رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ترک برداشتن و شکستگی کامل استخر وسط میدان بخشداری (قدس) + تصاویر
#1
در حالیکه کمتر از دوسال از احداث میدان روبروی بخشداری در مرکز شهر جناح میگذرد تمام سازه ی آن ترک برداشته و شکسته شده است

[عکس: tarak5.jpg]

این درحالیست که شهرداری جناح هزینه ی زیادی را برای احداث این میدان انجام داده است

درحالیکه در هنگام احداث این میدان انتقادات زیادی توسط عده ایی از مردم و حتی عضو شورای شهر آقای مدنی ابراز میشد. نمونه ی این انتقادات بحث های داغ جلسه شورا و مردم در مسجد علی ابن ابیطالب (مارکه) بود که آقای مدنی و عده ایی از مردم بابت این میدان و اشکالات جدی در طراحی آن و سازگاری این طرح با این قسمت از شهر مطرح کرده بودند.

طرح میدان روبروی بخشداری جناح در ظاهر سنخیتی با فرهنگ بومی مردم شهر و منطقه ندارد اگرچه شهرداری این میدان را دارای طرح برکه میداند.

این درحالی است که برای شناسایی نماد بومی که در این محل بکار رفته است، شهرداری جناح هزینه زیادی را به متولیان و طراحان آن پرداخته است!

این طرح دارای مشکل جدی در قسمت تسهیل و هدایت بار ترافیکی خیابان اصلی شهر یعنی خیابان آیت الله خامنه ایی دارد.


از طرفی این طرح بر روی خط اصلی انتقال و تقسیم آب شهر قرار دارد که موجب نشست وسیع زمین در این منطقه شده است. این نشست زمین اخیرا باعث درهم شکستن سازه ی مرکز میدان شده است


در حقیقت این میدان با توجه به اشکالات عمده در طراحی آن و همچنین عدم سازگاری اش با این نقطه و متراژ از شهر، مصداق بارز نوعی هدر دادن بیت المال بخاطر عدم رعایت استاندارد و اصول کارشناسی به شمار میرود.


[عکس: tarak1.jpg]

[عکس: tarak2.jpg]

[عکس: tarak3.jpg]

[عکس: tarak4.jpg]

 سپاس شده توسط abdollah_abi ، mohammad_p ، farshid.ahmadi ، abdollah_ahmadi ، ترنم ، moaa ، abeed
#2
کار کارشناسی شهردارتون اینه دیگه.اینقدر هم از این پروژه دفاع کرد که انگار روحانی از وزیراش دفاع میکرد.آیا با این گندایی که زده بازم باید در سمت شهردار باقی بمونه؟برو بابا خونتون.
#3
حالا طوری گفتی اینگار ادم کشته.خب ترک خورده.دست شهردار نیست که.کارشناس هم کف دستش بو نکرده بوده اینجا شاه لوله هست.شما فقط میخواین دستپاک شهردار نباشه و بس
#4
زمان ساخت پروژه من دانشجوی جناح بودم به یکی از دوستان عرض کردم. ساخت این طرح توجیه اقتصادی نداره، من با سیاست شهردار جناب دستپاک یا ... اعلام موضع نمیکنم ولی به عنوان یک انسان فعال در بخش عمران عرض میکنم.
خشت اول گر نهد معمار کج، تا سریا میرود دیوار کج
این مشکل رو در عرض دو روز میتونم حل کنم با 3 سال گارانتی.تحویل بدم
یادمه رنگ این میدان رو از شرکت ژیکاوا آوردند که گویا ضد آب بود، ولی انگار فکر نمیکردند که ضد ترک باید باشه
ان شاء الله ترمیم بشه
 سپاس شده توسط vahid
#5
مشکل دوتا چیزه
اول اینکه حضرت شهردار اون زمانی که بهش گفتن این طرح مشکل داره گفته : اگه مشکل داشت همشو خراب میکنم دوباره میسازم!!!!!! مگه از جیب خودت دادی عزیزم؟؟؟

دوم اینکه همین کار غیر کارشناسی آقای شهردار عجیب نیست که آدم هم به کشتن بده چون مشکلات زیادی هم در ترافیک اون نقطه هم در نشست شدید زمین به بار آورده
#6
این شکستگی ها که ترمیم شدنی نیست Sad

اینجوری پول مردم رو هدر میدن!!
#7
طبق گفته ی دوستان(بنده خودم نشنیدم)، آقای فردین خویشکار مسئول آب و فاضلاب جناح چند بار به آقای شهردار قبل از بنای این میدان اخطار داده بوده که شریان اصلی آب جناح از زیر میدان بخشداری(قدس) رد شده و با ساختن سازه ای با این وزن منجر به ترکیدن لوله ها و نشست زمین خواهد شد.
 سپاس شده توسط vahid
#8
جناب همراهی این چه حرفیه که کارشناس کف دستشو بو نکرده؟
اون کارشناس قبل از ساخت این شاهکار معماری باید از ادارات آب و برق و مخابرات استعلام بگیره یا نه؟
 سپاس شده توسط pce ، armena
#9
وا
#10
چرا الکی همتون دارید نظر میدید کدوم یک از شما مهندس معمار یا عمرانید که این نظرا رو دادید اگه هم هستید باید در حین ساخت پروژه به اعضا شورا ابلاغ میکردید تا پیگیری کنند


پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان