتی بعضی ها میگویند آقای رضایی بعدتر متن قرارداد را در فرمانداری تغییر داده.این ها همش ابهامه که در ذهن خیلی ها است از جمله خودم.باید ثابت بشه حق با کیه.به هر حال اگر این قضیه ها مشخص نشه در حق مردم جناح ظلم شده است.آقای رضایی ادعا کرده بودند که شخصی(منظورشون آقای مدنی هستند) ضرری در حدود چندین میلیارد به جناح زده اند.این ها باید همش ثابت بشه.و به نظرم مناظره ی رودررو بهترین گزینست.این که ما بریم از خودشان بپرسیم مشکلش اینه که هر دو شخص در عدم حضور طرف مقابل مطمئنا از خود دفاع خواهند کرد با این کار حقیقت مشخص نخواهد شد.باید دید مقصر این لج و لجبازی که خود آقای رضایی هم بارها گفته اند کیست؟باید مردم بفهمند.این نظر شخصی منه.چون خودم واقعا هر چی فکر میکنم از رو حدس و گمانه و واقعا نمیدانم حق با کیست؟و اقدامات چه کسی واقعا ضررهایی به شهرمون زده.تنها مشکل مناظره اینه که اگر کجوز هم گرفته بشه وقتش محدوده و فکر نمیکنم بیشتر از دو ساعت وقت داده بشه.و در دو ساعت هم فکر نکنم چیزی مشخص بشه.مگر این که مناظره در دو نوبت برگزار بشه یا مدتش بیشتر باشه.
#4
(۸ام دى ۱۳۹۲، ۱۹:۵۶)وحید link نوشته: من که موافق نیستم. سری که درد نمیکنه دستمال نمیبندن. به نظرم اون جو قدیمی دیگه داره از بین میره که برای مردم این مسائل مهم بود. مسائل مهم دیگه ای هست که مردم خودشونو درگیر این چیزا نکنن.
تازه هر کی سوال داره به صورت حضوری و شخصی هم میتونه ازشون بپرسه.

البته نظر شخصی بود. شاید دوستانی موافق باشند با دلایل قویتر.
نظر شخصیت به درد خودت میخوره.میترسی رضایی جونت تو مناظره از شیخ عقیل شکست بخوره؟میشه آن مسایل مهم رو نام ببری؟(......) حالا حرف از بین رفتن جو قدیمی میزنید؟کشتت را بسابی بهتره.
#5
خب معلومه مدنی حاضر به مناظره نمیشه با این همه خرابکاری و ضرر که به مردم زده جلوی مردم چی میخواد بگه.چهارده ساله رضایی داد میزنه بیا مناظره.قبل انتخابات یادتونه حاضر نشد سه دقیقه با رضایی مناظره کنه حالا شما میگید دوساعت
#6
نقل قول:نظر شخصیت به درد خودت میخوره.میترسی رضایی جونت تو مناظره از شیخ عقیل شکست بخوره؟میشه آن مسایل مهم رو نام ببری؟(......) حالا حرف از بین رفتن جو قدیمی میزنید؟کشتت را بسابی بهتره.

"علامه" ادب رو رعایت کن. کسی که تاپیک رو ایجاد کرده نظر شخصی همه رو پرسیده، منم نظر خودمو مثل بقیه گفتم و اصلا هم نیازی نیست شما در مورد نظر من، اظهار نظر کنید. شما نظر خودتون رو راجع به مناظره بگویید.

کافر همه را به کیش خود پندارد. چرا فکر میکنید باید این موضوع برای من اهمیتی داشته باشد؟ من نه مدافع کسی هستم و نه برایم اهمیت دارد چه کسی در این مناظره پیروز شود ( از لفظ پیروز استفاده کردم چون اینطور که پیداست شما مسابقه و مبارزه را میخواهید نه مناظره! )

من خودم خیلی چیزها برایم روشن شده ( طبق پرس و جو مستقیم از دو طرف ) و به این نتیجه رسیدم که وقت آدمی بیش از این بحث های بی سر و ته اهمیت دارد.

این پیشنهاد "مناظره" قبلا بحثش شده بود و موضوع جدید نیست و با کسانی هم مشورت شد، و همگی به خاطر احتمال ایجاد کدورت بین مردم، موافق نبودند. من هم به این دلیل و هم به دلیل ارزش وقت مردم مخالفم. چون تا الان کم وقت مردم را هدر نرفته است ( نمونه اش در گذشته داشتیم )

شما میگید مناظره، ولی اگر به صورتی بود که فقط حقیقت مشخص شود، من هم موافقم و هیچ کس نباید از روشن شدن حقیقت ذره ای نگران باشد. اما حواشی مناظره بسیار مهم است ( با توجه به اینکه میدانید در بین طرفداران دو طرف افراد متعصبی وجود دارند، پس هر چیزی ممکن است ). باید پیش بینی کرد چه عواقب و هزینه های دارد؟ شما خیلی راحت و سطحی فکر میکنید، ولی آیا به این فکر بوده اید که اگر شما برگزار کننده بودید باید چه پیش بینی هایی را داشته باشید؟ باید پاسخ و مسئولیت کاملی در قبال عواقب آن داشته باشید.

حالا با یک نفر مخالف که همه چیز به هم نخورد، شما بفرمائید برگزار کنید ما هم شرکت میکنیم.

--- قسمت نقطه چین رو هم نمیدونم چی نوشتید، ولی اگر چیزی هست که باید جواب بدم، پیغام خصوصی کنید.
 سپاس شده توسط abdollah_abi ، farshid.ahmadi ، mohammad_p
#7
ما نباید به خاطر چهار تا متعصب از برگزاری مناظره ترسی داشته باشیم.آن متعصب ها به هر حال همیشه تعصب خود را نشان خواهند داد.من که از این ماجراها خبر ندارم و خیلی دوست دارم حقیقت مشخص شود.من که موافق هستم.اگر واقعا برای مردم ثابت بشه که مثلا رضایی باید حتما راه خور را آماده کند.با بابد این کار را کند یا هم باید ضرری که به مردم زده در شهرک مروارید را جبران کند.
به نظر من هم میتونه گزینه خوبی باشد.ما نباید از ترس چندتا متعصب از روشن سازی حقیقت ترسی داشته باشیم.
#8
(۹ام دى ۱۳۹۲، ۱۴:۴۱)وحید link نوشته: من خودم خیلی چیزها برایم روشن شده ( طبق پرس و جو مستقیم از دو طرف ) و به این نتیجه رسیدم که وقت آدمی بیش از این بحث های بی سر و ته اهمیت دارد.
این پیشنهاد "مناظره" قبلا بحثش شده بود و موضوع جدید نیست و با کسانی هم مشورت شد، و همگی به خاطر احتمال ایجاد کدورت بین مردم، موافق نبودند. من هم به این دلیل و هم به دلیل ارزش وقت مردم مخالفم. چون تا الان کم وقت مردم را هدر نرفته است ( نمونه اش در گذشته داشتیم )
شما میگید مناظره، ولی اگر به صورتی بود که فقط حقیقت مشخص شود، من هم موافقم و هیچ کس نباید از روشن شدن حقیقت ذره ای نگران باشد. اما حواشی مناظره بسیار مهم است ( با توجه به اینکه میدانید در بین طرفداران دو طرف افراد متعصبی وجود دارند، پس هر چیزی ممکن است ). باید پیش بینی کرد چه عواقب و هزینه های دارد؟ شما خیلی راحت و سطحی فکر میکنید، ولی آیا به این فکر بوده اید که اگر شما برگزار کننده بودید باید چه پیش بینی هایی را داشته باشید؟ باید پاسخ و مسئولیت کاملی در قبال عواقب آن داشته باشید.
با بعضی از حرف های شما موافق و با بعضی ها مخالفم.
ببینید دوست عزیز شما میگید بحث های بی سر و ته.ولی قبول دارید این بحث های بی سر و ته برای خیلی از مردم(به جز افراد متعصب)به خاطر مشخص نشدن حقیقت است؟
من مثلا خودم را مثال میزنم.واقعا حقیقت خیلی از مسایل را نمیدانم.هر چی شنیدم از مردمه.طرفداران آقای رضایی برای خیلی از موارد دلایلی می آورند و طرفداران آقای مدنی هم دلایلی.که واقعا بعضی از دلایل هر دو طرف قانع کنندست(بدون در نظر گرفتن خیلی از موارد).ولی این که خود این دو عزیز بیان و رودروی هم دلایلشون رو بگن میتونه برای خیلی از افراد شفاف سازی یشه(بازم تاکید میکنم به جز افراد متعصب).که خوشبختانه افراد بی تعصب و کم تعصب هم زیاد داریم.بعدش مردم خودشون قضاوت خواهند کرد.مطمئنا نه آقای رضایی حق مطلق است نه آقای مدنی.فقط باید معلوم بشه که کسی عمدی ضرری یه شهرمون رسونده یا نه.چون از بعضی مواردی که وجود داره و اتفاقاتی که در گذشته افتاده نباید به راحتی و با بی تفاوتی گذشت.
ولی با این قسمت از حرفتون کاملا موافقم که گفتین:
"ولی اگر به صورتی بود که فقط حقیقت مشخص شود، من هم موافقم و هیچ کس نباید از روشن شدن حقیقت ذره ای نگران باشد. اما حواشی مناظره بسیار مهم است ( با توجه به اینکه میدانید در بین طرفداران دو طرف افراد متعصبی وجود دارند، پس هر چیزی ممکن است ).باید پیش بینی کرد چه عواقب و هزینه های دارد؟ "
بله همانطور که گفتین برگزاری این مناظره ممکنه هزینه هایی داشته باشه.ولی این که گفتین کدورت بین مردم(به جز افراد متعصب)به وجود میاد زیاد موافق نیستم.وقتی حقیقت مشخص بشه چرا باید کدورت به وجود بیاد.چون خیلی ها فقط میخوان حقیقت را بفهمند و کاری ندارند حق با کدام طرف هست.
ولی باز هم میگویم مناظره مشکلاتی مثل کمبود زمان میتونه داشته باشه و مشکلاتی که خودتون گفتید.ولی من حس میکنم میتونه کمکی برای روشن شدن حقایق بکنه.(البته شاید من زیادی خوشبین هستم).
#9
دوست عزیز "سردار" تئوری مناظره خیلی هم خوبه، همانطور که در دانشگاهها مناظره ها از بهترین برنامه های سیاسی است.
اما چیزی که مهم است به انجام رساندنشه. من کل مخالفتم در این بخش هست.

باید ببینیم آیا کسی یا نهادی هست که مسئولیت چنین برنامه ای را بپذیرد؟ بعد میشه در موردش بیشتر بحث کرد ( که آیا چند ساعت کافیست یا خیر و... ؟ ). وگرنه روشنگری که مسلمه در هر صورت مفیده.

pce اومدید در تمام نوشتتون نوشتید "به جز افراد متعصب"، در صورتی که مسلمه بقیه هیچ مشکلی ایجاد نمیکنند. مشکل اصلی "افراد متعصب" هست و برگزار کننده هم بیشتر از همه به این مورد توجه کنه نه بگه بدون در نظر گرفتن افراد متعصب.

به جز افراد متعصب، با بقیه مردم که از به نظرم خیلی بدیهی است که مشکلی پیش نخواهد آمد و جای بحث کردن نداشت از اول.
#10
(۹ام دى ۱۳۹۲، ۲۰:۵۷)وحید link نوشته: pce اومدید در تمام نوشتتون نوشتید "به جز افراد متعصب"، در صورتی که مسلمه بقیه هیچ مشکلی ایجاد نمیکنند. مشکل اصلی "افراد متعصب" هست و برگزار کننده هم بیشتر از همه به این مورد توجه کنه نه بگه بدون در نظر گرفتن افراد متعصب.
به جز افراد متعصب، با بقیه مردم که از به نظرم خیلی بدیهی است که مشکلی پیش نخواهد آمد و جای بحث کردن نداشت از اول.
ببینید فکر نمیکنم این افراد متعصبی که میگید اینقدر مشکل ایجاد کنند که نشه کنترلشون کرد یا نشه یه مناظره رو برگزار کرد.شما میگین در دانشگاه ها مناظره هایی برگزار میشه.
مثلا مناظره بین یک اصلاح طلب و اصول گرا.هم اصلاح طلبان طرفداران متعصب خود را دارند هم برادران اصول گرا که خیلی وقتها به هیچ دلیلی قانع نمیشن و کوتاه نمیان.در اکثر مناظره ها بین دو جریان مختلف هر جریان چند هوادار پر و پا قرص و به قولی شش آتیشه دارند که حتی اگر واقعا بفهمند حرف طرف مقابل درست درسته هم باز سر حرف خودشون میمونن.در صورتی که اکثریت مردم اینگونه نیستند و تعصب خیلی زیادی روی فرد خاصی ندارند و بیشتر به دنبال کسی هستند که حرف حق رو میزنه.فکر نمیکنم ما جناحی ها هم از این قاعده مستثنی باشیم.
اگر مناظره ای هم بین آقایان رضایی و مدنی برگزار بشه اون مناظره هم از این قاعده مستثنی نخواهد بود.و فکر نکنم جاهای دیگه فقط به دلیل حضور چندتا افراد متعصب از برگزاری مناظره منصرف بشند.ما نباید به خاطر ترس از این متعصبین حق روشن سازی موضوعاتی که چند ساله بحثش هست رو از مردم بگیریم.اینا در هر صورت این تعصب رو دارند حالا چه مناظره برگزار بشه چه نشه.بی تعارف بگم فوقش این افراد خیلی متعصب(که فکر میکنم نسبت به بقیه مردم تعدادشون کمه) در مناظره چندتا داد و فریاد بزنند که در اکثر مناظره ها بین دو جریان مختلف امری طبیعیست و در اکثر موارد میشه کنترلشون کرد(توسط خود مناظره کنندگان میشه این کار رو کرد)و این نباید باعث بشه ما از ترس این افراد با برگزاری مناظره مخالف باشیم.به هر حال این نظر منه وابه این دلایل در نوشته قبلیم روی افراد متعصب تاکید کردم.و بازم میگم شاید من زیادی خوشبین هستم.


پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان