رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
موضوعات مطرح شده در جلسه پرسش و پاسخ
#1
نخستین نتیجه ای که از جلسه شنبه گذشته بدست می آید، صحه گذاردن بر شناخت شهروندان از دروغ پردازی های بی پایان دست پاک است. از همان وعده برگزاری جلسه در دوشنبه ای که هرگز نیامد گرفته تا علت جریان ثبت نام اینترنتی ، نیاز به مجوز برای برگزاری جلسه و پاسخ هایی که به پرسش های شهروندان داده شد، جز دروغ هیچ نبود. جای خوشحالی آنکه با هر که از این موضوع سخن میگویی، پاسخ میدهد مگر انتظار دیگری از محمد سعید دست پاک داشته ای!؟
هر چند نحوه برگزاری جلسه شباهت چندانی به یک جلسه پرسش و پاسخ نداشت و سعی شد از گردهمایی مذکور بعنوان یک تریبون تبلیغاتی به نفع دست پاک سوء استفاده شود و در غالب زمان جلسه این اتفاق افتاد اما حضور افرادی مطلع در جلسه و نوع سؤالات مطرح شده در بهره برداری نهایی از این نشست، دست پاک و دستیاران وی را ناکام گذاشت. در کل مسائل خوب و بعضاً تازه ای مطرح شد که میتواند به شناخت هر چه بهتر شهروندان از دیدگاه ها و رویکرد شهردار و خصوصاً اعضای شورا در قبال مسائل مختلف شهر کمک کند. (البته این شناخت همگانی چنان که گفتیم قبلاً در مورد شخص دست پاک به خوبی وجود داشته است.) بدون در نظر گرفتن درجه اهمیت موضوعات مطرح شده به برخی از مهمترین آنها اشاره میکنیم:
در نمونه شدن سه ساله شهرداری جناح، دست پاک به کمک مجری جلسه با استفاده از ویدئو پروژکتور و پخش اسلایدهایی، سعی در نمایش روند پیچیده انتخاب یک شهرداری به عنوان شهرداری نمونه و تحت الشعاع قرار دادن دیدگاه ها و سؤالات شرکت کنندگان داشتند که با بیان یک نکته ساده از جانب یکی از شرکت کنندگان این تلاش ها بی ثمر ماند. "شهرداری نمونه است که از دیدگاه مردم نمونه باشد." پیشتر هم آقای دکتر درخشنده در استعفانامه خود از این موضوع و تبلیغات و بهره برداری های از آن به "هیاهوی بسیار بر سر هیچ" تعبیر کرده بودند. مردم به چشم خود دیده اند که همه شرایطی که برای انتخاب شهرداری نمونه روی کاغذ لازم است، با دعوت به شام در یک کبابی و پر کردن اتومبیل تیم به اصطلاح ارزشیابی شهرداری از هدایای آقای دست پاک به راحتی بر هم میخورد.
در موضوع بسیار مهم نقشه شهرک شانزده و نیم هکتاری? یکی از شرکت کنندگان با در دست داشتن نقشه شهرک مذکور و یادآوری عرض دوازده متری خیابان ها در نقشه و عرض پنج و نیم متری در اجرا به ضعف بزرگ شهرداری در این زمینه و زیان های غیر قابل جبرانی که طی سالهای آینده شهرک نشینان را با مشکلات متعدد و پیچیده ای مواجه خواهد ساخت، اشاره کردند. چگونه با وجود چنین ضعف بزرگ و آشکاری شهرداری جناح در انطباق طرح با اجرا بیشترین نمره را در استان بدست می آورد!؟ مگر شهرداری جناح در طول یک سال نظارت بر چند طرح بزرگتر از این شهرک را بر عهده دارد که بتوان از این مورد بزرگ چشم پوشی کرد!؟ دست پاک ابتدا گفت زمان جدول گذاری خیابان ها قبل از دوره شهرداری خودش بوده که به وی یادآوری شد که اصولاً تقسیم زمین توسط بنیاد مسکن دو سال بعد از شهرداری وی انجام شده است! بعد گفت آن شهرک در ارزیابی شهرداری ملاک قرار نگرفته است! گویی از دید وی شهرک مذکور در محدوده شهر جناح قرار ندارد و نظارت بر ساخت و سازهای آن بر عهده شهرداری نمیباشد!
در معیار انتخاب دست پاک به عنوان شهردار جناح، آقای احمدی لیست بلند بالایی از افرادی را که قبل از معرفی دست پاک، پیشنهاد تصدی سمت شهرداری جناح را رد کرده بودند، پشت سر هم ردیف کرد. تنها توجیه همیشگی او در انتخاب دست پاک عدم توانایی شورا برای یافتن شخصی مناسب برای تصدی این شغل بوده است! و این گونه که معلوم شد (و به آن خواهیم پرداخت) ظاهراً تنها دلیل "رضایت نسبی" احمدی از دست پاک به منافع غیر مشروع مالی نزدیکان وی از شهردار بودن این شخص باز میگردد!
در قضیه برق شهرک با آن تیتر درشت که نهایتاً نویسنده مطلب با تحقیقاتی که شخصاً انجام داده بود و نتیجه آن را در جلسه اعلام کرد، خود دست پاک را وادار به این اعتراف کرد که هیچ نقشی در آن نداشته است. (و مطالبی که به جناح آنلاین گفته کذب محض بوده است.)
روشن شد علت عدم تشکیل کمیسیون ماده 100 شهرداری که یکی از موارد طرح شده توسط آقای دکتر درخشنده بود، علاوه بر غصب زمین های مردمی و ساخت وساز غیر مجاز برادر شهردار که عموم مردم در جریان آن قرار دارند، به غصب و ساخت و ساز غیر مجاز زمین توسط آقای مربوطی عضو شورا و از نزدیک ترین دوستان دست پاک هم مربوط میشده است. توجیه دست پاک در این زمینه هم لطیفه ای شنیدنی بود که گفت اعتقاد دارم در جناح هیچ کس به دنبال تصرف زمین نیست و هر کس هم این کار را انجام میدهد آن زمین را حق خود میداند لذا نیازی به تشکیل کمیسیون ماده 100 در شهرداری نیست!
درباره چاله های دائمی سطح خیابان های شهر، دست پاک سعی کرد با قرائت تنها بخشی از ماده 103 قانون شهرداری ها وجود این چاله ها در معابر عمومی شهر را به استناد قانون به شهرداری بی ارتباط جلوه دهد! با یک جستجوی ساده گوگلی به راحتی میتوان این قانون را به صورت کامل مطالعه نمود و نقش شهرداری را در این خصوص دریافت.
در بحث عقد قرارداد با بستگان درجه یک شورا، دست پاک ضمن اعتراف به این موضوع، تعدادی از قراردادهای منعقده بین شهرداری و یکی از پسران رئیس شورا را عنوان کرده و با وجود منع صریح قانونی این کار در تبصره 1 ماده 74 قانون تشکیلات، وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی کشور و انتخاب شهرداران که "انجام معامله" و "انعقاد هر نوع قرارداد" با بستگان درجه یک شورا را "ممنوع" ساخته، صراحتاً از این قانون شکنی آشکار حمایت کرد.
در مورد ساخت و ساز غیر مجاز یوسف مربوطی - یکی از اعضای شورا - نامبرده به انجام این ساخت و ساز در بدو ورود به شورای اسلامی شهر در سال 1386 اعتراف کرد ولی مدعی شد پس از دریافت اخطاریه شهرداری، ادامه ساخت و ساز را متوقف کرده است.
به سؤال ویا در واقع اعتراض آقای دکتر درخشنده نسبت چرایی لزوم? گرفتن تقدیرنامه از کارگران بابت دریافت حقوقشان آن هم با تأخیر بسیار، پاسخی داده نشد.
در خصوص موضوع حق و حقوق شرکت متصدی جمع آوری زباله و کارگران مربوطه، دست پاک وعده تشکیل جلسه ای با حضور اعضای شورا و قبول حکمیت آقای دکتر درخشنده در حل و فصل مشکلات موجود را بلافاصله پس از تعطیلات نوروز داد. باید دید آیا دست پاک این بار به وعده خود در جمع شهروندان عمل خواهد کرد یا خیر. بنده به نوبه خود جریان ماوقع را پیگیری و در حد توان اطلاع رسانی خواهم نمود.?
در احداث خیابان بحث برانگیز روبروی مغازه و منزل یوسف مربوطی، دست پاک احداث خیابان در مسیرمذکور را اولویت اول احداث خیابان و آسفالت در جناح در آن زمان حتی با وجود پیچ خطرناک انتهای غربی آن بیان کرد!
مهمترین مسائلی که از خلال صدای ضبط شده جلسه پرسش و پاسخ چند هفته قبل به نظرم رسید را در? این نوشته بیان کردم. بی شک هرکدام از این موضوعات را میتوان در سطور بسیار بیشتر تحلیل کرد که بنده به سهم خود آماده هرگونه مباحثه منطقی در این زمینه ها و سایر موارد مطرح شده در جلسه میباشم.
#2
چرا همه جا مینویسی؟بذا جواب بدن ما هم روشن شیم.
#3
باز هم مطلب تکراری از میانسال!!
چقدر واضحه که شما همچنان سعی داری جلسه و نتایجش رو اونجور که خودت دوست داری برای بقیه ترسیم کنی.
اما قابل توجه شما:مطالبی که یک جانبه باشه و اینطور علنی به شخصیت های حقیقی و حقوقی اهانت میکنه و یا اگه اهانت نباشه اتهام بدون پایه و اساس میزنه تره هم خورد نمیکنن.
برای این تحلیل شما مقایسه این دوتا جمله کافیه تا پی برده بشه چه تحلیل سطح بالایی انجام دادین و ادعای بحث منطقی هم دارین.
نقل قول:بی شک هرکدام از این موضوعات را میتوان در سطور بسیار بیشتر تحلیل کرد که بنده به سهم خود آماده هرگونه مباحثه منطقی در این زمینه ها و سایر موارد مطرح شده در جلسه میباشم.
و
نقل قول:مردم به چشم خود دیده اند که همه شرایطی که برای انتخاب شهرداری نمونه روی کاغذ لازم است، با دعوت به شام در یک کبابی و پر کردن اتومبیل تیم به اصطلاح ارزشیابی شهرداری از هدایای آقای دست پاک به راحتی بر هم میخورد.

نوشته ای که در اون شهرداری نمونه شدن رو نتیجه کباب میدونه!!! کجاش یک نوشته منطقی به حساب میاد که بخواد درارش بحث منطقی هم بشه.

فقط اینکه باز هم شما در یک اتهام زیرکانه سعی کردی اقدام قانونی و اخلاقی مربوطی در متوقف کردن کار ساخت دامداری بعد دریافت حکم از طرف شهرداری وارونه جلوه بدین و در جای جای متنت هم اشاره کردی.از طرز نوشتنت معلومه که یا از محبوبیت مربوطی میترسی و یا شاید هم کینه شخصی باهاش داری که هرچی از افکارمغرضانت تراوش میکنه اینجا مینویسی.چرا که این نوشته شما از یک نوشته منصف و غیرهدفمند کیلومترها فاصله داره.

عزیز دل من در این متنی که نوشتی ساخت یک انباری رو اونجور جلوه دادی و گفتی ساخت و ساز غیرمجاز(البته بنا بر سوبرداشت جنابعالی!!) که انگار برج صدطبقه ساخته شده!!!همه اونایی که در جلسه بودن دیدن و شنیدن که سوال کننده گفت چرا شما ساخت و ساز غیرقانونی کردین؟(توجه به بفرمایین سوال کننده نظر و سوال خودش رو مطرح کرد) و جواب مربوطی این بود که اون دامداری سال 79 ساخته شده و اون انباری که چند سال پیش شهرداری حکم به توقف ساخت داده کارش بلافاصله متوقف شده و بعد از اون حتی یک بلوک هم گذاشته نشده.سندش رو هم همه دیدن و خودشون هم به سوال کننده و? همه حاضرا اصرار داشتن که بیان سر زمین و اونو ببینن.حالا ضایع شدن سوال کننده در بین جمع در حالیکه خودشو خیلی آگاه از مسائل جلوه میداد به مذاق شما ظاهرا خوش نیومده که هر بار این اتهام های مسخره رو پیش میکشین.صحبت هایی که اگه جلوی هر کی بگی بهت میخنده . حتی اگه از نزدیکانت هم باشه!!


پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان