رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ده سوال درباره بنر پر از بی اطلاعی مسئولان دبیرستان که روبروی آن نصب است + عکس
#1
[عکس: 49695871794344767515.jpg]

اول: آیا می شود مسئولین محترم این دبیرستان آدرس یکی از این دانشگاه هایی که در بنر نوشته اند را به ما بگویند؟؟

دوم: آیا میدانید که این نام هایی که نوشته اید از جمله دانشگاه دولتی بندرعباس و .... اساسا وجود خارجی ندارند؟؟

سوم: آیا می دانید در این بنر حتی نام یک دانشگاه را درست ننوشته ایید؟؟

چهارم: درخصوص یکی از عزیزان که دبیری قبول شده اند؛ میشود یک دانشگاه دولتی نام ببرید که در رشته دبیری? در کنکور 92 پذیرش کرده باشد؟؟

پنجم: آیا می دانید این گاف ها نشانه دردناکی از پایین بودن سطح معلومات یک مدیر و مسئول آموزشی و فرهنگی است؟؟

ششم: آیا می دانید غیرانتفاعی ها "دانشگاه" بحساب نمی آیند و بلکه مراکز آموزش عالی خوانده می شوند و مانند مدارس باید نام مشخصی داشته باشند؟؟

هفتم: آیا می دانید مثلا شیراز حداقل 5 مرکز غیرانتفاعی دارد که کاملا متمایز از هم هستند؟؟

هشتم: آیا توجه داریدکه وقتی تا این حد معلومات یک مدیر و مسئول دبیرستان نازل باشد، کسر شان دبیرستان و تمام زیر مجموعه و اعضای سابق و فعلی آن است؟؟

نهم: آیا میدانید اینکه برخی مراکز غیرانتفاعی در بوشهر و شیراز و... افتخار دبیرستان تلقی شود در میان عموم به نشانه ی افت آموزشی و تحصیلی دبیرستان تعبیر خواهد شد؟؟

دهم: آیا میدانید آقای کشاورز دانشگاه امیرکبیر تهران پردیس بندرعباس قبول شده اند درحالیکه در تصویر نام دانشگاه وی چیزی نوشته شده که اساسا وجود خارجی ندارد؟؟


قابل توجه مسئولین آپدیت دبیرستان شرفایی: محمود تیمار، دانشگاه فرهنگیان پردیس بجنورد ؛ بقایی دانشگاه هرمزگان ؛ آتش زر دانشگاه سیستان و بلوچستان ؛ کشاورز دانشگاه صنعتی امیرکبیر پردیس بندرعباس قبول شده اند!!
 سپاس شده توسط vahid ، abdollah_ahmadi ، armena ، abdollah_abi
#2
تلنگر خوبی بود. شاید بعضی موارد زیاده روی شده باشه ولی در کل نقد منصفانه ای بود. چون از سر دلسوزی نوشته شده، خیلی میپسندم.

کار مسئولین دبیرستان در تقدیر از دانش آموزان دبیرستان که دانشگاه قبول شدند مثبت است.

اما درسته که یک بنر چندان اهمیتی ندارد ولی در محتوای این بنر اشتباهات آنقدر زیاد است که? نمیتوان بر بی دقتی گذاشت.

به نظرم دبیرستانی که واقعا سر و گردنی از بقیه مدارس بالاتر بود و احتمالا هست و خوشبختانه ما دانش آموزان این مدرسه بودیم و به این افتخار میکنیم که در بهترین دبیرستان شهرستان درس میخواندیم و با داشتن و جذب دبیرانی خیلی خوب ( که برخی از این دبیران راحت میتوانند با دبیران دبیرستان های نمونه و تیزهوشان مطرح شهرهای بزرگ در تدریس رقابت کنند -بدون اغراق و عین واقعیته- ) باعث شد پایه نچندان خوبمان که در دبستان و راهنمایی بنا شده بود، در سه سال قوی شود و به دانشگاه ورود پیدا کنیم، انتظار داریم چنین دبیرستانی با این اوصاف به روز تر و دقیقتر عمل کند و این اشتباهات چهره و ابهت دبیرستان را خدشه دار نکند ( خیلی راحت میشد این اسامی رو از سایت جناح آنلاین با اسامی دقیق دانشگاهها میگرفتند و بنر رو مینوشتن )

اگر هم از طرف طراح بنر این اشتباهات صورت گرفته نباید قبول میکردن.

البته ما فقط انتقاد نمیکنیم و پیشنهاد هم داریم. پیشنهادم اینه بد نیست برای جبران اشتباه، بنر تصحیح شود و بنر جدیدی با رعایت تمامی موارد? بالا طراحی و نصب کنند.
 سپاس شده توسط abdollah_ahmadi ، armena
#3
این سوال ذهن منو مشغول کرده که چرا سال های 90 و 91 که دبیرستان شرفایی نتایجخیلی خوبی داشت هیچ بنری زده نشد و الان که نتایج ضعیف تر شده اند بنری زده اند که آن هم مملو از غلط و سوتی هست!؟؟
#4
امیدواریم در آینده شاهد این چنین بی دقتی هایی نباشیم.
ای کاش از آقای خورشیدی که دبیر دبیرستان شرفایی هستن و امسال در کنکور ارشد رتبه ی خیلی خوبی کسب کردند و در رشته ی فیزیک دانشگاه شیراز قبول شدند هم به صورت جداگانه تقدیری میشد.
#5
یه سوال....
اگه دانشگاه فرهنگیان جز دانشگاه دولتی نیس پس چیه؟؟
به نظر من که دولتیه چون کاملا زیر نظر دولت هستش. البته اصلش برای آموزش پرورش هستش که دانشجوهاش از همون ابتدا استخدام? آموزش پرورش میشن
ولی نمیفهمم چرا گفتید کدوم دانشگاه دولتی دبیری گرفته؟؟؟یعنی این جمله این رو هم میرسونه که دانشگاه فرهنگیان دولتی نیس .. اگه اشتباه برداشت کردم بگید و یا اگه درست برداشت کردم و اشتباه دارم فکر میکنم.
موفق باشید
#6
بنظرم اشتباه نوشته نشده چون معمولا منظور از دانشگاه های دولتی، دانشگاه های زیر نظر وزارت علوم هستش? . دانشگاه های فرهنگیان دارای سیستم و چارت های آموزشی متفاوتی با دانشگاه های وزارت علومه و همچنین زیرنظر وزاتر آموزش و پرورش .

دانشگاه های وزارت علوم هم که الان سالهاست در رشته های تربیت معلم پذیرش نداشته و این جمله ایی که در متن مطلب نوشته شده اشتباه نیست.

البته یه چیزی هم هست توی ایران حتی دانشگاه آزاد هم تا 60-70درصد دولتی محسوب میشه چون ریاستش و... همش باید دولت تعیین کنه!!
 سپاس شده توسط ekhlas
#7
(۱ام آبان ۱۳۹۲، ۱۶:۲۷)عبدالله آبی link نوشته: بنظرم اشتباه نوشته نشده چون معمولا منظور از دانشگاه های دولتی، دانشگاه های زیر نظر وزارت علوم هستش? . دانشگاه های فرهنگیان دارای سیستم و چارت های آموزشی متفاوتی با دانشگاه های وزارت علومه و همچنین زیرنظر وزاتر آموزش و پرورش .

دانشگاه های وزارت علوم هم که الان سالهاست در رشته های تربیت معلم پذیرش نداشته و این جمله ایی که در متن مطلب نوشته شده اشتباه نیست.

البته یه چیزی هم هست توی ایران حتی دانشگاه آزاد هم تا 60-70درصد دولتی محسوب میشه چون ریاستش و... همش باید دولت تعیین کنه!!
آها . درست!!
نمیدونستم.... ممنونم
#8
سلام عرض می کنم خدمت همه دوستان . نکاتی را لازم می دونم خدمت شما دوست گرامی عرض کنم . مخاطب بنده در این پست ، نویسنده ی محترم متن بالا می باشد .?
اینکه در آن بنر اشتباهاتی رخ داده جای بحثی نیست . ولی به نظر من این اشتباهات را می توانستید به گونه ی درست تری بیان کنید . من با سخن وحید موافق نیستم که بیان کرده
این سخنانتان از سر دلسوزی بوده بلکه از لحن و سیاق مطلبتان? بوی تخریب به مشام می رسد . سخنان و تذکرات دلسوزانه همراه با خیرخواهی و خوش بیانی است و طعنه و تجریح قلوب
در آن جایی ندارد . اما بر فرض مثال اگر شما کاری انجام داده بودید و شخصی ناشناس جملاتی از جنس جملات شما را بهتان تحویل می داد ، چه برداشتی از سخنانش می کردید؟ آیا هدف آن
شخص را اصلاح نواقص می دانستید؟
اما احتمال دارد این قضاوت بنده اشتباه باشد . فقط شما می توانید از درست یا نا درست بودن قضاوت من در مورد سخنانتان آگاه باشید ، اگر که با خود صادق باشید . و در پایان باید عرض کنم که
سخن شما در مورد موسسات آموزش عالی غیر انتفاعی صحیح نمی باشد زیرا علاوه بر این ، به آنها دانشگاه غیرانتفاعی نیز می گویند .
 سپاس شده توسط vahid
#9
(۲ام آبان ۱۳۹۲، ۰:۴۰)یوسف خورشیدی link نوشته: من با سخن وحید موافق نیستم که بیان کرده این سخنانتان از سر دلسوزی بوده بلکه از لحن و سیاق مطلبتان? بوی تخریب به مشام می رسد .
من سعی میکنم همیشه از در خوشبینی وارد شم، و به جز برداشتم بر اینکه نویسنده از سر دلسوزی این را نوشته اند ( با توجه قسمت آخر بند 8 )، ولی پیش از آن که گفته باشم از سر دلسوزی است گفتم "شاید بعضی موارد زیاده روی شده باشه". یعنی خودم هم حس کردم زیاده روی شده و برای انتقاد میشد از جملات مناسبتری استفاده میکرد ولی در بین آن اگر هم با لحن بدی نوشته شده، نکات خوبی هم وجود داره. ما میتونیم نکات خوبی که داره رو استفاده کنیم.
به نظر من بند 5 و 8 زیاده روی شده ولی خب این حس مسئولیت پذیری و دقت در آینده رو اگر تقویت کنه، اولین سودش به خود شخص نقد شده میرسه.

به هر حال نیمه پر لیوان همین ها بود. به نظرم اینکه بنر تصحیح شود، هم جبران اشتباه است و قبول اشتباه خودش مقدمه ای برای بهبود است. و پذیرش اشتباه و رفع آن کار فرهنگی خواهد بود. وگرنه انتقاد چه فایده ای دارد؟
#10
منم کلا با این اگه بگیم نقد مخالفم? و
نقل قول:اول: آیا می شود مسئولین محترم این دبیرستان آدرس یکی از این دانشگاه هایی که در بنر نوشته اند را به ما بگویند؟؟
دوم: آیا میدانید که این نام هایی که نوشته اید از جمله دانشگاه دولتی بندرعباس و .... اساسا وجود خارجی ندارند؟؟
سوم: آیا می دانید در این بنر حتی نام یک دانشگاه را درست ننوشته ایید؟؟
پنجم: آیا می دانید این گاف ها نشانه دردناکی از پایین بودن سطح معلومات یک مدیر و مسئول آموزشی و فرهنگی است؟؟
هشتم: آیا توجه داریدکه وقتی تا این حد معلومات یک مدیر و مسئول دبیرستان نازل باشد، کسر شان دبیرستان و تمام زیر مجموعه و اعضای سابق و فعلی آن است؟؟
نهم: آیا میدانید اینکه برخی مراکز غیرانتفاعی در بوشهر و شیراز و... افتخار دبیرستان تلقی شود در میان عموم به نشانه ی افت آموزشی و تحصیلی دبیرستان تعبیر خواهد شد
آدرس? ؟؟ !!!? :o? دانشگاه بندر عباس وجود نداره ؟ (میشه ایراد از اسمش گرفت ولی از وجود داشتنش نه دیگه ) و ...
اینارو ب نظرم اصلا جالب نگفته? مخصوصا اون قسمت " اعضای سابق " (حالا "زیرمجموعه" رو هم در نظر نمیگیریم ) ، چ ربطی میتونه داشته باشه من نمیدونم - مورد 5 و 8 میتونست یکی باشه ، خیلی ب مدیر تاکید کرده !!
کشاورز هم درسته ک دانشگاه امیرکبیره ولی پردیس امیرکبیر نیست ، خود نویسنده هم باید مطمئن باشه بعد بنویسه !
حالا در مورد غیر انتفاعی و بقیه چون زیاد اطلاعی ندارم نظر نمیدم ( حالا هرچی باشه دانشگاه هم میباشه : )? ) و برای نقد سازنده میتونست خیلی بهتر نوشته بشه . بیشتر بد بود تا خوب .


پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان