نظرسنجی: آیا شما ائتلاف را تنها با هدف پیشرفت شهر، قبول دارید؟
این نظرسنجی بسته شده است.
آری
82.14%
23 82.14%
خیر
17.86%
5 17.86%
نمی دانم
0%
0 0%
مجموع 28 رای 100%
* چنانچه به گزینه‌ای رای داده اید، با علامت ستاره مشخص گردیده است. [نمایش نتایج]

رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ائتلاف بین کاندیدای شورا، پیوندی شوم! یا پیمانی مبارک؟
#1
ائتلاف (coalition) در لغت در یک کلمه ی ترکیبی به معنای هم پیمانی است و در اصطلاح به معنی اتحاد موقت گروه‌ها و نیروهای سیاسی است که هدف‌های معینی را دنبال می‌کنند. این اصطلاح غالبا در سه سطح بکار می رود :

1. دربارۀ احزاب سیاسی برای مقاصد انتخاباتی
2. در مورد گروه‌بندی‌های خارج از خطوط حزبی
3. در مورد دولت‌های ملی به منظور اقدام به عمل مشترک

منظور نگارنده از ائتلاف در این سطور، نوع اول آن است. یعنی ائتلافی که معمولا در شهر ما با بگو مگوها و سازهای موافق و مخالف همراه است. اما فارغ از تعریف اصطلاحی ائتلاف، هر انسان عاقلی قدرت درک بهتر بودن کار جمعی در جامعه ی انسانی نسبت به کار فردی را دارد. و طبیعتا می داند انسان هایی که اشتراکات بیشتری با هم دارند(چه از نظر فکری، چه دینی، چه فرهنگی و...) بهتر می توانند با هم کار کنند و بیشتر همدیگر را تحمل کنند. اینها به عنوان بدیهیات و اصول اساسی زندگی اجتماعی انسان ها است.

اما نمی دانم چرا وقتی محاسن کار گروهی و صحبت از ایجاد ائتلاف قبل از انتخابات پا به شهر ما می نهند مخالفینی سر از جای بلند نموده و در تقبیح ائتلاف و هم پیمانی در راستایی مشخص، گفته ها روانه ی ذهن مردم می کنند.

جا دارد از خود بپرسیم چرا افرادی با ائتلاف مخالفت می کنند؟ دلایل آنها چه می تواند باشد؟

اگر دلیلشان برای عدم ائتلاف، به سبب قومیت گرایی باشد (که فلان قوم یا اشخاص بالا بیایند یا نیایند و قس علی هذا) که الحمدلله نسبت به قبل و نه کاملا، کمرنگ تر شده و اگر هم بین عده ای رواج داشته باشد زمانه و فرهنگ مردم او و عملش را به شدت محکوم می کند.

اگر دلیلشان برای عدم ائتلاف ،? به سبب مخالفت های افراد با هم و کدورت های شخصی باشد که همین نیز به سرنوشت قبلی دچار خواهد شد.

اگر دلیلشان برای عدم ائتلاف ،? به خاطر اطمینان از عدم پیروزی شان در انتخابات است که بهتر است با افزایش ظرفیت فکری خود و هم فکرانشان به فکر انتخابات بعد بوده و به ایجاد ذهنیت مثبت از خود در اذهان مردم خصوصا بواسطه ی همکاری با شورای منتخب مشغول باشند تا در انتخابات دوره ی بعد مورد اعتماد مردم واقع گردند.

و اما مهم ترین دلیل برای عدم ائتلاف، این است که ممکن است مخالفین ائتلاف در وهله ی اول تصور کنند که ائتلاف صورت گرفته، موجب پیشرفت و آبادانی شهر نخواهد شد. یعنی به عبارتی معتقد باشند افرادی که در ائتلاف حضور دارند، افراد ضعیفی بوده و قصدشان از ائتلاف، پیشرفت شهر نبوده و صرفا بخاطر شکست رقیب می باشد.

این دلیل بی پایه نبوده و دغدغه ی اصلی و اساسی کسانی است که برای شهرمان دلسوز بوده و برای آرامش مردم و آبادانی شهر از هیچ تلاشی فروگزار نکرده و نمی کنند.
مردم ما همه انتظار دارند اگر ائتلافی صورت می گیرد بر مبنای پیشرفت شهر و مردمش صورت گیرد و اگر ائتلاف بخاطر چیز دیگری باشد مذموم است و هیچ کس خواهان آن نخواهد بود.
کاندیدای محترم، اگر فردایی با هم جمع شدید و خواهان ائتلاف بودید بدانید مردم ما ائتلاف را جز برای پیشرفت نمی خواهند و اگر جز این است لطف نموده عطای ائتلاف را به لقایش ببخشید.
 سپاس شده توسط abdollah_abi ، mohammad_p ، محسوس ، صبا ، جناحی منصف ، cr7 ، farshid.ahmadi
#2
بسیار خوب نوشتی . ائتلاف چیزی هست که همه دموکراسی های رایج دنیا قبولش دارند و هیچ مشکلی هم نمیتونه داشته باشه چون اساسا اگر ائتلافی متشکل از افراد ضعیف باشد هم رای نخواهد آورد لذا نمیتواند اهداف خود را محقق کند و همان تلاش بی نتیجه خواهد بود.

هدف شوم داشتن در ائتلاف ها چیزی است که بالاخره برملا خواهد شد, برملا شدنش به ضرر همه آن اعضا تمام خواهد شد, لذا هیچ ائتلافی عقلا نباید دنبال چنین هدفی باشد. چیزی که بنظرم رخ دادنش با احتمالی بسیار ضعیف میتوان بررسی کرد. چون در جایی که آبرو و هزینه شخصی در میان است, کسی حاضر نخواهد شد به هدفی نامبارک میل کند.

امروز باید توجه کرد حتی کسانی که به دموکراسی های عراقی-لبنانی ( که سهم هر قبیله در آن مشخص است!) چشم دارند هم شاید از این غافل باشند که ائتلاف ها حتی در چنین کشورهایی هم به وجود می آید.

لذا نمیشود منکر این شد که در همه ی کشورها به ائتلاف به عنوان ابزاری مفید و توانا برای حرکت جمعی و همفکری وسیع تر اجتماعی در جهت پیشرفت و آبادانی بادوام نگریسته می شود.


 سپاس شده توسط abdollah_ahmadi ، mohammad_p ، صبا ، جناحی منصف
#3
اءتلاف درمحیطها وفرهنگهای مختلف معانی خاص خود را دارد.آنچه طی این 12سال ثابت شده ونیازی هم به تکرار آزمایش آن نیست اینست که تا زمانی که اعضای شورای جناح? همفکر /همنظر /همگرا و همگروه نباشند عملا کاری از پیش نمی رود ودراین میان آنکه متضرر میشود همین مردم و همین شهر وندان اند نمونه اش شورای از هم گسیخته این دوره است که اکثر آنها نه با نماینده ونه با مسءولین ونه باخیرین هیچ ارتباط وتعاملی ندارند .بارها نماینده از لجاجت وعناد شورا وعدم همکاری وارتباط آنها گله کرده .باید بپذیریم که مخالفت با نماینده هیچگاه به نفع هیچ جا نیست .الان جباری نماینده است چه بخواهیم چه نه .شورا وشهردار ما چه امتیازی ازاو گرفتند /لااقل درمقایسه با هنگویه.این دوره هم برفرض که مربوطی ورضایی و کارگر رای بیاورند چه امتیازی ازنماینده و مسءولان وخیرین بزرگ میتوانند بگیرند آنها که درحل مشکل یک مرغداری کارساز نبودند؟ این است که اءتلاف در جناح معنی دیگری دارد وآن معنی سازنگی و پیشرفت و وحدت است اگر عاقبت اندیش باشیم.
 سپاس شده توسط صبا ، محسوس ، abdollah_ahmadi ، mohammad_p
#4
البته اگه قرار باشه ائتلافی از طرف هر گروه ایجاد بشه ابتدا باید ائتلافی قوی باشه. یعنی همه یا اکثریت? قوی و کارامد باشند واینکه اکثریت مردم و نماینده وخیرین? نیز با آنها باشند .انوقت میشه گفت ائتلاف قوی .
 سپاس شده توسط abdollah_ahmadi
#5
صدف.این حقیقت در نظر بگیرین هر دوره از شورا از پنج نفر یک تا سه نفر خنثی هستن.از دو سه نفری که میمونن دو تا سه نفر? نقش موثر دارن.حالا از این دو سه نفر یک نفر با نماینده در ارتباط باشه کافیه.این دفعه هم مطابق معمول مدنی رای میاره و بقیه کی رای بیاره از بایت نماینده نمیتونه مهم باشه.
شما نگاه کنین دور دوم شورا بیشترین ارتباط با نماینده رضایی داشت و همین یک نفر واسه ارتباط با نماینده کافی بود.
حالا میمونه یکی دو نفر فعال دیگه که باید با دولتی ها خوب تا کنه.دوره ای که داره میگذره مربوطی ارتباط خوبی با دولتی ها داشت و برای این دوره به نظر من رضایی کسیه که میتونه با دولتی ها بهتر از هر کس دیگه ای تا کنه و هیچ اشکالی نداره همه اعضای شورا از یک طرز فکر نباشن.
#6
دوستی به اسم حامی نظری داده بودن به این شکل
نقل قول:anti:
عملی که همراه با تدبیر نباشه آخرش میشه زمینهای از دست رفته ی شهرک مروارید و راه ناتمام خور!!!
این حق شماست که بدونی پول این زمینا صرف چی شده.ولی این حقت رو از چندتا آدم بی سواد که سر کوچه یا مغازه ها نشستن و صبح تا شب دارن برای خودشون میبرن و میدوزن نگیر.حق رو باید اصولی گرفت.از مرجع قانونی گرفت.از مجری گرفت.اگه میخوای بپرسی از چندتا اهل فن بپرس.الان دیگه شما نمیتونی بگی پول زمینا صرف چی شده.وقتی که طبق برآورد الان برای کامل کردن راه خور 30 میلیارد پول نیازه ولی اون زمان با یک میلیارد(با حساب الان هم حساب کنیم ثلث سی میلیارد نمیشه)نصف راه باز شده و تنها چندتا پل و آسفالت ازش مونده.
رضایی اونقدر برای مردمش دلسوزی داشت? که واسه باز شدن راه با بودجه شخصیس هزینه کنه و تا سرحد ورشکستگی هم بره ولی شما میگی راه ناتمام خور!! حداقل هیچ کاری که نکرده باشه اینه که یه راهی به وجود اومده که بشه پیگیر گرفتن بودجه بود.هرچند اگه این دوره خودش شورا بود چه بسا از شرکت گازیها که شورای این دوره هیچ کاری نکردن تا ازشون پول بگیرن کلی میتونست پول بگیره.ولی متاسفانه به جا پول گرفتن راه خراب تر هم کردن و هیچکی نرفت یه اعتراضی بهشون بکنه
 سپاس شده توسط d.beckham ، armena
#7
درسته که میشه از یه طرز فکر نباشن.فکر نکنم کسی منکر این باشه کلا. اما این طرز فکرها نباید در تقابل همدیگه باشن.(به این صورت که منفعت این یکی مضرت دیگری باشد)اگه افراد در تقابل همدیگه باشن شورا به قهقرا کشیده میشه. متاسفانه قضیه ی آقای مدنی و آقای رضایی تقابلی است.مگر اینکه این دو عزیز دست از سر هم بردارند(من اینجا شخص خاصی رو متهم به کش دار کردن اختلافات نمی کنم).
#8
مگه شما فکر میکنین مدنی مخالف راه خور بود وهست؟ نه عزیز مدنی با نحوه خرج راه خور موافق نبود. خب این هم بی تدبیریه دیگه الان مگه راه خور داریم ؟ یا زمینهای شهرک مروارید دادن به جوونایی که برا یه تکه زمین دارن مینالن
 سپاس شده توسط cr7
#9
بعضیا متاسفانه کاربران رو نفهم فرض میکنن
اگه یه نفر برای ارتباط با نماینده کافیه بعد برای انتخاب? شهردار هم یه نفر کافیه؟ اگه یه روز مثل دور دوم شد که وقتی شورا تصویب کرد که آب جناح بره زیر نظر شهری بعد رضایی رفت با نفوذ خودش رای اکثریت شورا و نمایندگان مردم رو وتو کرد چی؟ حالا جالبه بعد از چند ماه آب روستایی خودش از ادامه کار انصراف داد و کار رو دادن به آب شهری!!

درمورد راه خور هم منم حرف شما رو قبول دارم ولی جناب رضایی نمیدونم با چه محاسباتی رفتن به مردم قول دادن زمینهای شهرک رو بدید من راه خور رو آسفالته تحویل میدم!! . وگرنه هرانسان عاقلی میفهمید که راه خور با اون زمین ساخته نمیشه

ولی ایشون این قول رو دادند زمینها رو گرفتند و راه هم تمام نشد. حالا جالبه کسانی که میگن رضایی از جیبش خرج کرد نظرشون چیه بریم در بیاریم که جناب آقای رضایی در همین شهرک چند تکه زمین رو مجانی به این و اون تقدیم کردن؟ مگه مال ارث بود که چنین کردن؟ مگه پول شهرک برای راه خور کم نبود چطور زمینها بذل و بخشش شد؟

متاسفانه امروز با یه سری سواستفاده ها از عدم اطلاع و آگاهی مردم مواجه هستیم
 سپاس شده توسط shabe barani
#10
شعار داره زیر این تدبیر له میشه بگذریم ..

یه مشکلی که تو سوالتون هست اینه که تو خود متنش پیش زمینه جواب رو گفتین... به نظرم باید اینجوری مطرح میشد :

آیا با ائتلاف چهارم موافقید؟ :oldman:


پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان