رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
پردرآمدترین شغل ها در جهان و ایران
#1
در این پست به بررسی پردرآمدترین شغل ها در ایران و جهان پرداخته شده است:
البته قابل ذکر هست که این آمار ممکن است درست نباشد چون هر ساله موسسات زیادی به بررسی پردرآمدترین مشاغل دنیا می پردازند که با هم تفاوت هایی دارند.
در اکثر آمارها مهندسی کامپیوتر در صدر قرار دارد(البته در جهان نه در ایران).

در جهان:
یافتن شغل مناسب یکی از دغدغه های جوامع امروزی در سراسر جهان است، شغلی که علاوه بر تامین خواسته های مالی هر فرد بتواند امنیت، آرامش و نیازهای اجتماعی وی را پاسخگو باشد.
به گزارش گروه بین الملل بازار خبر به نقل از خبرگزاری فرانسه، نشریه معتبر فوربس به معرفی پر در آمد ترین مشاغل جهان پرداخته است البته بسیاری از این مشاغل مانند جراحی و پزشکی نیازمند تحصیلات عالی دانشگاهی هستند.
1- جراح مغز و اعصاب
2- مهندس کامپیوتر
3- فیزیوتراپ
4- بازیکن فوتبال
5- خلبان هواپیما
6- حسابدار
7- کارگردان تلویزیون
8- وکالت
9- متخصص زنان و زایمان
10- مهندس استخراج نفت
کم در آمد ترین مشاغل در میان فارغ التحصیلان دانشگاهی:
1- مطالعات خانواده و کودک یاری: با میانگین در آمد ساله 29 هزار و 600 دلار تا 40 هزار و 500 دلار
2- دبیران دوران ابتدایی: با میانگین در آمد سالانه 32 هزار و 400 دلار تا 44 هزار دلار
3- خدمات اجتماعی: با میانگین در آمد سالانه 32 هزار و 200 دلار تا 44 هزار و 300 دلار
4- فارغ التحصیلان دوره آشپزی: میانگین در آمد سالانه بین 29 هزار و 900 دلار تا 46 هزار و 800 دلار
5- آموزش استثنایی: میانگین در آمد سالیانه 34 هزار و 300 تا 47 هزار و 800 دلار
6- مطالعات تفریحات و اوقات فراغت : میانگین در آمد سالیانه 34 هزار و 500 دلار تا 49 هزار و 100 دلا
7- مطالعات مذهبی و الهیات: میانگین در آمد سالانه 32 هزار و 300 دلار تا 50 هزار و 600 دلار
8- مربی بدنسازی: در آمد سالانه 34 هزار و 600 دلار تا 50 هزار و 200 دلار
9- مربیان بهداشت عمومی: در آمد سالیانه 35 هزار و 500 دلار تا 51 هزار و 700 دلار
10-? فارغ التحصیلان رشته هنر: در آمد سالیانه 35 هزار و 300 دلار تا 52 هزار و 400 دلار

در ایران:

به خبرنگار بازار باشگاه خبرنگاران? دلایل بسیاری وجود دارند که باعث می شوند هیچ کس دوست نداشته باشد کسی از میزان دقیق دارایی اش باخبر شود؛ اینها تنها محدود به قشر پردرآمد جامعه هم نمی شود، اگر به دوروبرتان دقت کنید، حتی آدم های کم درآمد هم به طور دقیق به شما نمی گویند چقدر درآمد دارند!بنابراین پرس و جو درباره پردرآمدترین مشاغل حال حاضر ایران را آغاز کردیم و فهرستی که همراه با توضیح می خوانید حاصل همین جست و جو میان جامعه محافظه کار ایران است!

متخصص کامپیوتر

کسب درآمد مدرن
دیگر حتی در بقالی ها هم روزگار بدون کامپیوتر سر نمی شود. دنیا مدرن شده و در هر کسب و کاری نیاز به استفاده از کامپیوتر وجود دارد. بعضی مشاغل که حتی بدون این وسیله فلج می شوند، نمونه اش همین روزنامه نگاری که اگر کامپیوتر را از تحریریه ها بردارند همه از ناتوانی به گریه می افتند.
در ماه های واپسین سال گذشته بود که چند روزی استفاده از ای میل ها ناممکن شد. بعدها که کارشناسان حوزه فناوری در یک سایت خبری به تحلیل ماجرا پرداختند، آمارهای شگفت آوری از میزان خسارت های اقتصادی بابت همان چند روز مسدودشدن ای میل ها به دست آمد.
در واقع امروز معاملات تجاری مهم و رد و بدل شدن پول در شبکه های بانکی داخل و خارج کشور توسط اینترنت و از طریق کامپیوتر صورت می گیرد. به این ترتیب برمی گردیم به سر خط ماجرا و همان متخصص های کامپیوتر.
درآمد متوسط: سالانه ۳۰ میلیون تومان
بالاترین درآمد: سالانه ۱۵۰ میلیون تومان

متخصص و جراح زیبایی

دماغ دانه ای ۷ میلیون تومان
قیمت زیباسازی یک بینی در بازار متخصص های این جراحی متفاوت است. ممکن است شما جراح گمنامی را پیدا کنید که با ۵۰۰ هزار تومان هم دماغ شما را زیر تیغ و چکش ببرد اما در بازار حرفه ای ها قیمت از ۲ میلیون تومان شروع می شود و تا ۷ یا ۸ میلیون هم بالا می رود.
معمولا جراح های حرفه ای و سرشناس دو روز در هفته را به عمل جراحی اختصاص می دهند و سایر روزها را در مطب به ویزیت عمل شده ها و افرادی می پردازند که برای جراحی مراجعه می کنند. در آن روز جراحی هم چهار تا پنج فرد در هر روز مورد جراحی قرار می گیرند.
به طور میانگین یعنی هفته ای ۱۶ تا ۲۰ نفر. این ارقام را که ضربدر ماه های سال و قیمت جراحی توسط حرفه ای ها کنید، ارقام ابتدایی مطلب را به دست می آورید. البته این منهای دغدغه های گونه و لب و پوست و… است که آنها هم برای خودشان رقمی می شوند. با احتساب افت و خیزهای بازار، سفرهای سالانه برای شرکت در سمینارها و… ارقام ابتدای مطلب بسیار نزدیک به واقعیت است.
درآمد متوسط: سالانه یک میلیارد و ۱۵۲ میلیون تومان
بالاترین درآمد: سالانه ۲ میلیارد و ۸۸۰ میلیون تومان

وکیل خانواده

بازهم جدایی!
تقریبا چند سالی از اینکه شغل وکالت – به شکل تخصصی در زمینه طلاق – تبدیل به یکی از حرفه های پردرآمد در جامعه ایرانی شده است می گذرد. میزان حق وکالت دریافتی بستگی به مسائل مختلفی دارد. مثلا اینکه چقدر مهریه کرده باشید یا چقدر مهریه شما باشد و از آن مهم تر، چقدر این جدایی برایتان مهم است.
به هر حال موفقیت در استفاده از موضوع جدایی تنها مختص به اصغر فرهادی با فیلم جدایی نادر از سیمین نیست، وکلا از خیلی سال پیش از بازار مشاغل ایران با «جدایی» اسکار برده اند!
درآمد متوسط: سالانه ۷۲ میلیون تومان
بالاترین درآمد: سالانه n میلیون تومان بسته به پرونده هایی که گیرتان بیاید

بازیگر سینما و تلویزیون

پول بازی
دیگر تردیدی وجود ندارد که حداقل رقم دریافتی بازیگران مطرح ایران برای بازی در یک فیلم سینمایی یا سریال تلویزیونی کمتر از ۵۰ میلیون تومان نیست. این رقم بسته به ارزش بازیگر برای گیشه و نوع فیلمی که قرار است در آن به ایفای نقش بپردازد گاهی تا ۲۰۰ میلیون تومان هم می رسد. بعضی بازیگرها دست رد به سینه هیچ تهیه کننده و کارگردان و فیلمنامه ای نمی زنند و این چنین است که مثلا امین حیایی و حامد بهداد مردانی برای تمام فصول پرده سینما در طول سال هستند. اگرچه این هم هست که بازیگرها به ویژه اگر مطرح باشند، خرج بالایی هم برای خودنمایی در جامعه دارند. به هر حال نمی شود که ستاره باشی و پرایدسوار شوی یا گوشی موبایل درپیتی دستت بگیری یا لباس هایت برند نباشد یا… همین دیگر، ستاره بودن خرج هم بسیار دارد.
درآمد متوسط: سالانه ۱۵۰ میلیون تومان
بالاترین درآمد: سالانه ۵۰۰ میلیون تومان

مربی و بازیکن فوتبال

از ۷۷۷ به ۹۹۹ میلیون
وضعیت پرداخت دستمزد بازیکنان و مربیان فوتبال در ایران شاید در حد سایر کشورهای مطرح در قاره آسیا نباشد اما بازهم بازیکنان و مربیان طراز اول فوتبال سالانه کمتر از ۴۰۰ میلیون تومان دریافت نمی کنند. این البته منهای پاداش هایی است که در طول فصل به دلایل مختلف دریافت می کنند. بازیکنان سطح اول فوتبال ایران تازه این امکان را هم دارند که با یک یا دو فصل بازی در تیم های عربی پول خوبی به جیب بزنند. علاوه بر این بازیکنان و مربیان فوتبال به دلیل محبوبیت در جامعه معمولا از امتیازهایی برخوردار می شوند که شامل حال سایر اقشار نمی شود. مثلا چه کسی حاضر نیست به یک بازیکن محبوب فوتبال در زمان خرید خودرو تخفیف ویژه بدهد؟ تازه اینکه چیزی نیست، بعضی ها حتی خودرو هم هدیه می دهند!
پاسخ
#2
در مورد پردرآمدترین شغلهای جهان فکر کنم اشتباه کردید.
شغلی مانند بازیکن یا مربی فوتبال باید در رده های بالاتر قرار میگرفت. یا مثلا الکترونیک مانند شرکت مایکروسافت یا شرکتهای ژاپنی درآمد بسیار بالاتری دارند.
پاسخ
#3
(۸ام فروردین ۱۳۹۲، ۱۸:۲۷)ابراهیم77 link نوشته: در مورد پردرآمدترین شغلهای جهان فکر کنم اشتباه کردید.
شغلی مانند بازیکن یا مربی فوتبال باید در رده های بالاتر قرار میگرفت. یا مثلا الکترونیک مانند شرکت مایکروسافت یا شرکتهای ژاپنی درآمد بسیار بالاتری دارند.
دوست عزیز شما که بدترش کردید. کی گفته شرکت مایکروسافت الکترونیکیه؟ بلاخره الکترونیک تو هر جایی نقش داره ولی مایکروسافت رو به عنوان یک شرکت کامپیوتری - نرم افزاری میشناسن که معروفیت و درآمد بالاش از این راه بوده. حالا درسته جدیدا XBOX و... تولید میکنه ولی باز اولی که گفتم دلیل رشدش بوده. از جمله شرکت های نرم افزاری خیلی ثروتمند اوراکل و گوگل هستند. اپل هم نرم افزاری سخت افزاریست و در کل همگی کامپیوتری هستن.

درآمد بازیکن فوتبال هم بین افراد مختلف متغیره. این تقریبا میانگین از بهترین هاست. وگرنه بخوان ثروتمندترین رو بگن بیل گیتس ( رئیس سابق شرکت مایکروسافت ) یا لری الیسون (رئیس شرکت اوراکل ) و بقیه مدیران شرکت هایی که گفتم از پولدارترین بازیکنان و جراح های مغز و اعصاب و... پولدارترن.
پاسخ
#4
(۸ام فروردین ۱۳۹۲، ۱۸:۲۷)ابراهیم77 link نوشته: در مورد پردرآمدترین شغلهای جهان فکر کنم اشتباه کردید.
شغلی مانند بازیکن یا مربی فوتبال باید در رده های بالاتر قرار میگرفت. یا مثلا الکترونیک مانند شرکت مایکروسافت یا شرکتهای ژاپنی درآمد بسیار بالاتری دارند.
دوست عزیز اگه دقت کرده باشین من گفتم شاید این آمار درست نباشه.ولی بیشترین درآمد رو مهندسین کامپیوتر دارن که خودش به دو گروه نرم افزار و سخت افزار تقسیم میشه.که نرم افزاری ها معمولادرآمدشون از سخت افزاری ها بیشتره.مهندسین کامپیوتر تو آمارها در صدر قرار دارند.
البته تو این پست من منظورم از این که بیشترین درآمد رو مهندسین کامپیوتر دارن نسبت به بقیه ی مهندسی هاست.(تاکید میکنم تو جهان).چون تو ایران وضعیت اینگونه نیست.
تو ایران هم وضعیت نرم افزاری ها از سخت افزاری ها بهتره.ولی چند وقته ایران هم در عرصه سخت افزار داره یه تکونی میخوره که باز هم نسبت به دنیا هیچی نیست.
پاسخ
#5
ببخشید متوجه نشدم. Confusedorry:
پاسخ


پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان